reklama

S popáleninami pomohou lázně!

Převrhnutá káva, přímý kontakt s rozpálenými krbovými kamny, anebo všetečné ruce na horké pánvi s obědem či plechem s cukrovím… běžné situace, které mohou způsobit nepříjemný úraz a dlouhotrvající léčbu spojenou s aktivní regenerací popálené kůže. Tu lze efektivně podpořit léčbou v lázních!

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Popáleniny jsou u dětí velmi častým a bolestivým úrazem (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

S péčí začněte včas

Popáleniny jsou velmi bolestivá poranění. Jakmile dojde k zahojení samotné rány, je dobré o popálená místa začít co nejdříve pečovat. Čerstvou jizvu lze totiž odstranit mnohem snadněji a efektivněji než jizvu starou. Kromě pečlivé domácí péče spočívající v jejím promazávání a masírování, lze doléčení také aktivně podpořit a urychlit pobytem v lázních. Tam totiž přesně vědí, jak přistupovat nejen k popáleným dospělým, ale i dětem.

Poté, co je rána po popálenině úspěšně zhojená, je důležitá včasná rehabilitace a vhodná práce s jizvou tak, aby zůstala měkká a elastická. V tomto může úspěšně napomoct právě lázeňská péče, která má i pozitivní psychický vliv na malého pacienta. Základní procedurou pro pacienty po popáleninách jsou uhličité koupele, při nichž jizva měkne.

Někdy stačí jen malá chvilička
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Někdy stačí jen malá chvilička

Vlivem oxidu uhličitého se uvolní od spodiny a dochází k lepšímu prokrvení a výživě poškozené tkáně. Účinky koupelí jsou opravdu výborné - maminky si chválí, že vidí změknutí jizvy i změnu barvy již během několika dní.

Další podpora léčby

Lázně však nabízí širokou škálu dalších metod, jak efektivně jizvy zaléčit. Účinky koupelí podpoří také individuální rehabilitace měkkou technikou. Jizva se stává více elastickou, nestahuje okolní kůži, nedochází ke zkrácení a s tím spojenému zhoršení hybnosti. Pro tyto pacienty v luhačovických lázních využívají i léčbu biolampou, která má hojivé účinky. A protože je lázeňská léčba komplexní, ostatní procedury se odvíjí od dalších diagnóz.

V lázních je potřeba nejprve absolvovat vstupní prohlídku
i (Zdroj: Lázně Luhačovice, a.s.)
V lázních je potřeba nejprve absolvovat vstupní prohlídku

Děti s popáleninami totiž mívají často po tom, čím vším si prošly, oslabenou imunitu a trpí i infekty dýchacích cest. V Lázních Luhačovice a. s. jim proto lékaři často předepisují i inhalace, díky kterým dochází k rozpouštění hlenů v dýchacích cestách a k vykašlání prachových částic. Děti jsou pak odolnější vůči rýmám, zánětům dutin horních cest dýchacích a průdušek, či zápalům plic.

Tip, jak získat lázně pro své dítě:

V první řadě je třeba navštívit praktického lékaře pro děti a dorost, který může vystavit tzv. návrh na lázeňskou péči na základě posouzení zdravotního stavu dítěte. Vhodné je připojit k návrhu na lázeňskou péči i zprávu specializovaného lékaře, kožního specialisty, u kterého se dítě léčí.

Návrh na lázeňskou péči je platný půl roku od data schválení zdravotní pojišťovnou a vyřízení pobytu v lázních zabere přibližně tři až čtyři týdny. Pobyt pak trvá zpravidla 28 dní. V luhačovických lázních se mohou léčit děti už od věku 1,5 roku.

Zdroj informací: Lázně Luhačovice, a.s.

Publikováno: 16. 12. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce