reklama

Slušivé brýle vám nabídnou i na e-shopu

Dokázal by si někdo ještě před pár lety představit, že si budeme na internetu pořizovat i brýle? Ale protože nás pandemie donutila nakupovat více online, kvalitní optiky se tomuto trendu přizpůsobily. Nabízejí možnosti, jak zjistit, zda vám vybrané brýle sedí. Případně vás navedou, jaký typ brýlí vám bude slušet.

i (Zdroj: OptikDoDomu.cz)
Objednejte si slušivé brýle na e-shopu a buďte in (Zdroj: OptikDoDomu.cz)

Párkrát kliknout a brýle jsou objednány bez nutnosti zdlouhavě se vypravovat do kamenné prodejny? Online optiky takto již běžně fungují. Co ovšem potřebujete vědět, než si pro vás optimální brýle objednáte?

„Základem úspěšného výběru nejvhodnějších brýlí je zvolit jejich vhodný rozměr. Máte-li brýle již doma, které vám svými rozměry správně sedí, podívejte se na čísla tištěná na vnitřní stranici brýlí. Jsou v milimetrech a udávají tyto šířku očnice, šířku nosníku a délku stranice. Své stávající brýle si můžete také přeměřit pravítkem,“ vysvětluje oční optička DiS. Klára Kašparová.

Pro objednání dioptrických brýlí je třeba znát údaje z lékařského předpisu. Políčko "sféra dioptrie" pro pravé i levé oko musí být vždy vyplněné, nezanedbejte výběr znamének plus (dalekozrakost) a mínus (krátkozrakost). Osu cylindru a cylindr jsou vyplněné pouze v případě, trpíte-li astigmatismem.

Co je to PD číslo? Je nezbytné pro výrobu dioptrických brýlí

PD (z anglického Pupillary distance) představuje vzdálenost mezi středy zornic. Uvádí se jako jedna hodnota (např. 60 mm), nebo je uvedena ve formě dvou hodnot (např. 27/33), především v případech, kdy vzdálenost od středu nosu je odlišná pro každé z očí.

Tento údaj je potřeba znát pro výrobu dioptrických brýlí, protože střed čoček v brýlových obrubách musí být pro optimální vidění zarovnán se středy vašich očí. Více informací o PD čísle s praktickým návodem, jak si ho sami můžete změřit, najdete v Jak změřit PD číslo.

PD číslo představuje vzdálenost mezi středy zornic
i (Zdroj: OptikDoDomu.cz)
PD číslo představuje vzdálenost mezi středy zornic

Jak zkoušet virtuálně?

„Například na našem e-shopu naleznete on-line zkoušečku u každé obruby v nabídce. V detailu produktu naleznete v pravém horním rohu modré tlačítko "Vyzkoušet". Právě proklikem tohoto tlačítka se dostanete k virtuálnímu zkoušení brýlí. Ať už vybíráte brýle na PC nebo telefonu, vždycky je potřeba „povolit“ použití kamery nebo fotoaparátu. Jinak by 3D virtuální zrcadlo nefungovalo,“ doplňuje Klára Kašparová.

Poté stačí jen otáčet hlavou a prohlédnout si nasazené brýle ze všech stran. Můžete dokonce uložit fotografii z on-line zkoušečky brýlí do vašeho zařízení.

Jaký tvar obrouček bude ten pravý
i (Zdroj: OptikDoDomu.cz)
Jaký tvar obrouček bude ten pravý

Jaký tvar obrouček bude ten pravý? Vyplňte on-line kvíz

Pokud si nejste jisti tím, jaké brýle zvolit, zkuste krátký kvíz, který může být při výběru brýlí na e-shopu opravdu dobrým pomocníkem. Čeká na vás pár otázek, takže poměrně zábavnou formou zjistíte, jaké brýle jsou tím pravým ořechovým.

Jak zvolit vhodné brýlové čočky?

Pokud už máte obruby, zbývá ještě zvolit kvalitní čočky. Ve stručnosti lze říci, že:

  • Čočky Profi 1,5 – nejprodávanější dioptrické čočky, které volí až 80 % zákazníků. Mají úpravy, které maximálně prodlužují životnost čočky a pomáhají vám v lepším vidění a v péči o ně – tvrzení, antireflex, hydrofobní úprava a 100% UV ochranná vrstva.
  • Čočky ztenčené – čím vyšší index lomu, tím tenčí, lehčí a estetičtější je čočka.
  • Čočky samozabarvovací – reagují na intenzitu slunečního záření a přizpůsobují se svým zabarvením, v místnosti jsou čiré, na slunci zabarvené.
  • Čočky zabarvené – sluneční zabarvené brýle s možností zabarvení do šeda či hněda

Tip: Ve sluneční dioptrické brýle můžete proměnit jakékoli dioptrické obruby z nabídky eshopu OptikDoDomu.cz. Stačí do objednávky zvolit sluneční dioptrické čočky Color Profi v šedé nebo hnědé variantě. Nikdo pak nepozná, že se jedná o brýle dioptrické.

Zdroj informací: OptikDoDomu

Publikováno: 12. 12. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce