reklama

Dietní svačinka – tuňákové tortilly na grilu

Také rádi grilujete a rádi byste pro sebe nebo partu přátel připravili i nějakou zdravou novinku? Zkuste si podle receptu Ládi Hrušky na grilu připravit dietní tuňákové tortilly, které budou lahodit nejen vašemu oku, ale hlavně pohladí váš žaludek. Navíc jsou zdravé a dietní.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Přípravu tuňákových tortill zvládne opravdu každý. Prima zábavou bude jejich příprava i na dětské, a vlastně jakékoliv párty. S pěkně rozpáleným grilem je zvládnete přichystat během několika minut. My jsme si grilování užili na moderním grilovacím stole od společnosti Bef Home. Každý host má kolem něj prostor na přípravu vlastní tortilly a navíc má stůl odkládací jídelní plochu. Všichni se tak mohou pohodlně bavit při společné přípravě jídla a ani hostitel, který se jinak věnuje většinou přípravě jídla sám, není ochuzený o historky svých přátel.

Stolování u vody
i (Zdroj: archiv FTV Prima)
Zdravé tuňákové tortilly si připravíte například na grilovacím stole od společnosti Bef Home

Tuňákové tortilly na grilu

K přípravě tortill budete potřebovat:

  • pěkně rozpálený gril
  • tortilly (zakoupíte je běžně v obchodech)
  • konzervu tuňáka ve vlastní šťávě
  • hořčici nebo majonézu podle chuti
  • čerstvý křupavý zelený salát
  • cherry rajčata
  • sterilovanou kukuřici
  • nakládané olivy
  • strouhaný sýr
Tortilla na stole
i (Zdroj: archiv FTV Prima)
Přípravu tortill na grilu zvládne opravdu každý

Tortillu zlehka opečte z obou stran na grilu. Opečenou tortillu naplňte ingrediencemi. Potřete ji hořčicí nebo majonézou a navrch poklaďte pěkně křupavé listy salátu, kousky tuňáka, cherry rajčátka rozkrojená na polovinu, kukuřici, plátky oliv a navrch zasypejte sýrem. Tortilly pěkně srolujte a zajistěte párátkem, aby se během grilování nerozbalily.

Takto připravenou tortillu položte na rozpálený gril a opékejte z každé strany 2-3 minuty. A pak? Už jen stačí naservírovat na talíř a nechat si chutnat. Tortilly nejen, že skvěle vypadají, ale ta chuť! Možná, že se vám už nyní sbíhají sliny.

Plněná tortilla
i (Zdroj: archiv FTV Prima)
Tuňákové tortilly jsou vynikající lehkou a zdravou svačinkou

Tak dobrou chuť!

Publikováno: 14. 5. 2019, Autor: Andrea Drobílková, Profil autora: Andrea Drobílková