reklama

Vánoční tvoření s dětmi nemusí být jenom o pečení

Do vánočního tvoření určitě zapojte i děti. Zvládnou vám pomáhat s úklidem, pečením a také s vánoční výzdobou domova. Do pokojíčku jim můžete vytvořit veselý knoflíkový věnec. Bude se hodit na dveře, na okno i na zeď. Jednoduše na kruhový základ nalepte barevné knoflíky. Děti si můžou knoflíky vybírat samy, to je bude určitě bavit.

Vánoční tvoření může být veselé i pro děti (Zdroj: Silva Pokorná)

Vánoční tvoření s dětmi se promění na barevnou zábavu. Společně můžeme díky několika jednoduchým krokům vytvořit veselý vánoční věnec, který je vhodný do dětského pokojíčku. Sbírku barevných knoflíků doma asi najde každý. Děti drobné barevné blbůstky milují a knoflíky je můžou hodně zaujmout. Uvařte si kakao nebo čaj, připravte vše potřebné a užijte si s dětmi báječné odpoledne.

Jak vytvořit s dětmi vánoční věnec do pokojíčku

Připravte si spousty barevných knoflíků. Můžete je nalepovat jen tak, jak vám padnou do ruky, Nebo si zvolíte konkrétní barevnou kombinaci, vyberete jen některé knoflíky a vytvoříte záměrně laděný věnec, který bude do místnosti barevně zapadat. Případně můžete barvy a druhy volit podle toho, jaké budete mít vánoční zdobení v celém bytě. Náš věnec je laděn převážně do fialova a osvěžený světlejšími knoflíky v barvě oranžové, žluté a zelené. Hodně knoflíků má perleťový či třpytivý efekt včetně použité stuhy, aby navodily slavnostnější vánoční atmosféru. Fialová barva je navíc sama o sobě barvou slavnostní i barvou něhy a oddanosti, což se pro tento sváteční čas určitě hodí.

Co si připravit na dekoraci z barevných knoflíků?

  • polystyrenový kruh
  • širší stuhu
  • barevné knoflíky
  • tavnou pistoli
  • kousek provázku
  • nůžky
  • pracovní podložku
Pro toto vánoční tvoření si připravte spousty barevných knoflíků
Pro toto vánoční tvoření si připravte spousty barevných knoflíků (Zdroj: Silva Pokorná)

Pusťme se do toho. Jako první si omotejte polystyrenový věnec vybranou stuhou, aby vám zbytečně nezůstávala viditelná bílá místa mezi knoflíky. Pokud máte jinou než bílou polystyrenovou formu, například z hezkého přírodního proutí, tak stuhu použít nemusíte. Jde hlavně o vylepšení vzhledu. Pak zahřejte tavnou pistoli, připravte si knoflíky a postupně nalepujte vybrané knoflíky na pohledovou stranu věnce.

Tavnou pistolí nalepte jednotlivé knoflíky na věnec
Tavnou pistolí nalepte jednotlivé knoflíky na věnec (Zdroj: Silva Pokorná)

Lepidlo tuhne a chladne hodně rychle. Budou vám zůstávat jemné vlásky, ty pak snadno po zchladnutí z věnce a knoflíků odstraníte. Pokud se vám omylem podaří kápnout lepidlo na vrchní stranu knoflíku, tak to po vytvrzení také určitě zvládnete odstranit. Navíc lepidlo je průhledné, menší chybičky by neměly nakonec vadit vůbec. Snažte se vyplnit co nejvíce viditelné části věnce a střídejte různé velikosti knoflíků.

Vyplňte celý pohledový prostor věnce
Vyplňte celý pohledový prostor věnce (Zdroj: Silva Pokorná)

Z druhé strany nalepte tavnou pistolí také malou smyčku z provázku, abyste mohli věnec pověsit. Další možností je zavázání mašle ze stejné stuhy nebo můžete použít tenčí drátek. Záleží, jak velký a těžký bude končený výsledek a kam budete chtít věnec umístit.

Na zadní straně přilepte smyčku z provázku
Na zadní straně přilepte smyčku z provázku (Zdroj: Silva Pokorná)

Vypadat bude krásně na zdi i dveřích, ale můžete věnec také jenom postavit na poličku do dětského pokoje, nebo nechat volně na stole. Svíčky na něj ale raději nedávejte a ponechte ho jenom čistě jako dekoraci. S ohledem na děti to bude vhodnější a bezpečnější.

Věnec nakonec pověste na zeď nebo dveře pokojíčku
Věnec nakonec pověste na zeď nebo dveře pokojíčku (Zdroj: Silva Pokorná)

Zdroj informací: autorka

Vytvořte si originální vánoční aranžmá na slavnostní stůl:

Publikováno: 5. 12. 2021, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná