reklama

Tipy na Valentýnský odpočinek ve středních Čechách

Blíží se Valentýn – svátek zamilovaných. Nenechte nic náhodě a oslavte společně lásku valentýnským pobytem ve středních Čechách. Vydejte se za romantikou, odpočinkem, klidem přírody i vzácnými momenty do netradičních míst zámeckých, lázeňských a wellness hotelů.

i (Zdroj: Libor Sváček)
V Poděbradech vychutnejte valentýnské wellness pobyty pro páry (Zdroj: Libor Sváček)

Chateau Mcely

Luxusním a stylovým místem k prožití valentýnského pobytu je Chateau Mcely – skutečný ráj poskytující svým hostům únik od shonu a ruchu uprostřed přírody. Vybírat můžete mezi pobytem na jednu či dvě noci, odpočinkem v lázních i bez ubytování nebo gurmánským zážitkem při svíčkách.

Chateau Mcely je oblíbeným místem pro romantický pobyt
i (Zdroj: Chateau Mcely)
Chateau Mcely je oblíbeným místem pro romantický pobyt

Klid a relax najdete v zámeckém parku i venkovní sauně a vířivce pod širým nebem. Zchladit se můžete v přírodním koupacím jezírku.

Chateau Mcely nabízí klid a pohodu
i (Zdroj: Chateau Mcely)
Chateau Mcely nabízí klid a pohodu

Chateau Trnová

Pobyt se zámeckou atmosférou v místě, které si oblíbila operní diva Ema Destinová, je ideální pro oslavu svátku zamilovaných. Chateau Trnová je oázou klidu a souznění s přírodou. Čekají vás skvělé gastro zážitky ve vinném sklípku a zámecké restauraci. Po večeři při svíčkách bude ideálním místem střecha zámku s vířivkou a saunou. Využít můžete také vnitřní bazén nebo si objednat masáž.

Zámek Liblice

Zámek Liblice je jednou z nejcelistvějších památek českého vrcholného baroka. Nejen při příležitosti svátku zamilovaných nabízí možnost užít si neobyčejnou noc v neobyčejném zámeckém prostředí. V restauraci se bude podávat speciální valentýnské menu a další romantice se nevyhnete s pobytovými balíčky, pojmenované Postel plná růží a Zámecké rozmazlování.

Zámek Liblice je jednou z nejcelistvějších památek českého vrcholného baroka
i (Zdroj: SCCR)
Zámek Liblice je jednou z nejcelistvějších památek českého vrcholného baroka

Hotel SEN Senohraby

Romantiku Ladova kraje si užijete kousek za Prahou. V hotelu SEN v Senohrabech najdete v tajemné zahradě saunový svět Infinit, místo bez stresu. Přímo královsky o vás bude postaráno během dvoudenního nebo třídenního pobytu s večeří při svíčkách a neomezeným vstupem do wellness. Využít můžete i squashový kurt nebo fitness.

V hotelu SEN Senohraby o vás bude královsky postaráno
i (Zdroj: SEN Senohraby)
V hotelu SEN Senohraby o vás bude královsky postaráno

Chateau Šanov

Kouzelnou noc na zámku nabízí Chateau Šanov na Rakovnicku. Najdete zde opravdové ticho a klid. Dopřát si můžete královské hýčkání v podobě jednodenního i vícedenního pobytu, který zahrnuje okouzlující spa a wellness, vnitřní bazén nebo fitness. Milovníci kol ocení cyklostezku přímo před hotelem. Vychutnat si skvělou gurmet večeři, párovou masáž, vířivkou nebo pivní koupelí můžete i bez ubytování.

Hotel U Kata

Královské město Kutná Hora nabízí ubytování a wellness v hotelu U Kata. Pobytové balíčky obsahují dny plné romantiky spojené s relaxací v podobě wellness, večeře, vířivky anebo prohlídky malebných uliček královského města s průvodcem. Zamilované páry ocení také pobyty spojené s vínem. Vyzkoušejte degustaci ve Vinných sklepech Kutná Hora nebo očistnou vinnou koupel.

V Kutné hoře mohou využít všichni zamilovaní pobytové balíčky
i (Zdroj: SCCR)
V Kutné hoře mohou využít všichni zamilovaní pobytové balíčky

Panství Dlouhá Lhota

Díky svému umístění v divoké brdské krajině nedaleko Prahy a neopakovatelné atmosféře je hotel vyhledáván nejen pro relaxaci. Romantický pobyt pro dvě osoby na jednu či více nocí zahrnuje ubytování v zámeckém pokoji, vstup do wellness zóny se saunou a bazénem či do posilovny. K zimním procházkám skvěle poslouží zámecký park a posedět pak můžete ve vinném sklípku.

Lázně Poděbrady

Zaslouženého oddychu se svou drahou polovičkou se dočkáte v lázních Poděbrady. Speciální wellness pobyty si užijete třeba v krásném prostředí hotelu Bellevue Tlapák – s procedurami a volným vstupem do bazénu i wellness zóny.

Poděbrady jsou oblíbeným výletním místem
i (Zdroj: Libor Sváček)
Poděbrady jsou oblíbeným výletním místem

Relaxační pobyty pro páry nabízejí i další poděbradské lázeňské hotely. Rodiště slavné minerálky poznejte procházkou po kolonádě, parcích nebo ochutnávkou pramenů.

Zdroj informací: Středočeská centrála cestovního ruchu

Publikováno: 31. 1. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce