reklama

Letní grilování – jde to i zdravěji

Prázdniny jsou tu a s nimi letní dlouhé teplé večery, které vybízí k uspořádání poctivé grilovačky. Nabídněte svým blízkým zázraky, které chutnají. Pokud doplníte grilované maso, sýry i zeleninu kvašenými potravinami, připravíte hostinu velice chutnou a ještě zdravou. Doplňte jimi své grilovací umění a uvidíte, jak se hosté budou „olizovat“.

Přinášíme tipy na přílohy i samotné nápady na recepty s kvašenou zeleninou, ať už kimchi, nebo řepou (Zdroj: BEAVIA)

Letní zdravé grilování

Kvašené potraviny mají pro svůj obsah probiotických kmenů rodu Lactobacillus pozitivní vliv nejen na samostatné trávení, ale také na celkový imunitní systém. Nezatíží vaše trávení, ba naopak.

Dokonalá příloha

Ať už kimchi nebo řepa – křupavý a chutný salátek z kvalitní fermentované zeleniny bude vždy skvělou volbou k opečenému masu, klobáskám, tofu. Příjemná pikantnosti chilli v kimchi a křenu v kvašené řepě dodají vašemu pokrmu ten správný říz.

Kimchi a grilovaný hermelín
Kimchi a grilovaný hermelín (Zdroj: BEAVIA)

Burger 

Zlatým grálem každé grilovačky jsou bezesporu poctivé a šťavnaté burgery, které při zakousnutí v ústech odstartují absolutní chuťovou explozi. Křupavá houstička, kvalitní plátek propečeného mletého masa s rozpuštěným plátkem chedaru a pořádná porce kimchi na vrch. Už se Vám sbíhají sliny? Vyzkoušejte náš ověřený recept na Kimchi burgery, po kterých se ihned zapráší.

Hermelín nebo sýr

Hermelín je česká klasika, výborný sám o sobě, naložený, či grilovaný. Vylepšete grilovaný hermelín a dopřejte si chuťový zážitek. Zapomeňte na univerzální koření z balení kupovaných hermelínů. Lžíce kimchi a pořádné propečení vám zaručí delikátní zážitek. Výběr samotného sýru rozhodně nepodceňte. Levné plísňové sýry často vytečou během grilování a moc si nepochutnáte. Když sáhnete po speciálních balíčkách sýrů pro grilování, neuděláte chybu, tyto hermelíny jsou určené pro úpravu při vysokých teplotách. Vhodný je také camembert. 

Kvašená řepa a grilovaný hermelín
Kimchi a grilovaný hermelín (Zdroj: BEAVIA)

Kimchi pomazánka na topinky

Křupavé topinky potřené máslem a česnekem zavání návratem do dětství. Ugrilujte topinku přesně tak, jak ji máte rádi, natřete ji kimchi pomazánkou a je hotovo.

Zdroj informací: BEAVIA

Publikováno: 22. 7. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce