reklama

Jak péče o pokožku a aromaterapie ovlivňují vaši psychiku

Krása a vůně mají mimořádný vliv na naši psychiku. Když se cítíme dobře ve svém těle, odráží se to nejen na našem fyzickém vzhledu, ale také na naší duševní pohodě. A právě zde se stýká péče o pokožku s aromaterapií, vytvářející harmonický celek, který nám může pomoci dosáhnout vnitřního klidu a sebejistoty.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Péče o pokožku se vyplatí v každém věku (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Jak může vůně a péče o pokožku ovlivnit vaši náladu a sebevědomí

Naše sebevědomí je křehká věc. Musíme ho hýčkat, ale stejně tak i dát pozor, aby nepřebujelo do nezdravé míry. Stejně tak i nálady dokážou být velice nestabilní a střídat se jako aprílové počasí. Je tedy důležité dbát jak na vnitřní, tak vnější pohodu sama sebe. Jak toho ale snadno docílit?

Způsobů, jak zdravě podporovat sebevědomí a udržovat stabilitu ve svých náladách je mnoho. Často se ale zapomíná na magickou sílu vůní nebo třeba péče o pokožku. Vnitřní pohoda totiž není jen o meditaci a jakémsi zklidnění mysli. Je to také péče o naše tělo, pokožku, ale i výběr té správné voňavky. 

Poznejte sílu vůně

Jsou to totiž právě vůně, co ovlivňuje naše celkové rozpoložení, nálady, emoce ale také sebevědomí a stávají se tak strategickým nástrojem pro nastolení správného vnitřního rozpoložení. Jakmile nos ve své zadní části, kde se nacházejí čichové buňky, zachytí vdechované molekuly vůně, odešle signál do mozku, který pach identifikuje a následně vyhodnotí, zda se jedná o vjem příjemný nebo nepříjemný. Na základě vyhodnocení pak naše tělo reaguje určitou emocí nebo dokonce změnou nálady. To ale není vše. Různé vůně také ovlivňují hladinu stresu a množství energie v našem těle. Zatímco některé snižují únavu a vyhání lenost, jiné zase zmírňují úzkosti, paniku nebo uklidňují podrážděné nervy.

Jen žena, která mluje sama sebe, je dokonale krásná
i (Zdroj: Oriflame)
Jen žena, která mluje sama sebe, je dokonale krásná

Jakou vůni tedy vybrat?

Pokud potřebujete zklidnit mysl i celý organismus, sáhněte po levanduli. V případě, že se cítíte na dně a potřebujete zlepšit náladu nebo uvolnit stres, přijde vám vhod sladká citrusová vůně s lehce nahořklým podtónem, kterou produkují květy půvabné nerole. Nezapomínejte však také na sílu, kterou může mít vůně a výběr správné voňavky na zdravé sebevědomí. Klíčové je vybrat takovou voňavku, se kterou se budete cítit sama sebou. Pokud potřebujete podpořit své sebevědomí v milostném životě, zvolte jasmín, také nazývaný květinou lásky.

Tip:

Vyzkoušejte například parfém Giordani Gold Essenza Blossom. Společně s vůní květů pomeranče a něžné kamélie vytvoří dokonalý elixír pro vaše sebevědomí. Jistě ho oceníte i v případě, že se chystáte na schůzku, při které chcete probudit své elegantní já, protože spolu s jeho ikonickým flakonem zdobeným detaily z pravého 18karátového růžového zlata, nebude zdobit jen váš krk, ale i vaši kabelku

Péče o pleť jako klíč ke zdravému sebevědomí

Stalo se vám někdy, že se vám na obličeji udělal obrovský červený pupínek, zrovna když jste ten den měli mít velice důležitou schůzku? Nebo přišlo na již dlouho očekávané rande, ale celá vaše pleť byla vysušená a podrážděná? Určitě ano. Právě proto byste měli věnovat zvýšenou pozornost i vaší pokožce. Jedná se o vnější, ale také největší, orgán celého těla a i přes jeho velikost často zapomínáme na přímou souvislost mezi stavem naší pokožky a sebevědomím.

Stejně jako výběr správného parfému, tak i péče o pleť vyžaduje pečlivý výběr. Pokud máte například vysušenou, citlivou nebo podrážděnou pokožku, zvolte krémy se silnou hydratací. Vaše pokožka tak bude svěží a hebká po celý den.

Tip:

Perfektní volbou tak může být exkluzivní duo denního a nočního krému na obličej Optimals Hydra Radiance. Svým bohatým složením ze švédských přírodních výtažků včetně vitamínu A z hnědozelených řas nebo vitamínu C. Technologie MoistureLockIn s bambuckým máslem a přírodními zvlhčovadly obnovují kožní bariéru a udržují ji hydratovanou.

Noční krém Optimals Hydra Radiance obsahuje vyvážený poměr živin a díky technologii přírodního původu, který během noci doplňuje energii a jak potvrzují klinické testy, obnovuje v pokožce hydrataci. Gelové složení se rychle vstřebává a vy se ráno probouzíte s hebkou, svěží pokožkou

Mimo jiné se každodenní péče o pokožku může stát jakýmsi rituálem, formou terapie. Vyhraďte si čas jen pro sebe, uvolněte se a odpočiňte si od stresu. Nepodceňujte však ani vnitřní péči. Správná strava, hydratace a pravidelný pohyb umí divy, které se projeví jak na vaší pokožce, tak na vašem sebevědomí.

Zdroj informací: Oriflame

Publikováno: 23. 9. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce