Nákup brýlí není vždy laciná legrace, ale čas od času je potřeba. Abyste finančně nevykrváceli, ale přesto pořídili kvalitní a slušivý kousek, připravili jsme pro vás článek se zajímavými tipy.
1. Nákup brýlí přes internet? Ano, s úsporou až 60 %!
První cesta při pořízení nových brýlí vede k očnímu specialistovi, ať už je to oftalmolog nebo optometrista v optice. Víte ale, že pak samotné obroučky, ale i dioptrická skla můžete pořídit on-line? Při nákupu brýlí nebo kontaktních čoček na internetu navíc můžete ušetřit až dvě třetiny, ceny na kterou jste dosud zvyklý. Zatímco v běžné optice máte na výběr stovky obrouček, on-line můžete vybírat až z několika tisíc modelů.
Navíc nemusíte bezcílně obcházet řadu obchodů a trávit tím třeba i hodiny vašeho času. Můžete využít funkci virtuální zrcadlo, kdy si brýle vyzkoušíte pomocí vašeho počítače nebo mobilu a v nich zabudované kamery. Přímo na svém obličeji tak vidíte, jak vybrané obroučky vypadají. Pokud se obáváte, zda vám brýle budou fyzicky sedět, můžete si obroučky před zabroušením dioptrických skel objednat a vyzkoušet doma, doručení objednávky nad 800 korun je totiž zdarma.
„Před finální objednávkou brýlí si do svého účtu na e-shopu nahrajte svůj předpis s aktuálním vyšetřením od očního specialisty. Všechny parametry před zabroušení ještě kontrolujeme, navíc je budete mít uložené ve svém účtu na příště. Pokud si něčím nejste jistí, stačí zavolat a vyškolený personál vám poradí,” vysvětluje optometristka Kristýna Štěbetáková. Nemusíte tak zbytečně připlácet a přitom máte jistotu, že kvalita je stejná.
Výhody nákupu brýlí on-line:
- Velký výběr z několika tisíc modelů
- Možnost vyzkoušet on-line pomocí virtuálního zrcadla
- Doručení hotových brýlí do 7 až 10 dnů přímo k vám domu
- Stejná kvalita a přitom zpravidla nižší cena
2. Vyzkoušejte privátní značky prodejců
Značky jako Ray-ban, Boss nebo Dior zná asi každý. Ale co vyzkoušet něco nového a ušetřit? Tak jako supermarkety, mají i optiky a on-line prodejci své vlastní takzvané privátní značky. Ty jsou zpravidla spojené s konkrétním obchodem a cena je přitom mnohem nižší. Prodejce si totiž zboží objednává přímo u výrobce pod vlastní značkou a tím se sníží výsledná cena pro zákazníka, který tak neplatí řadu mezičlánků od výrobce k prodejci.
3. Více za méně aneb Další povrchové úpravy skel v ceně
Chcete mít své brýle opravdu kvalitní a vymazlené? Pak jistě nemáte problém si připlatit za jednotlivé povrchové úpravy dioptrických skel, které jsou v kamenných obchodech často zpoplatněné vyššími cenami. Pokud chcete ušetřit, nezbyde vám nic jiného, než si pořídit skla bez povrchových úprav. Jsou ale i výjimky, třeba v e-shopu to však může být přesně naopak.
4. Dbejte na prevenci, ušetřete až 150 korun na nových brýlích
Od srpna 2019 zdravotní pojišťovny na brýle zpravidla nepřispívají (vyjma dětí do 14 let) a pokud ano, tak pouze v rámci svých preventivních programů. I tady jsou výjimky, a příspěvek nebo slevu, může poskytnout přímo prodejce.
„Chodit na pravidelné prohlídky a mít aktuální vyšetření zraku, před nákupem nových brýlí je velmi důležité. Proto naše klienty motivujeme k tomu, ať nám dodávají aktuální předpis od specialisty,” říká Kristýna Štěbetáková. Někde můžete získat příspěvek 150 korun na nové brýle, pokud podáte aktuální předpis. Jak takový bonus získat? Je to velmi jednoduché! Stačí si nechat vyšetřit zrak u oftalmologa (očního lékaře) či optometristy.
5. Nová skla do starých brýlí
Stále si nejste jistí nákupem brýlí on-line anebo nechcete utrácet za nové obroučky, protože ty staré jsou ještě v kondici? Některé e-shopy nabízejí službu výměna brýlových skel, která stojí už od 800 korun a navíc vše zvládnete z pohodlí domova. Opět stačí nahrát svůj aktuální předpis, který není starší déle než 12 měsíců, zadat všechny parametry a objednat. Výhodou této služby je nejen cena, ale i to že odeslání a doručení nově zabroušených brýlí je zdarma. Staronové brýle pak můžete mít doma už do týdne.
Zdroj informací: Alensa.cz; zdraviprooci.cz
Publikováno: 15. 4. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce