reklama

Vyleštěná zrcadla bez jediné šmouhy může mít doma každý

Špinavé zrcadlo představuje problém, který zdánlivě nemá pozitivní řešení. Také vás štve to věčně zakalené, pruhované a poprskané zrcadlo zubní pastou nebo spreji? Vzýváte při čištění všechny magické síly? To je zbytečné. Nevíte, jak vyčistit zrcadlo, aby bylo dokonale čisté bez pruhů a šmouh? Máme pro vás tipy, jak toho můžete dosáhnout snadno v několika krocích. Vyleštěné zrcadlo bez jediné šmouhy může mít doopravdy každý.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Špinavé zrcadlo může být také plné lesku

Špinavé zrcadlo 

Špinavé zrcadlo je nutné začít čistit od rámu. Způsob čištění se pak odvíjí od toho, z jakého materiálu je rám vyroben. Dřevěný rám stačí obvykle ošetřit lehkou prachovkou. Kovový rám potom očistíte univerzálním čisticím prostředkem a hadříkem z mikrovlákna. Dbejte přitom, abyste jedním tahem přejeli přes každou hranu, abyste zabránili vytváření shluku prachu.

Jak tedy vyčistit špinavé zrcadlo?

Nejprve namočte vatový tampon do lihu a potom ze zrcadla opatrně setřete šmouhy od řasenky, rtěnky, make-upu, zubní pasty, laku na vlasy i otisky prstů. Pokud se na zrcadle objevují usazeniny vodního kamene, odstraňte je pomocí citronové šťávy. Pokud nezabere citronová šťáva, použijte ocet. Ocet je přirozeně kyselý a skvěle funguje na všechny druhy skvrn.

Jen čisté zrcadlo vám může dát tu správnou odpověď při pohledu do něj
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Jen čisté zrcadlo vám může dát tu správnou odpověď při pohledu do něj

Po odstranění těch největších skvrn, zrcadlo postříkejte běžně dostupným přípravkem k čištění oken. Můžete si ho koupit, ale i vyrobit z ¼ šálku octa a 2 šálků vody nebo ½ lžičky mýdla a 2 šálků vody. Pozor, čisticí prostředek nestříkejte přímo na zrcadlo, ale na hadřík, protože by se mohl dostat i pod zrcadlo a poškodit ho.

Nejlepších výsledků (tedy zrcadlo bez pruhů šmouh) při čištění zrcadla dosáhnete pomocí látky z mikrovlákna s plochou vazbou. Při čištění zrcadla se rozhodně vyhněte papírovým ručníkům nebo silným froté ručníkům. Velmi důležitá je také i technika čištění. Zrcadlo nečistěte kroužením, jak to často ukazují v televizi, ale tahy ze strany na stranu. Potom, co zrcadlo hadříkem utřete ze strany na stranu, ještě jednou ho setřete, ale tentokráte odshora dolů. 

Tajemství lesku zrcadla bez šmouh spočívá především v technice
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Tajemství lesku zrcadla bez šmouh spočívá především v technice

Tipy:

  • Pokud nechcete, aby se vám v koupelně zamlžilo zrcadlo, můžete po vyčištění na zrcadlo nanést tenkou vrstvu krému na holení. Krém na holení mimochodem stejně dobře poslouží nejen k vyleštění zrcadla, ale také k vyleštění chromových svítidel, vodovodního kohoutku nebo rukojetí. 
  • Pokud je zrcadlo špinavé od barvy, zkuste to s odlakovačem na nehty. 
  • V případě, že pak máte luxusní zrcadlo, které zdobí různé ozdoby nebo má řezaný rám, použijte k čištění vatové tampony nebo měkký kartáček na zuby, abyste se dostali do všech zákoutí. 

Zdroj informací: maidforyou.com.au, bargainforyou.com.au, thespruce.com, homemadesimple.com

Publikováno: 22. 4. 2024, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová