reklama

Neseďte o velikonočních svátcích doma, vyrazte na výlet

Velikonoční svátky jsou mimo jiné i oslavou nadcházejícího jara. Nenechte se odradit rozmary počasí a vyrazte na výlet. Připravili jsme pro vás horké tipy!

i (Zdroj: Anytime Carsharing)
Neseďte o Velikonocích doma, jeďte na výlet (Zdroj: Anytime Carsharing)

Většina z nás se těší na Velikonoce, protože to je známka hezkého počasí, a hlavně příchodu jara, kdy se všechno začíná krásně zelenat a probouzet. Táhne nás to ven, do přírody, za poznáváním a zážitky. Velký pátek, ale i Velikonoční pondělí jsou státní svátky, a to znamená i prodloužený víkend. 

Veselý Kopec

Vyrazit můžete do skanzenu lidových staveb a řemesel na Veselém Kopci, který představuje historický obraz lidových obydlí, která zapadají do zdejší drsné, ale krásné podhorské krajiny. Od 7. dubna do 10. dubna máte možnost si prohlédnout interiéry roubenky doplněné o ukázky velikonočního pečiva například beránka, jidáše, pečení svátečních perníků do forem, zhotovování velikonočních předmětů jako je pletení pomlázek, zdobení vajíček různými technikami. Těšit se můžete také na bohatý doprovodný program: 7. 4. zahraje Cimbálková muzika Kobylka, 8. 4. Folklorní soubor Kalamajka, Havlíčkův Brod, 9. 4. pak Národopisný soubor Kohoutek.

Ve skanzenu Veselý Kopec si je pro vás připraven bohatý program
Ve skanzenu Veselý Kopec si je pro vás připraven bohatý program (Zdroj: Anytime Carsharing)
Seznámíte se s lidovými tradicemi a řemesly
Seznámíte se s lidovými tradicemi a řemesly (Zdroj: Anytime Carsharing)

Vyhlídkový lesopark Hlídka na Stráži

Na pomezí Krkonoš a Jizerských hor vyrostl nedávno zajímavý komplex čtyř rozhleden, 12,5tunových rozhleden z ocelových konstrukcí z dílny libereckého studia Mjölk architekti.

Zahrnuje čtyři vyhlídky nazvané Medvěd, Liška, Ovce a Horník. Z vyhlídek uvidíte nejen na Rokytnici nad Jizerou, Kotel, ale také Lysou horu. Vyrazit sem můžete kdykoliv během dne, na kole i pěšky. Tady skutečně budete vnímat okolní přírodu, jak dokáže být nádherná, rozmanitá a zároveň syrová. Decentního a do okolí citlivě zapadajícího projektu si všiml i uznávaný světový odborný web ArchDaily.

Vyhlídkový lesopark Hlídka na Stráži
i (Zdroj: Anytime Carsharing)
Vyhlídkový lesopark Hlídka na Stráži

Sedlecká pouť v Kutné Hoře

Jedna z vůbec nejoblíbenějších a největších poutí u nás, která každoročně přiláká tisíce návštěvníků. Je doprovázena desítkami zábavných atrakcí a stovkami stánků, nejrůznějšími sladkými a slanými dobrotami, ze kterých si vybere každý a také dobrého pití. Již tradičně se tato akce koná v Kutné Hoře u katedrály Nanebevzetí Panny Marie, která je již od roku 1995 zapsaná na seznamu UNESCO. Pouť můžete navštívit všechny čtyři velikonoční dny od 7. do 10. 4.

Tradiční Sedlecká pouť v Kutné Hoře
i (Zdroj: Anytime Carsharing)
Tradiční Sedlecká pouť v Kutné Hoře

Vistutý most Sky Bridge 721 na Dolní Moravě u Kralického Sněžníku

Pokud chcete vidět nejdelší visutý most pro pěší na světě, nemusíte cestovat daleko, najdete jej totiž v ČR. Zbrusu nový Sky Bridge 721, který byl otevřen v loňském roce, najdete v horském resortu Dolní Morava. Unikátní lávka měří 721 m a procházet se na ní budete ve výšce 95 m nad zemí. Most vede od chaty Slaměnka nedaleko Stezky v oblacích přes údolí až k úbočí kopce Chlum.

Sky Bridge je nejdelší visutý most pro pěší u nás
i (Zdroj: Anytime Carsharing)
Sky Bridge je nejdelší visutý most pro pěší u nás

Prestižní světový magazín Time jej umístil do žebříčku The World’s Greatest Places díky jedinečným výhledům, které nabízí. Fotografie se objevila dokonce na jeho obálce.

Zdroj informací: Anytime Carsharing

Publikováno: 31. 3. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce