reklama

Vystavte si vzpomínky na překrásné chvíle

Většina z nás si uchovává upomínky na chvíle, situace a lidi, které nosíme ve svém srdci. Opatrujeme drobnosti, fotografie, vzkazy a ostatní věci, které nám vybaví vzpomínky, jež rozhodně nechceme zapomenout. Vyrobte si podle našeho návodu nástěnku macramé technikou, která všechny vaše vzpomínky uchová, a vy je budete mít krásně na očích.

i (Zdroj: Manumi)
Macramé nástěnka vám připomene všechny krásné chvíle (Zdroj: Manumi)

Nástěnka na společné vzpomínky nezevšední

Jednoduchá macramé nástěnka zabere trochu více času k tvoření, ale za to jen tak nezevšední. Je pěknou dekorací a může být hezkým dárkem, který připomene nejhezčí společně strávené chvíle s rodinou, dětmi či přáteli.

Potřebný materiál a nástroje:

  • macramé příze stáčená 3ply 3 mm
  • očištěná větvička / tyč
  • macramé příze stáčená 1,5 mm v různých barvách na lístečky
  • dekorační dřevěné kolíčky
  • nůžky
  • hřebínek na macramé
  • lak na vlasy
  • tavná pistole

Postup výroby:

Připravíme si dvě očištěné větvičky / tyče. Mohou být ošetřené mořidlem. Na velikost nástěnky cca 40×40 cm budeme potřebovat 5 kusů příze o délce 1,5 m, které základním upevňovacím uzlem upevníme k jedné z větviček. Následně pomocí klasického uzlíku tvoříme pomyslnou síť nástěnky.

Kolíčky udrží vaše vzpomínky na správném místě
Kolíčky udrží vaše vzpomínky na správném místě (Zdroj: Manumi)
Nástěnku ozdobte malými detaily
Nástěnku ozdobte malými detaily (Zdroj: Manumi)

Pokud máme připravenou celou síť, obrátíme nástěnku zadní stranou nahoru a připevníme spodní klacek tak, aby uzlíky vznikly právě na zadní části nástěnky a nebyly vidět. Zastřihneme konce příze a můžeme zpevnit tavnou pistolí.

Vytvoříme dekorační macramé lístečky z barevné příze. Na středovou přízi navazujeme uzlíky do požadované délky výsledného lístečku. Lístečky rozčešeme hřebínkem, vytvarujeme lísteček a zafixujeme lakem na vlasy. Zopakujeme i z druhé strany.

Po zaschnutí laku vytvarujeme nůžkami požadovaný tvar lístečku a lístky upevníme přivázáním na nástěnku. Pomocí kolíčků pak připevníme k nástěnce naše fotografie a vzpomínky. A můžete pověsit na dobře viditelné místo v domě nebo bytě.

Zdroj informací: Manumi

Publikováno: 28. 2. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.