reklama

Pelíšek pro nápoje, který hřeje i chladí

Teplé i studené nápoje uchováte ve správné teplotě nejen za pomoci termosky, ale také s pomocí termoobalu, který si navíc sami vyrobíte – třeba ze staré karimatky.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Teplé i studené nápoje udržíte ve správné teplotě pomocí vlastnoručně vyrobeného termoobalu (Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Teplé i studené nápoje ochrání karimatka

Třeba i vám se někde doma povaluje stará karimatka, která je ideálním materiálem pro výrobu obalu na teplé i studené nápoje – z ní použijte tu nejméně zničenou část. Z tvrdého kartonu si připravte šablonu a můžete začít.

Šablony budete pro výrobu obalu na teplé i studené nápoje potřebovat dvě. Jednu obdélníkovou, třeba o průměru kolem 15,5 cm×24,5 cm a pak kolečko o průměru 6,5 cm, což jsou poměrně univerzální rozměry, které se budou hodit na menší nápojové lahvičky. Její velikosti můžete pochopitelně přizpůsobit jakékoliv jiné lahvičce, jen myslete na to, že obal by měl být tak vysoký, aby zůstal odkrytý vrchní uzávěr lahvičky.

Ke spojení dohromady použijte tavnou pistoli
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Ke spojení dohromady použijte tavnou pistoli

Pěnová guma na zpevnění i okrasu

Podle šablony pak vystřihněte z karimatky oba díly, které spojíte dohromady tavnou pistolí. Do spodního kolečka, které tvoří dno obalu, udělejte několik otvorů, abyste se zbavili podtlaku a lahvička se z obalu lépe vyjímala.

Základ obalu ještě zpevněte pěnovou gumou
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Základ obalu ještě zpevněte pěnovou gumou

Nejdříve spojte dohromady obdélník do tvaru rourky. Spojení ještě upevníte tím, že obal pomocí tavné pistole potáhnete pěnovou gumou (mus guma), která je v nejrůznějších barvách běžně k dostání třeba v papírnictví. Aby vše skutečně dobře drželo, gumu upevněte kousek vedle od švu, jímž je spojena karimatka.

Díky pěnové gumě zakryjete trochu zašlý vzhled staré karimatky a obal na teplé i studené nápoje si zároveň ozdobíte podle vlastní fantazie.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 17. 8. 2023, Autor: Romana Slaninová, Profil autora: Romana Slaninová