reklama

Vytvořte si ležérní vlny, budete potřebovat jen dobrou kulmu

Ležérní, plážové či francouzské vlny se v poslední době staly velkým hitem. Dosáhněte francouzského ležérního stylu s těmito nedbalými vlnami. Jak na to? Poradí slavný vlasový stylista.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Vytvořte si ležérní vlny po vzoru francouzských žen (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Šarm a styl Francouzek obdivuje celý svět. Ať už mluvíme o módě nebo účesech, často nabízejí nadčasovou inspiraci pro náš styling. Nejnověji staví na jemných a elegantních plážových vlnách! Vyčarovat si je můžete i vy, a to na kratších, dlouhých nebo dokonce kudrnatých vlasech. 

Vynikající sýry, křupavé croissanty, ale také vlasové trendy – Francouzi a Francouzky jsou v mnoha oblastech nepřekonatelní. Naposledy okouzlili účesy zvanými francouzský a pařížský bob, tohle jaro to budou francouzské vlny!

Čím jsou francouzské vlny speciální?

V podstatě jde o jemnou a decentní variaci plážových vln, ale bez pevné struktury, kterou obvykle získáte pomocí kulmy. „Aktuálním francouzským trendem jsou smyslné, lehce zvlněné vlasy s méně výraznou texturou kudrlin. Klíčem pro dosažení tohoto looku je střídání směru vlnění, takže vlasy jsou splývavé, jemné a přirozené. Nebojte se, že by vlasy vypadaly zplihle, kulma se umisťuje ke kořínkům, takže lokny jsou po úpravě plné a nadýchané,“ vysvětluje vlasový stylista Syd Hayes.

Pro vytvoření účesu použijte kulmu
i (Zdroj: Babyliss)
Pro vytvoření účesu použijte kulmu

Takto si vyčarujete francouzské vlny

Tento typ vln je ležérní, šik a hlavně vždy přirozený. Navzdory svému trochu nedbalému looku jsou nedokonalé plážové vlny jedním z nejnáročnějších účesů. Vytvořit je tak, aby vypadaly skutečně dobře, to chce cvik a čas. Anebo ne? Užitečným pomocníkem při vytváření tohoto účesu jsou podle Syda Hayese právě takové kulmy, které je možné použít na natáčení vlasů ve směru i proti směru hodinových ručiček.

Novinka BaByliss Wave Secret Air zcela mění pravidla hry – má tlačítka směru vlnění, takže můžete střídat směr tak či onak, nebo nastavit automatickou změnu směru. Pokud si chcete vytvořit luxusní vlny a v minulosti jste s obvyklými nástroji měli problém, je tato kulma vaše řešení. Navíc jsou s ní vlny, díky rovnoměrnému rozložení tepla, dlouhotrvající. Funguje na všechny typy vlasů, včetně hrubších a kudrnatých.

Vlnkám pomůžou stylingové přípravky na zvýraznění objemu

Skvělá zpráva je, že trend drzých vln se týká všech typů vlasů. Dokonce vyniknou i na hustějších a kudrnatých pramenech. „Chcete-li dosáhnout optimálních výsledků, vždy se hodí nejprve vlasy přestříkat sprejem pro objem, aby vlny nebo kadeře pak vydržely co nejdéle. Nakonec už stačí jen jemně pročesat pro dokonalé vlny,“ doporučuje Syd Hayes.

Zdroj informací: BabylissHP TRONIC Zlín spol. s r.o., Datart

Publikováno: 28. 3. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce