reklama

Rozzařte svoji pleť pomocí kyseliny hyaluronové

Kyselina hyaluronová je v péči o pleť nepostradatelným pomocníkem. Dodá pleti potřebnou hydrataci, který je alfou a omegou krásy. Pokud si chcete udržet zdravý a mladistvý vzhled, dopřejte svojí pleti jen to nejlepší

Hydratace je základem krásné pleti. Zařaďte do své rutiny kyselinu hyaluronovou

Nejen kyselina hyaluronová, ale počítá se i každá kapka

Kyselina hyaluronová dodá vaší pleti potřebnou vlhkost, ale bez vnitřní hydratace to prostě nejde. Nejen na jaře je velmi důležité dopřát si dostatek tekutin – ideálně ve formě čisté vody. Blahodárné účinky mají i kvalitní sypané bylinkové čaje. Dostatečná hydratace pomůže nejen vzhledu pokožky, ale i vnitřním orgánům, krvi, krevnímu tlaku, vlasům, nehtům, kloubům a samozřejmě pomáhá nás udržovat plné energie a dobré nálady.  

Pokud vás teď napadla otázka, kolik tekutin je vlastně dost a zdá se vám to jako rovnice o třech neznámých, máme pro vás dobrou zprávu. Není třeba nic komplikovaně počítat, stačí si vypěstovat dobrý návyk – dát si sklenici vody přibližně jednou za dvě hodiny. Občas ji můžete nahradit čajem. Tekutiny, které tělo nepotřebuje, vyloučí.

Správnou péčí předejdete předčasnému stárnutí pleti
Správnou péčí předejdete předčasnému stárnutí pleti (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

I příliš vody škodí

Ale pozor! „Neplatí přímá úměra, že čím víc vody budeme pít, tím budeme zdravější a krásnější i když schopnost zdravých ledvin vylučovat nadbytečnou vodu je obrovská,“ říká doc. MUDr. Jana Jurkovičová CSc., z Ústavu hygieny Lékařské fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě.

Určitě se nedoporučuje pít hodně najednou a ani dohánět pití před spaním. Nejefektivnější je dopřát si menší dávky tekutin průběžně celý den. Potom umí organismus s vodou hospodařit mnohem lépe a nejsou přetěžovány ledviny.

Hydratujte nejen zvenčí, ale i zevnitř
Hydratujte nejen zvenčí, ale i zevnitř (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Nápomocná kyselina

K dobré hydrataci celého organismu bez toho, abychom ho zatěžovali enormním množstvím tekutin, pomáhá kyselina hyaluronová. Její buňky dokážou do sebe nasát pozoruhodné množství vody, kterou poté udrží v pleti, kloubech, svalech, vlasech – jednoduše všude tam, kde se v těle nachází.

Bohužel, čím jsme zkušenější a zralejší, tím méně kyseliny hyaluronové organismus produkuje, i když ji stále potřebuje. „To zhoršuje hydrataci i transport živin ke kolagenovým a elastickým vláknům a buňkám v kůži,“ vysvětluje dermatoložka MUDr. Jana Chudíková.

Zachování nebo opětovné získání kyseliny hyaluronové je cílem mnoha výrobků pečujících o pleť. Dnes jsou vědci velmi úspěšní v úsilí začlenit tuto kyselinu do produktů pečujících o pleť, proto ji najdeme v pleťových vodách, krémech, sérech i ve formě výživového doplňku.

Používejte kvalitní přípravky
Používejte kvalitní přípravky (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Aby to opravdu fungovalo

Molekuly kyseliny hyaluronové jsou však velmi malé, proto (pokud jsou součástí pleťové kosmetiky) dokážou zabezpečit její dostatek jen v horní vrstvě kůže. Tělo ji však potřebuje i uvnitř, proto se dá doplnit například injekčně, nebo ji můžeme systematicky doplňovat pitím.

Sluneční paprsky plné energie

Slunce hřeje každý den více, a i když ještě nemá sílu jako v létě, i tak UV záření proniká do našeho těla, a to i přes mraky. Pokud chceme rozkvést, milé dámy, je tedy dobré myslet i na ochranu své pleti. Ranním zvykem každé moudré a krásné ženy je vyčištěnou pleť vyživit sérem (například s obsahem kyseliny hyaluronové), a poté denním krémem s ochranným faktorem. Nechť jsme krásné a plné síly jako jarní příroda!

5 tipů na regeneraci vlasů a pleti po zimě

  • Začněte den sklenicí vody, která může být obohacena o pár kapek kyseliny hyaluronové k pití.
  • K základní péči o pleť patří používání kvalitního pleťového séra pro liftingový efekt a lehkého denního krému s UV faktorem. Aplikujte i na dekolt.
  • Pro rozzáření pleti pomáhá i denní krém s vitaminy C a D.
  • Pro dokonalé oživení a hydrataci vlasů si dopřejte jednou za dva týdny masku na vlasy z 2 PL olivového oleje a 1 vajíčka. Směs naneste na vlasy, zabalte do potravinové fólie a následně do ručníku. Po 30 minutách si vlasy důkladně umyjte.
  • Mezitím můžete dopřát domácí masku i pleti. Na regeneraci, rozzáření a hydrataci se osvědčila kombinace banánu se lžící medu a dvěma kapkami citronové šťávy.

Zdroj informací: Pharma MKL s.r.o.

Publikováno: 15. 5. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce