reklama

Labradorský retrívr: Oblíbený nejen jako rodinný společník

Labradorský retrívr je u nás v posledních letech velice populární. Mezi jeho přednosti patří milá a neagresivní povaha, hravost, skvělý čich a láska k vodě. To z něj dělá skvělého psa s širokým využitím.

Labradorský retrívr: Báječný společník i perfektní pomocník

Labradorský retrívr je plemeno s dlouhou historií. Pochází z Newfoundlandu, odkud bylo přivezeno do Velké Británie a zde dále šlechtěno. Název labradorský retrívr je používán od roku 1839. Ačkoliv se ve vrzích objevovala různě zbarvená štěňata, přednost byla původně dávána barvě černé. V současné době jsou chováni labradoři v černé, čokoládové a žluté (v odstínech od smetanové až po liščí červeň) barvě.

Srst labradorů je krátká, hustá a přilehlá, s jemnou a velmi hustou podsadou. Tito psi milují vodu a velmi dobře plavou. Díky opravdu husté podsadě opatřené mastným filmem si mohou dovolit plavat i v zimě. Kvůli onomu ochrannému filmu ale bohužel srst často zapáchá, protože dlouho schne. Péče o srst není náročná, stačí jednou týdně vyčesat a občas vykoupat a umýt speciálním šamponem.

Labradorský retrívr patří k miláčkům rodiny
i (Zdroj: https://pixabay.com)
Labradorský retrívr patří k miláčkům rodiny

Labrador je všestranný, inteligentní, nekonfliktní a přátelský pes, vhodný do každé rodiny a především k dětem. Dokáže se přizpůsobit každé situaci. Někteří labradoři zachraňují životy, jiní se stávají nedocenitelnými společníky lidí s těžkým handicapem a to stále ještě není vše, v čem toto sympatické plemeno vyniká. Labrador není jen hezké plemeno vhodné na zahradu. Je to skvělý stopař, hledá drogy, bývá skvělý vodní záchranář, ale i oblíbený vodicí pes.

Labrador má mírumilovnou povahu, je  přátelský a společenský. Tento pes miluje rodinu a nerad bývá sám. Pak má čas a chuť „zlobit". Vyhledává lidi i zvířata a zapojuje je do hry.

Fenka labradorského retrívra je vysoká 54 až 56 cm, pes měří 56 až 57 cm. Průměrně váží asi 25 až 34 kg. Hmotnost není dána standardem, avšak mnoho těchto psů sužuje problém s nadváhou.

Labradorský retrívr v černé barvě
i (Zdroj: https://pixabay.com)
Labradorský retrívr v černé barvě

Čokoládová barva je u nás ještě stále poměrně vzácná. Všechny varianty mají hnědé oči.

Čokoládová barva srsti je momentálně velmi oblíbená
i (Zdroj: https://pixabay.com)
Čokoládová barva srsti je momentálně velmi oblíbená

Publikováno: 14. 1. 2019, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat

Výcvik retrívrů

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Jak vycvičit lovecké plemeno. Výcvik štěněte začíná ve dvou měsících.