Tyrkysová barva je v interiérovém designu často velmi opomíjená. Říká se o ní, že je těžce kombinovatelná a příliš výrazná. My ale máme důkaz, že to tak není.
Tyrkysová barva připomíná sice dovolenou u průzračného moře nebo oblohu bez mráčků, ale v interiéru může občas působit chladně. Není však pravda, že nedokáže vytvořit oku lahodící kombinaci s jinými barvami a hlavně, podle Feng Shui přináší do domu blahobyt a to stojí za trochu námahy.
Tyrkysová barva má mnoho odstínů a podle intenzity může být až nazelenalá, výrazně sytá, našedlá, čí temně tyrkysová. Každý z těchto odstínů v kombinaci se správnými doplňky vám pomůže vytvořit domov, který bude plný klidu a pohody.
Velká fotogalerie malování a barevných stěn
Tyrkys a růžová
Někdo se o ní může vyjádřit jako o přeslazené kombinaci, ale pokud zvolíme jednu z těchto dvou barev za hlavní a druhá zazáří v jemných akcentech, pak tu máme byt plný teplých barev a světla.
Tyrkys a zlatá
Hodí se do starších bytu a vytváří dojem luxusu, který vás bude stát jen pár korun. Zlatou barvou olemujte zrcadlo, rám na obrazech, vázy a mísy, apod. V takto laděných místnostech také nejlépe vynikne starožitný nábytek.
Tyrkys a černobílá
Nádherná směs barev, která zdůrazní kontury místnosti. I když to náhodou s černou trošku přeženete, tyrkysová vás z toho vytáhne. Místnost rozsvítí a tvrdost černé zjemní. Pokud přece jen budete mít pocit, že by chtělo ještě trochu ubrat, pořiďte si něžné bílé doplňky jako jsou květináčky, polštářky, závěs, kobereček nebo lampičku.
Tyrkysová báječně ladí s odstíny hnědé a přírodním dřevem, zelenolistými rostlinami, kamínky a lasturami. Místnosti dodá čistý vzhled a vzdušnost. Má blahodárné účinky na naši mysl a napomáhá celkovému zklidnění a relaxaci organismu.
Sabrina Harisová
Foto: houseofturquoise.com
Publikováno: 19. 1. 2012, Autor: