reklama

Vánoce podle tradice: V červené a bílé barvě

Také patříte k lidem, kteří barevné vánoční experimenty rádi přenechají druhým, a zůstáváte u osvědčené červené a bílé barvy? Pokud jste si jisti, že letos, stejně jako loni a patrně i příští rok budou vaše Vánoce stále ve stejných barvách, můžete si dovolit více investovat, a nazdobit doslova celý dům či byt. Začněte od vstupních dveří a skončete v ložnici.

Vánoce před dveřmi

Do truhlíků na oknech zapíchejte místo květin větvičky chvojí a dozdobte červenými koulemi, na schody postavte nazdobený květináč nebo rovnou malý vánoční stromek, a hlavně nezapomeňte na vchodové dveře. Vánoční vítací věnec prostě chybět nesmí!

Vánoce podle tradice: Vánoce před dveřmi
Vánoce podle tradice: Vánoce před dveřmi (Zdroj: Pinterest.com)

Předsíň vítá vánoční návštěvy

Všichni mívají naklizený obývací pokoj, ale na předsíň se většinou zapomíná. Přitom je to první místnost, kterou naše vánoční návštěva uvidí.

Vánoce podle tradice: předsíň vítá vánoční návštěvy
Vánoce podle tradice: předsíň vítá vánoční návštěvy (Zdroj: Pinterest.com)

Kuchyně plná vůní

V kuchyni o Vánocích oceníme především vůni vanilkových rohlíčků a třeba i svařáku, ale aspoň malá výzdoba by se měla objevit i tady. Co byste řekli na malé vločky, nalepené na dvířkách skříněk kuchyňské linky?

Vánoce podle tradice: kuchyně plná vůní
Vánoce podle tradice: kuchyně plná vůní (Zdroj: Pinterest.com)

Nazdobená jídelna

Parádní vánoční ubrus a sváteční nádobí je samozřejmost, ale nic nezkazíte ani drobnými dekoracemi, které by však neměly na stole překážet. Myslete i na to, aby případná kytice uprostřed stolu nebyla příliš vysoká. Všichni strávníci na sebe musí pohodlně vidět.

Vánoce podle tradice: nazdobená jídelna
Vánoce podle tradice: nazdobená jídelna (Zdroj: Pinterest.com)

V obýváku se čeká na Ježíška

Obývací pokoj bývá tradičně nejnazdobenější místností v domě. Ale zkuste využít i úplně netradiční místa ke zdobení. Například nazdobený okraj rolety na okně je opravdu hodně zajímavý nápad.

Vánoce podle tradice: v obýváku se čeká na Ježíška
Vánoce podle tradice: v obýváku se čeká na Ježíška (Zdroj: Pinterest.com)

Vánoční odpočinek v ložnici

Pokud se každoročně držíte svých oblíbených vánočních barev, pak si pořiďte i ložní povlečení a sadu vánočních polštářů, aby ta barevně vyladěná výzdoba celého domu byla kompletní.

Vánoce podle tradice: vánoční odpočinek v ložnici
Vánoce podle tradice: vánoční odpočinek v ložnici (Zdroj: Pinterest.com)

Publikováno: 10. 12. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce