Výroba věnce na Dušičky k 1. listopadu prostě patří. Květinové aranžmá a kytice, které pokládáme na hrob, mohou při správné péči vydržet i několik týdnů. Chystáte se něco pořídit na hroby svých milovaných? Chcete darovat něco od srdce a ještě k tomu ušetřit? Darujte jim vlastnoručně vyrobenou dekoraci podle těch nejnovějších trendů.
Výroba věnce na dušičky podle těch nejnovějších trendů
Výroba věnce na hrob je rovněž ovlivněna módními trendy. Ty aktuální k nám proudí z Německa. Pokud tedy chcete vyrobit dekorace neotřelé a podle těch nejnovějších trendů, měly by být vyvedeny především v šedé barvě, kterou doplňuje fialová a dále pak barvy, které spojujeme s typickým českým podzimem. To však není vše. Stejně jako loni, i letos jsou tyto dekorace zaměřeny na les. Chybět by proto na nich neměly větve, kůra, šišky, mech, jehličnaté větve, jasanové větve a šípky.
Do kompozic se hodí rovněž i drobné dřevěné dekorace, proutí a sušené květiny. Hroby však nemusíte zdobit pouze věnci, ale klidně také srdci, které jsou upletené z proutí, pokryté mechem a kousky větví. Pokud je však na vás srdce přece jen moc, ale klasický věnec vás nudí, můžete to zkusit jinak a do tvorby zapojit recyklaci. A přesně na takový nevšední dušičkový věnec tu pro vás máme návod. Překvapí vás, jak je jeho výroba jednoduchá. Jde o ideální projekt pro ty, kteří jinak příliš často netvoří.
Co na výrobu dušičkového věnce potřebujete:
- starou formu na dort
- starou zavařovací sklenici
- aranžovací hmotu
- tlustou svíčku
- větvičky s červenými plody
- nůžky
- nůž
- mech, který si buď koupíte nebo najdete na své zahradě (pozor, z lesa je sběr mechu zakázán s rizikem pokuty)
- makové hlavičky a další poklady, které najdete venku v přírodě a na zahradě
- aranžovací hřebíky
- tavnou pistoli s lepidlem
Jak si vyrobit dušičkový věnec:
Výroba věnce je snadná, do středu formy postavte očištěnou zavařovací sklenici, z níž jste odstranili etiketu. Do ní vložte svíci. Pro případ, aby se vám sklenice nehýbala, ji můžete ke dnu přilepit tavnou pistolí.
Aranžovací hmotu nařežte na kousky tak, abyste s ní mohli vyložit formu. Nařezanou hmotou formu pěkně vyplňte.
Povrch hmoty pečlivě překryjte mechem. K fixaci použijte zapichovací hřebíky. Lepení tavnou pistolí není v tomto případě tím nejlepším nápadem, protože lepidlo je na hmotu příliš horké a hmotu taví. Mech se při manipulaci hodně lepí na hrot pistole.
Následně mísu naaranžujte suchými květinami, šiškami a větvičkami. Velmi pěkně v nádobě vypadá i šípek. Co je možné zapíchnout, zapíchněte, jinak vše přilepte tavnou pistolí.
Doporučení redakce:
- Formu můžete ještě ozdobit krajkou nebo režným provázkem.
- Dejte si pozor, nepokládejte tento věnec přímo na hrob, ale nejprve ho podložte igelitem. Proč? To proto, aby po kovové formě na hrobě nezůstala kolečka.
Zdroje informací: Vychytávky Ládi Hrušky
Publikováno: dnes, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová