reklama

Rozzařte svoji pleť pomocí kyseliny hyaluronové

Kyselina hyaluronová je v péči o pleť nepostradatelným pomocníkem. Dodá pleti potřebnou hydrataci, který je alfou a omegou krásy. Pokud si chcete udržet zdravý a mladistvý vzhled, dopřejte svojí pleti jen to nejlepší

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Hydratace je základem krásné pleti. Zařaďte do své rutiny kyselinu hyaluronovou

Nejen kyselina hyaluronová, ale počítá se i každá kapka

Kyselina hyaluronová dodá vaší pleti potřebnou vlhkost, ale bez vnitřní hydratace to prostě nejde. Nejen na jaře je velmi důležité dopřát si dostatek tekutin – ideálně ve formě čisté vody. Blahodárné účinky mají i kvalitní sypané bylinkové čaje. Dostatečná hydratace pomůže nejen vzhledu pokožky, ale i vnitřním orgánům, krvi, krevnímu tlaku, vlasům, nehtům, kloubům a samozřejmě pomáhá nás udržovat plné energie a dobré nálady.  

Pokud vás teď napadla otázka, kolik tekutin je vlastně dost a zdá se vám to jako rovnice o třech neznámých, máme pro vás dobrou zprávu. Není třeba nic komplikovaně počítat, stačí si vypěstovat dobrý návyk – dát si sklenici vody přibližně jednou za dvě hodiny. Občas ji můžete nahradit čajem. Tekutiny, které tělo nepotřebuje, vyloučí.

Správnou péčí předejdete předčasnému stárnutí pleti
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Správnou péčí předejdete předčasnému stárnutí pleti

I příliš vody škodí

Ale pozor! „Neplatí přímá úměra, že čím víc vody budeme pít, tím budeme zdravější a krásnější i když schopnost zdravých ledvin vylučovat nadbytečnou vodu je obrovská,“ říká doc. MUDr. Jana Jurkovičová CSc., z Ústavu hygieny Lékařské fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě.

Určitě se nedoporučuje pít hodně najednou a ani dohánět pití před spaním. Nejefektivnější je dopřát si menší dávky tekutin průběžně celý den. Potom umí organismus s vodou hospodařit mnohem lépe a nejsou přetěžovány ledviny.

Hydratujte nejen zvenčí, ale i zevnitř
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Hydratujte nejen zvenčí, ale i zevnitř

Nápomocná kyselina

K dobré hydrataci celého organismu bez toho, abychom ho zatěžovali enormním množstvím tekutin, pomáhá kyselina hyaluronová. Její buňky dokážou do sebe nasát pozoruhodné množství vody, kterou poté udrží v pleti, kloubech, svalech, vlasech – jednoduše všude tam, kde se v těle nachází.

Bohužel, čím jsme zkušenější a zralejší, tím méně kyseliny hyaluronové organismus produkuje, i když ji stále potřebuje. „To zhoršuje hydrataci i transport živin ke kolagenovým a elastickým vláknům a buňkám v kůži,“ vysvětluje dermatoložka MUDr. Jana Chudíková.

Zachování nebo opětovné získání kyseliny hyaluronové je cílem mnoha výrobků pečujících o pleť. Dnes jsou vědci velmi úspěšní v úsilí začlenit tuto kyselinu do produktů pečujících o pleť, proto ji najdeme v pleťových vodách, krémech, sérech i ve formě výživového doplňku.

Používejte kvalitní přípravky
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Používejte kvalitní přípravky

Aby to opravdu fungovalo

Molekuly kyseliny hyaluronové jsou však velmi malé, proto (pokud jsou součástí pleťové kosmetiky) dokážou zabezpečit její dostatek jen v horní vrstvě kůže. Tělo ji však potřebuje i uvnitř, proto se dá doplnit například injekčně, nebo ji můžeme systematicky doplňovat pitím.

Sluneční paprsky plné energie

Slunce hřeje každý den více, a i když ještě nemá sílu jako v létě, i tak UV záření proniká do našeho těla, a to i přes mraky. Pokud chceme rozkvést, milé dámy, je tedy dobré myslet i na ochranu své pleti. Ranním zvykem každé moudré a krásné ženy je vyčištěnou pleť vyživit sérem (například s obsahem kyseliny hyaluronové), a poté denním krémem s ochranným faktorem. Nechť jsme krásné a plné síly jako jarní příroda!

5 tipů na regeneraci vlasů a pleti po zimě

  • Začněte den sklenicí vody, která může být obohacena o pár kapek kyseliny hyaluronové k pití.
  • K základní péči o pleť patří používání kvalitního pleťového séra pro liftingový efekt a lehkého denního krému s UV faktorem. Aplikujte i na dekolt.
  • Pro rozzáření pleti pomáhá i denní krém s vitaminy C a D.
  • Pro dokonalé oživení a hydrataci vlasů si dopřejte jednou za dva týdny masku na vlasy z 2 PL olivového oleje a 1 vajíčka. Směs naneste na vlasy, zabalte do potravinové fólie a následně do ručníku. Po 30 minutách si vlasy důkladně umyjte.
  • Mezitím můžete dopřát domácí masku i pleti. Na regeneraci, rozzáření a hydrataci se osvědčila kombinace banánu se lžící medu a dvěma kapkami citronové šťávy.

Zdroj informací: Pharma MKL s.r.o.

Publikováno: 15. 5. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce