reklama

Podle čeho vybírat ten nejvhodnější šampon na vlasy?

Zdravá pokožka hlavy je základním předpokladem krásných vlasů. Výběr šamponu na vlasy je proto to nejdůležitější v péči o vlasy. Na trhu je dnes spousta vlasových přípravků, a proto je skutečně velmi těžké se v takto široké nabídce orientovat.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Správný šampon na vlasy je základem kvalitní péče (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Vlasy a vlasová pokožka si zaslouží obdobnou péči jako pleť. Pokožka hlavy je u každého jiná a má svá specifika, která bychom měli brát v potaz při výběru správného šamponu na vlasy a ostatní vlasové kosmetiky. Přizpůsobitelná a kombinovatelná řada hybridní péče o vlasy je ideální základ. Pečující rituál si každý nakombinuje přesně na míru svým vlasům. Obsahuje složky péče o pleť, které čistí, hydratují a ošetřují vlasy od kořínků!

1. Čištění je základ u pleti i vlasů

Základem každého pečujícího rituálu je hloubkové čištění pokožky, které ji zbaví veškerých nánosů a nečistot. Oriflame vytvořil pro tyto účely čisticí peeling s dvojím účinkem. Kromě čištění opravdu do hloubky pomáhá rovněž v boji proti lupům díky přítomnosti kyseliny salicylové. U 100 % účastníků klinické studie byla prokázána redukce tvorby lupů.

Péče o vlasy se nevyhnou ani muži
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Péče o vlasy se nevyhnou ani muži

2. Šampon na vlasy na míru

Druhým krokem je výběr šamponu na vlasy přesně dle potřeb vašich vlasů. Doporučujeme intenzivně regenerační šampon pro suché a poškozené vlasy. Složení s proteiny keratinu a ovesnými lipidy hydratuje a posiluje vlasy již od kořínků pro zlepšení jejich kvality a snížení lámavosti. Další možností je čisticí šampon na vlasy proti lupům viditelně redukující výskyt lupů tím, že detoxikuje a osvěžuje vlasovou pokožku. Do třetice je na výběr šampon na vlasy proti vypadávání vlasů, který redukuje řídnutí již za 8 týdnů. Revitalizační šampon s obsahem vitaminu B3, provitaminem B5 a rýžovými peptidy vlasy posiluje a navrací jim objem, osvěžuje a dodává energii pokožce hlavy.

Tip:

Řada Duologi společnosti Oriflame je šetrná k vlasům i k přírodě. Složení je bez silikonů a obaly obsahují recyklovaný plast.

3. Hydratace dle typu vlasů

Předposledním krokem ke krásným a zdravým vlasům je použití kondicionéru. Obdobně jako každému typu pleti vyhovuje jiný krém, stejně přistupujeme také k vlasům a pokožce hlavy. Řídké či jemné vlasy ocení spíše lehký krémový kondicionér, jehož složení nezatěžuje. Složky jako hedvábný protein a vitamin B3 vyživují, chrání a opravují vlasová vlákna. Výsledkem jsou hedvábné vlasy s objemem. Oproti tomu středně hustým až hustým vlasům je lepší dopřát hutný krémový kondicionér, který je vyživí do hloubky díky přítomnosti keratinového proteinu a mangového másla. Vlasy se pak méně krepatí a lámou, jsou jemné a netřepí se. 

Používejte kvalitní přípravky
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Používejte kvalitní přípravky

4. Cílena péče

Jakmile máme vlasy dokonale umyté a hydratované, přichází na řadu péče v podobě tonika či víceúčelového krému. Lokální tonikum proti vypadávání vlasů představuje řešení pro oslabené a řídnoucí vlasy. Obsahuje rýžové peptidy, pro-vitamin B5 a nikotinamid, což zajišťuje zdravou strukturu vlasů a jeho aplikace podporuje růst vlasů od kořínků a výrazně redukuje jejich vypadávání, vlasy jsou pak silnější, hustší a kvalitnější.

Celý rituál péče o vlasy ještě podpoří využití pomůcky na masáž vlasové pokožky, kterou lze použít v každém ze 4 kroků, ale třeba i zvlášť na suché vlasy. Jejím použitím podpoříte krevní oběh, odstraníte nečistoty a zmírníte napětí.

Proměňte svou kštici díky cílenému řešení šetrnému k životnímu prostředí a zažijte opravdovou revoluci v péči o vlasy.

Publikováno: 31. 5. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce