reklama

Tajemství krásných a zdravých vlasů

Častou příčinou špatného vzhledu vašich vlasů je nedostatek hydratace. Naše vlasy přirozeně obsahují zhruba 12 % vody. Některé vlasy si však toto množství nedokážou udržet, a ztráta hydratace se odráží na jejich kondici – vlasy nejsou lesklé a pružné, naopak se lámou a třepí. Neprospívá jim ani častý tepelný styling, pokud je prováděný nevhodnými přístroji bez ionizačního systému.

Tajemství krásných a zdravých vlasů? Hydratace! Dodejte ji vlasům i v zimě (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Naštěstí existují způsoby a produkty od značky BaByliss z řady Hydro-Fusion, které vlasy dostanou opět do kondice.

Otestujte se!

Ve chvíli, kdy máte podezření, že jsou vaše vlasy suché a hydratace je to, co jim chybí, udělejte si nejprve doma krátký test. Pomocí testu totiž poznáte, zda je příčinou špatné kondice vašich vlasů opravdu hydratace. Test provedete tak, že si po umytí vlasů vytrhnete jeden vlhký vlas. Ten namotáte oběma konci na vaše prsty tak, aby vlas pevně držel a neklouzal. Jakmile budete vlas pevně svírat, pokuste se ho jemně natáhnout.

Zdravý vlas plný hydratace by měl natažení vydržet a lehce při tom pružit. Pokud vám ale vlas během testu praskne nebo se dostatečně nenatáhne, ihned víte, že vašim vlasům schází pořádná dávka hydratace. Jestli je to i váš případ, nesmutněte. Naštěstí existuje celá řada způsobů, která vašim vlasům vrátí elán.

Zdravý vlas plný hydratace by měl natažení vydržet a lehce při tom pružit
Zdravý vlas plný hydratace by měl natažení vydržet a lehce při tom pružit (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Správné produkty jsou základ

Klíčem k nalezení těch správných produktů péče o vlasy je dobře znát typ vašich vlasů. Pokud díky domácímu testu již víte, že jsou vaše vlasy suché a volají po hydrataci, máte z půlky vyhráno. Teď už jen stačí vyrazit do obchodu a vybrat si kvalitní hydratační šampon, kondicionér a vlasové přístroje s ionizační technologií, jako jsou například fén, kulmy či žehlička BaByliss Hydro-Fusion.

Jedině kvalitní produkty totiž dokážou vašim vlasům dodat vše, co potřebují – a to bez jejich dalšího zatěžování. Pokud to vaše finance dovolí, určitě svůj vlasový arzenál vybavte i o hydratační masku nebo vlasový olejíček. Ty poskytnou vašim vlasům extra péči navíc. Při výběru se poraďte se svým kadeřníkem nebo zkušenou paní prodavačkou.

Propijte a projezte se k oslňující hřívě

Představa, že je možné se ke kvalitním vlasům propít a projíst ve vás vyvolává rozpačité pocity, nedůvěru a smích? Ujišťujeme vás, že se opravdu nejedná o vtip ani babskou radu. Díky správnému a pravidelnému pitnému režimu totiž hydratujete své vlasy zevnitř. Stejně tak vám na cestě za krásnými a lesklými vlasy pomůže i konzumace ořechů, lněných a dýňových semínek, železa, mléčných produktů, vápníku a vitaminu B. Všechny tyto super potraviny vám pomohou nejen ke zdravému organismu a dobré náladě, ale i bohaté hřívě.

Klíčem k nalezení těch správných produktů péče o vlasy je dobře znát typ vašich vlasů
Klíčem k nalezení těch správných produktů péče o vlasy je dobře znát typ vašich vlasů (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Nevysušujte své vlasy zbytečně

Naučili jste se správně mýt vlasy, používat správné produkty a snažíte se dodat vašim vlasům hydrataci díky pestré stravě a pravidelnému pitnému režimu? Pak by byla škoda si tuto snahu zničit některou z neřestí, která vašim vlasům škodí. Proto byste měli dodržovat několik dalších zásad. U moře své vlasy chraňte před sluncem kloboukem a vlasovým olejem s SPF faktorem. V zimě zase pořádnou čepicí.

Vlasy byste také neměli mýt příliš často a už vůbec ne horkou vodou – myjte je jen, když je to potřeba a vždy vlažnou vodou. A pokud rádi plavete v chlorovaných bazénech, pokaždé noste koupací čepici, která vlasy před agresivním chlorem ochrání. Stejně tak pečujte o své vlasy i při návštěvě sauny. Nejprve je ošetřete vlasovým olejem s SPF faktorem a pak je jemně sepněte do volného drdolu.

Foukání a styling s pořádnou dávkou hydratace

Rádi své vlasy upravujete do různých účesů, ale máte strach, že jim tepelná úprava ublíží? Nevěřte tomuto rozšířenému mýtu a naučte se upravovat vaše vlasy tak, aby jim to neškodilo. Před každou úpravou je nejprve ošetřete termální ochranou. Poté už můžete své vlasy fénovat, kulmovat, žehlit a upravovat tak, jak se vám zlíbí. Vždycky však myslete na správnou techniku foukání a žehlení a nikdy nefoukejte své vlasy cukáním fénu a chaotickými pohyby sem tam.

Rádi své vlasy upravujete do různých účesů, ale máte strach, že jim tepelná úprava ublíží?
Rádi své vlasy upravujete do různých účesů, ale máte strach, že jim tepelná úprava ublíží? (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Pokud však vašim vlasům chcete dopřát skutečně prvotřídní a šetrnou péči, která vaše vlasy kromě dokonalého stylingu i opečuje, sáhněte po zbrusu nových pomocnících od značky BaByliss z řady Hydro-Fusion. Ty jsou totiž vybavené plazmovou technologií s duálním iontovým systémem vyrovnávajícím vlhkost. Ten v sobě kombinuje kladné a záporné ionty, které společně vlasy hydratují a zabraňují jejich krepatění.

Zdroj informací: BaByliss

Publikováno: 21. 11. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce