reklama

Vyrobte si velikonoční věnec i na poslední chvíli

V dnešní době není nic neobvyklého, že jsou lidé zaneprázdnění a nestíhají ani přípravy na svátky. Proto velikonoční výzdobu nechávají na poslední chvíli. I takový velikonoční věnec lze vytvořit z mála a za zlomek času, když víte, jak na to. A pokud nevíte, my vás to naučíme.

i (Zdroj: Depositphotos.com)
Velikonoční věneček na poslední chvíli (Zdroj: Depositphotos.com)

Materiál na výrobu velikonočního věnce

  • větvičky
  • vajíčka
  • papírové růžičky
  • stuha
  • nůžky
  • tavná pistole
Materiál na výrobu
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Materiál na výrobu velikonočního věnečku

Jak tedy na výrobu věnce na poslední chvíli?

Protože času je málo, pustíme se hned do práce. Na výrobu věnce potřebujeme obarvená vajíčka. Je několik možností. Můžeme koupit plastová, vyfoukneme slepičí vajíčka a obarvíme je, nebo použijeme obarvená vařená. V posledním případě musíme ovšem počítat s větší váhou vajíček. Proutky smotáme do věnečku. Tavnou pistolí důkladně přilepíme vajíčka po obvodu věnce.

Vajíčko nalepit tavnou pistolí
K připevnění vajíček použijeme tavnou pistoli (Zdroj: Depositphotos.com)
Nalepená vajíčka
Vajíčka dobře přilepíme tavnou pistolí (Zdroj: Depositphotos.com)

Ze svazku papírových růžiček o průměru květu maximálně 1 cm ustřihneme takové, které budou barevně ladit s barvou vajec. Použít můžeme i jiné květiny, místo papírových ty z umělé hmoty nebo třeba látkové, záleží jen na našem vkusu i zásobách, které doma najdeme. Použít můžeme i lístky, kterými doladíme věnec.

Dozdobit papírovými růžičkami
Dozdobíme růžičkami nebo jinými papírovými či umělými květinami (Zdroj: Depositphotos.com)
Přilepit lístečky
Aby věneček nepůsobil tak prázdně, doplníme růžičky lístky (Zdroj: Depositphotos.com)

Abychom mohli věneček zavěsit, připevníme mu poutko ze stuhy. Stuhu můžeme použít i pro celkové dozdobení věnce. Barvu volíme takovou, aby ladila s celkovým vzhledem. Zelenou nikdy nic nezkazíme, jakmile naše dekorace obsahuje květiny, je zelená zaručenou volbou. Omotáme stuhou celý věnec, na několika místech uděláme husté otáčky, na dalších jen jednu či dvě. Oba konce stuhy svážeme a vytvoříme poutko pro zavěšení.

Přivázat stuhu
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Stužku můžeme vybrat dle barvy vajíček nebo zcela neutrální zelenou

Věneček lze pověsit na dveře, stěnu či okno, nebo jen položit na stůl a dotvořit tak slavnostně prostřený stůl. Hlavní je užít si svátky jara se svými nejbližšími ve zdraví a pohodě. I my vám přejeme krásné Velikonoce!

Publikováno: 22. 4. 2019, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce