reklama

Jednoduché tvarohové knedlíčky se skořicí zvládne i kulinářský laik

V jednoduchosti je krása a nikdo z nás nechce v kuchyni trávit celé hodiny přípravou sladkého oběda. Tvarohové knedlíčky se skořicí jsou velice jednoduché. Krásně nadýchané kuličky posypané skořicovým cukrem a polité máslem přímo volají po jejich vyzkoušení.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Tvarohové knedlíčky se skořicí si zamilují nejen naše děti (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Tvarohové knedlíčky se skořicí

Každého z nás již někdy dohnala chuť na sladké. Tvarohové knedlíčky z dětské krupičky jsou báječný způsob, jak přelstít tyto choutky, zaplnit bříško, a navíc si skvěle pochutnat. Během pár minut si můžeme připravit pochoutku, která se báječně hodí jako sladký oběd či večeře. Knedlíčky se skořicí polité máslem nedají příliš práce a zamilují si je nejen děti, ale i dospělí.

Potřebné suroviny:

  • 1/2 hrnku dětské krupičky
  • 1 vejce
  • 1 vanilínový cukr
  • špetka soli
  • 1 kelímek jemného tvarohu

Tvarohové knedlíčky se skořicí jsou na svou přípravu velice jednoduché a nenáročné. Budeme potřebovat zhruba půl hrnku dětské krupičky, kterou doplníme o vanilínový cukr, vejce a jemný tvaroh. Nesmíme zapomenout ani na sůl, která patří do každého těsta – i toho sladkého.

Základem těsta je tvaroh a vejce
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Základem těsta je tvaroh a vejce

Těsto máme připravené opravdu během pouhých pár chvil. Nejprve si smícháme tvaroh s celým vejcem. Do připravené mísy vložíme zmíněné suroviny a pečlivě je promícháme. Postupně pak přidáváme ostatní suroviny, které vypracujeme ve vláčné těsto, které nesmí být ani příliš tuhé ani řídké.

Připravené těsto musíme nechat zhruba 10 minut odpočinout. Během této chvíle si nachystáme hrnec, nalijeme do něj vodu, kterou přivedeme k varu. Jakmile se nám voda vaří, můžeme se pustit do tvarování malých kulatých knedlíčků. Aby se nám krásně knedlíčky koulely, musíme si namáčet ruce ve studené vodě.

Z těsta vykoulíme malé knedlíčky
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Z těsta vykoulíme malé knedlíčky

Z těsta si vytvarujeme tvarohové knedlíčky o velikosti míčku na ping pong. Do vroucí vody následně opatrně naskládáme všechny připravené knedlíčky. Jakmile nám vyplavou na hladinu, necháme miniknedlíčky vařit ještě další 2 minuty.

Uvařené tvarohové knedlíčky vylovíme z hrnce na talíř a pustíme se do zdobení. Posypeme je skořicovým cukrem a přelijeme rozehřátým máslem.

Zalijeme voňavým máslem
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Zalijeme voňavým máslem

Knedlíčky se skořicí jsou nejjednodušší základní verze tvarohových knedlíčků. K jejich ozdobení můžeme použít i jiné ingredience – každý dle své chuti. Podávat je můžeme i např. s meruňkovým či hruškovým rozvarem nebo ovocem.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 28. 7. 2023, Autor: Beata Boháčová, Profil autora: Beata Boháčová