reklama

Nestíháte si zajít do sauny? Pořiďte si domů infrakabinu

Pokud vás často bolí záda nebo se nemůžete zbavit nachlazení, možná vám od toho uleví infrasauna. A můžete si ji pořídit domů, takže ji budete mít pořád k dispozici. Hlavní výhodou je, že podmínkou pro umístění infrasauny není zvláštní přístavek ani samostatná místnost. Infrasauna se vejde třeba do koupelny nebo ložnice. A pokud si ji chcete před nákupem nejdříve vyzkoušet, stačí jen zajít do některého fitness nebo wellness centra, které je touto kabinou vybavené.

Nejmenší kabiny zaberou metr čtvereční

Pokud jste příznivec klasického saunování, asi tento typ kabin nebude nic pro vás. Jinak ale zaujmou každého, kdo si chce užívat saunování u sebe doma, aniž vlastní obrovský byt či dům.

Infrakabiny jsou totiž různě velké, typizované stavebnice, jejichž montáž není nijak složitá. Přitom ty nejmenší zaberou zhruba 1 m². Výrobci jsou schopní venkovní i vnitřní vybavení kabiny přizpůsobit vašim představám, takže si můžete pořídit kromě standardu i zajímavé designové kousky.

Nestíháte si zajít do sauny? Pořiďte si domů infrakabinu
i (Zdroj: Physiotherm)
Nestíháte si zajít do sauny? Pořiďte si domů infrakabinu

K provozu stačí jen obyčejná zásuvka

Při provozu infrakabin nevzniká žádná pára a ani není extrémně nepřehříván okolní prostor. Dá se tedy říci, že se skutečně hodí kamkoli. Musíte jim jen zajistit rovné podloží (podlahu) a elektrickou zásuvku s napětím 220 V.

Nemusíte se bát, že pravidelný relax v soukromé sauně pro vás bude finanční zátěží. Není to nic dramatického. Rozhodně je její provoz o dost levnější, než je tomu u sauny klasické. Ale pozor! Pořizovací cena je přitom u obou typů srovnatelná.

Jak to funguje?

Asi už tušíte, že v infrakabině klasická kamna rozhodně nenajdete. Místo nich je vybavena infrazářiči, které jsou buď keramické, nebo plošné. Vaše tělo se tedy neohřívá horkým vzduchem, ale k jeho prohřátí slouží přenos tepla infrazářením.

Co vás však asi překvapí, je fakt, že pocení je přesto intenzivnější. Kabinu máte nahřátou na 50 ºC asi za 15 minut. Vhodnou teplotu si však musíte zvolit individuálně, nejen podle svých potřeb, ale hlavně podle fyzické konstituce a kondice.

Nestíháte si zajít do sauny? Pořiďte si domů infrakabinu
i (Zdroj: Physiotherm)
Nestíháte si zajít do sauny? Pořiďte si domů infrakabinu

Ze sauny rovnou do sprchy

Na pobyt v sauně byste si měli vyhradit alespoň půl hodiny, a to minimálně dvakrát týdně. Samozřejmě se to nedá jednoznačně unifikovat. Každý se musí řídit především svými pocity a aktuálním zdravotním stavem.

Poměrně příjemné také je, že po saunování nemusíte vybíhat do sněhových závějí ani do zahradní kádě. K ochlazení vám totiž postačí obyčejná sprcha.

Text: Ivana Kukalová

Publikováno: 5. 5. 2017, Autor: