reklama

Domácí chladivé dobroty pro horké dny

Teplé počasí a dostatek šťavnatého ovoce, které právě dozrává a je všude kolem nás láká k výrobě domácích mražených dezertů. Stačí pár kvalitních surovin a výkonný výrobník na zmrzlinu, a nic nebrání tomu, abyste si připravili tu nejlepší ovocnou zmrzlinu, o něco krémovitější gelato nebo mražený jogurt. Na rozdíl od těch kupovaných mohou být mnohem méně sladké a bez barviv a konzervačních látek. Pro vegany a lidi s intolerancí na laktózu se skvěle hodí lehký ovocný sorbet, který se připravuje bez vajec, mléka a smetany. Můžete si ale připravit i veganskou zmrzlinu.

i (Zdroj: Gorenje)
Domácí výrobník na zmrzlinu zvládne tuto pochoutku jedna dvě (Zdroj: Gorenje)

Výrobník na zmrzlinu je prostě skvělý nápad!

Základ skutečně dobré zmrzliny tvoří mléko, vaječné žloutky, smetana a cukr, které se dál ochucují ovocem, ořechovou či vanilkovou pastou, čokoládou, sladkým i slaným karamelem, alkoholem, maceráty i dalšími ingrediencemi podle chuti.

Kreativitě se ale meze nekladou, a tak můžete klidně experimentovat a vyzkoušet nejrůznější lokální i exotické ovoce a ovocné šťávy, med, kokosové i mandlové mléko nebo třtinový cukr. Pro veganskou verzi můžete nahradit šlehačku kokosovým krémem.

Domácí zmrzlina nejen osvěží, ale i zachutná
i (Zdroj: Gorenje)
Domácí zmrzlina nejen osvěží, ale i zachutná

Všechny složky je potřeba skutečně poctivě promísit a vyšlehat. Pomůže robot, ale ještě lepší službu odvede dobrý výrobník na zmrzlinu, který bude směs rovnoměrně, zvolna míchat a následně směs zamrazí přesně akorát i bez použití mrazáku.

Až si najdete ten pravý recept, stačí si připravit suroviny a smíchat je. Případně v krocích připravit část směsi ve vodní lázni, promíchat s dalšími ingrediencemi, hmotu nechat zchladnout a poté nalít do nádoby zmrzlinovače.

Výrobník na zmrzlinu se stane právoplatný členem vaší domácnosti
i (Zdroj: Gorenje)
Výrobník na zmrzlinu se stane právoplatný členem vaší domácnosti

Dobrý výrobník na zmrzlinu směs míchá 20 i více minut, aby vznikla nadýchaná krémově hebká hmota se správným množstvím zašlehaných vzduchových bublinek. Právě díky nim směs nabyde na objemu klidně až o třetinu i polovinu. Pak už stačí jen zapnout funkci pro zmrazení.

Tip:

S pomocí výkonného výrobníku na zmrzlinu Gorenje ICM10W se vše udělá prakticky samo a už za hodinu si můžete pochutnávat na mražené dobrotě.

Výrobník na zmrzlinu Gorenje ICM10W se dodává s dostatečně velkou vyjímatelnou litrovou nádobou. Postará se o dokonalé promíchání všech ingrediencí pomocí míchacího mechanismu se speciálně tvarovanými lopatkami. A nejen to, díky výkonnému kompresoru rovnou i o bleskové zmrazení připravované pochoutky. Má také funkci pro udržování teploty, takže uchová vaši domácí zmrzlinu, sorbet nebo mražený jogurt v ideální kondici až hodinu po dokončení, dokud nenastane ten správný okamžik podávat chladivý dezert. Přístroj se ovládá jednoduše elektronicky, stojí 4 999 Kč.

Zdroj informací: Gorenje

Publikováno: 7. 7. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce