reklama

Dům na stejné vlně

Jednotícím prvkem v interiéru mohou být dřevo, kov, odstíny jedné barvy nebo třeba fotografie „zalaminovaná“ mezi dvě skla, tzv. grafosklo. Pojďte se podívat, jak mu to sluší v rodinném domě na Šumpersku.

Majitelé si při zařizování domu přáli interiér plný pestrých barev v kombinaci s moderními materiály. Na radu bytového designéra zvolili místo tradičního způsobu, kterým je barevná výmalba stěn, trochu originálnější pojetí, jímž se stalo grafosklo. A že to byla volba správná, poznáte už při vstupu do domu, kde na vás dýchnou elegance a harmonie.

Dominantním prvkem velké vstupní chodby je posuvná celoskleněná stěna z grafoskla s abstraktním dekorem vlny v červeném provedení. A právě tento motiv propojuje celý interiér.

Kalené sklo je efektní a přitom téměř nerozbitné

Majitelé domu upřednostňují moderní styl bydlení a mají rádi velký a ničím nerušený prostor. Představovali si interiér, který bude vyhovovat celé jejich rodině a bude jí plně sloužit při jejich každodenních aktivitách.

Líbily se jim velké prosklené plochy, ale nevěděli, jestli to nebude nebezpečné pro jejich děti, které jsou ještě poměrně malé a jsou stále v pohybu. Po poradě s dodavatelem skla, firmou J.A.P., ale nemuseli od svého přání ustoupit, protože díky použití kaleného skla, které je téměř nerozbitné, byly obavy rodičů rozptýleny.

Zbývalo vybrat si správný motiv

V rozhodování, jaký si zvolit dekor, pomohla majitelům vizualizace. Pomocí jednoduchého konfigurátoru na stránkách www.grafosklo.cz si simulovali různé motivy na celoskleněné dveře. Nakonec ale zvítězil motiv vlny, která se stala elegantním doplňkem celého interiéru.

Dům na stejné vlně
Dům na stejné vlně (Zdroj: J.A.P.)
Dům na stejné vlně
Dům na stejné vlně (Zdroj: J.A.P.)
Dům na stejné vlně
Dům na stejné vlně (Zdroj: J.A.P.)
Dům na stejné vlně
Dům na stejné vlně (Zdroj: J.A.P.)

Velký vzdušný prostor se teď nosí

Majitelka velmi toužila po kuchyni propojené s jídelnou i obývacím pokojem, protože chtěla být i při vaření v kontaktu s rodinou. Ani zde nechybí dekor abstraktní vlny. Paní domu si vybrala kuchyň v bílém provedení, kde boční korpusy skříněk jsou černé a výrazný motiv ji příjemně doplňuje, aniž by to působilo přeplácaným dojmem.

Zajímavě je řešený také prostor za kuchyňskou linkou. Místo obkladu si zde majitelé přáli mít okno, díky kterému mají přehled o dění před domem. Zóna určená pro vaření je díky velikosti místnosti vyřešena multifunkčním varným ostrůvkem. Majitelka zde má spoustu prostoru a navíc není při přípravě pokrmů otočená k obytné části zády. Naopak, může se aktivně zúčastnit zábavy či rodinného dění.

V tomto pojetí kuchyně na sebe plynule navazuje přípravná, varná a mycí plocha nacházející se právě pod oknem umístěným za kuchyňskou linkou.

Grafosklu nevadí ani vysoké teploty

K luxusnímu vzhledu kuchyně přispívá malá zástěna z grafoskla s červenou vlnou, která je mezi varným ostrůvkem a jídelním stolem. Majitelé se původně použití této zástěny trochu obávali, protože je blízko zdroje tepla. Ale teď jsou s tímto řešením zcela spokojení. Ukázalo se totiž, že grafosklo je naopak do kuchyně vhodné, protože je odolné vůči tepelným vlivům, a proto může klidně být použito přímo za elektrickou varnou desku. Navíc je snadno udržovatelné, protože v něm na rozdíl od klasických keramických obkladů nejsou žádné spáry, a proto jde snadno vyčistit.

Grafosklo bylo překvapivě použito také jako doplňující dekorativní obklad nad kuchyňskou linkou. A aby celá kuchyň byla naprosto dokonale sladěná, pořídila si paní domu v černobílé kombinaci ještě jídelní soupravu.

Text: Ivana Kukalová

Publikováno: 22. 3. 2017, Autor: