reklama

Šperky z lan a provazů: Módní doplňky, které vás chytí a nepustí

Provazové náhrdelníky a náramky už zamotaly hlavu nejedné milovnici designu. Vypadají jednoduše a přitom originálně. Umí vyniknout při denním nošení, ale obstojí i při vážnějších příležitostech. Stačí přimotat vzácné kameny nebo kovové doplňky a majestátní šperk je na světě. Obstojí ale i samostatně.

Na výrobu šperků z lan, lanek a provazů se jako základ využívají lana z přírodních materiálů, lehounké bavlněné provázky nebo barevné syntetické materiály. Výběr šperků je stejně bohatý, jako je množství použitých materiálů.

Designová skládačka

Pokud vyznáváte jednoduchost, zkuste jednoduché přírodní lněné provazy. Šperky jsou skvěle kompatibilní: náramky a náhrdelníky mají totiž jednotné magnetické uzávěry, takže je můžete libovolně propojovat. Chcete mít sadu náhrdelníku a náramku, nebo dáte raději přednost vícebarevným variantám?

Náhrdelník a náramek v jednom z bavlny
i (Zdroj: www.fler.cz/na-la-ne)
Náhrdelník a náramek v jednom z bavlny

Teplé kovové odstíny

Jednoduché lano se skvěle doplňuje s výraznými kovovými doplňky. Krásně se na něm vyjímají módní odstíny růžového zlata a hřejivé mosazi.

Výrazný náhrdelník pro slavnostní příležitosti
i (Zdroj: www.fler.cz/gemsover)
Výrazný náhrdelník pro slavnostní příležitosti

Metalické stříbro a chladný kámen

K provazům pasují i chladné kovové nebo přímo metalické barvy! Preferujete elegantní doplňky à la ledová královna? Tak to si určitě vyberete!

Náhrdelníky s kameny
i (Zdroj: www.fler.cz/gemsover)
Náhrdelníky s kameny

Zapletené ornamenty

Zapletené do copů nebo různě zauzlované vytvářejí lákavé tvary. Doplnění o jednoduchý korálek nebo originální plastický detail z nich dělá výrazný šperk, který se ale hodí pro každodenní nošení. Pro minimalistky i maximalistky.

Výrazně barevné zapletené šperky
i (Zdroj: www.fler.cz/terka-tvori)
Výrazně barevné zapletené šperky

Zdroj informací: Fler

Publikováno: 21. 4. 2024, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce