reklama

Zapomeňte na drahé šperky – dárky na Valentýna mohou být jednoduché a přitom romantické

Svátek zamilovaných je už za rohem, a proto jsme pro vás připravili tipy na valentýnské dárky, které jsou sice jednoduché, ale rozhodně jimi vyrazíte své lepší polovičce dech.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Den svatého Valentýna se slaví každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi intimními partnery (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Klasický dárek v podobě kytice růží a čokolády určitě nikoho neurazí, ale ani nenadchne a zase není potřeba hned kupovat drahé šperky či hodinky. Naštěstí ale existuje mnoho jiných dárků a aktivit, které můžete na Valentýna vymyslet a které ukážou, jak pozorným partnerem či partnerkou jste.

Romantická procházka

Tajuplných zákoutí, zamilovaných vyhlídek a obecně míst pro romantickou procházku najdeme ve svém okolí každý bezpochyby spoustu. A kdy jindy je navštívit než právě na Valentýna? Pokud se vám žádné takové místo nepodaří najít, tak nezoufejte a se svou lepší polovičkou vyrazte na nějaké jiné malebné místo. Připravit si můžete i fundované (a třeba i smyslné) komentáře o zamilovaných místech, kterými budete společně ruku v ruce procházet. Vycházka vám nejenže rozproudí krev, ale také nabudí apetit, a to se ještě bude hodit.

Vyhrňte si rukávy

Ať už se na procházku vydáte nebo ne, domácí masáž není nikdy špatný nápad. Jen máloco totiž navodí tak romantickou atmosféru, jako právě masáž. Na internetu najdete nejen stovky videí pro začátečníky na to, jak ji správně provést, ale také množství všemožných krémů, olejíčků a podobných věcí, na které byste rozhodně neměli zapomenout. Vyhrňte si tedy rukávy, zapalte svíčku a jděte do toho!

Blízcí si mezi sebou vyměňují sladkosti, květiny, dary
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Blízcí si mezi sebou vyměňují sladkosti, květiny, dary

Překvapte svým kulinářským umem

Večeře uvařená a naservírovaná s láskou je romantickým aktem sama o sobě a nejinak je tomu i na Valentýna, zvlášť pokud běžně nevaříte, není to vaše silná stránka nebo se rozhodnete vyzkoušet netradiční recept. A jeden takový jsme si pro vás nachystali. Je opravdu snadný, zvládne ho každý a rozhodně to není žádná okoukaná klasika.

Valentýnské Tiramisu (4 porce)

  • 1× balení italských piškotů
  • kakaový lískový krém
  • 300 ml silné kávy
  • 4 vejce
  • 50 g cukru
  • 500 g mascarpone
  • 100 g smetany ke šlehání
  • 1× velký panák Amaretta
  • 10 g kakaového prášku

Postup

Jako první si připravíme kávu, aby měla čas vychladnout. Nejlepší bude několik espress ředit trochou vody nebo udělat filtrovanou kávu. Necháme ji vychladnout, přidáme likér a dáme do lednice, jinak se nám piškoty budou rychle rozmáčet.

Valentýnské tiramisu
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Valentýnské tiramisu

Pokračujeme mascarpone krémem. Vajíčka rozdělíme na žloutky a bílky, cukr na větší a menší část. Žloutky vyšleháme s větší částí cukru a bílky zase s tou menší.  Smetanu si vyšleháme samostatně. Doporučujeme použít studenou mísu, která usnadní šlehání. Nejprve smícháme žloutky (již smíchané s cukrem) s mascarpone, přidáme smetanu a jako poslední jemně zakomponujeme šlehačku (vyšlehané bílky s cukrem). Krém máme hotový.

Nyní můžeme začít skládat lahodné tiramisu. Nejlepší je si pekáč vytřít tenkou vrstvou krému. Piškoty ponoříme na vteřinu do kávy a skládáme je do řady. Pokračujeme silnou vrstvou krému. Tento proces následně zopakujeme ještě jednou. Celé tiramisu pečlivě zasypeme kakaovým práškem a necháme přes noc v lednici.

Jak vidíte sami, nejde o nic složitého. Dobrou chuť!

Zdroj informací: FARMA ŽIVINA s.r.o.

Publikováno: před týdnem, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce