Relaxace na kožešinových doplňcích, jako jsou malé předložky, polštáře a přehozy, je prostě k nezaplacení. A není pochyb o tom, že nejvíce to oceníte za chladných, sychravých večerů, kdy využijete jejich schopnost zateplit jak prostor, tak vaše studené nohy.
Kožešina, ať už pravá, nebo umělá, to záleží čistě na vašem vkusu, je prostě odjakživa známkou luxusu. A navzdory všem moderním minimalistickým trendům se na tom zatím moc nezměnilo. Můžete si to vyzkoušet sami na sobě. Představte si pokoj s krbem, pohodlným křeslem a u něj pořádně huňatou kožešinu. Že máte chuť se uvolnit, popíjet červené víno a jen tak snít?
Elegantní dekorace na zeď i stůl
Znáte kožešinu jen jako klasickou předložku před postel nebo křeslo? To je ale jen velmi základní představa, jak tento materiál můžete využít. Kožešině to sluší také na sedáku či opěradle koženého křesla.
Kromě kůže ji lze také zajímavě kombinovat se dřevem, a proto se často například sobí kůže zavěšují na stěnu jako dekorace. Kožešiny skvěle ladí také s keramikou, sklem, kovem či cihlou, takže můžete různými polštářky, plédy, přehozy a koberečky ozvláštnit v podstatě kterýkoli interiér.
Rustikál, etno i high-tech
Asi vás nepřekvapí kožešinové doplňky v rustikálně zařízeném pokoji. Je nesporné, že tyto kousky báječně zapadají do stylů koloniálního nebo etno. Ale co s nimi v interiérech laděných do high-tech? A vidíte, ani tady nebudou působit nemístně. Naopak, příjemně změkčí ostré linie tohoto stylu.
Umělá kožešina má své výhody
Přírodní kožešiny jsou jednoznačně velmi kvalitní a luxusní. Nicméně ne každý je ochoten je akceptovat. To ale neznamená, že si nemůžete pořídit domů nějaký chlupatý doplněk. Adekvátní náhražkou jsou kůže umělé. Jejich výhodou je, že jsou cenově příznivé a navíc jsou k dostání v široké barevné škále.
A protože jsou velmi trendy, objevují v designérských aranžmá i jako běhouny na jídelním stole, ozvláštňuje se s nimi prostírání nebo dokonce poháry a sklenice.
Údržby se bát nemusíte
Možná si myslíte, že je přece jen jednodušší zůstat nohama na zemi a trochu toho luxusu si odpustit. A třeba vás k tomu vede právě obava, že byste si zbytečně přidělali práci. Podlahu snadno vytřete, obyčejné deky či povlaky na polštáře vyperete, ale co s těmi „chlupaticemi“?
Není to tak hrozné, jak se vám možná zdá. Kožešinové věci stačí jen občas pořádně vyklepat, případně vyčesat velkým hřebenem po směru vlákna. Když se vám stane, že kožešinu přece jen víc ušpiníte, většinou na to pomůže roztok vody s trochou běžného prášku na praní.
Publikováno: 24. 1. 2023, Autor: autor: Ivana Kukalová | zdroj: Westwing