reklama

Máme pro vás návod na výrobu roztomilých minidomečků

Už máte doma tyto roztomilé minidomečky? Dekorace ve stylu vintage či shabby chic může zdobit i váš stůl, poličku nebo okno. Na jejich výrobu využijete zbytky dřeva a barvy a detaily si zvolíte přesně podle svých představ. Pusťte se do těchto milých dekorací i vy.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Minidomečky mohou zdobit i váš interiér (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Na výrobu minidomečků budete potřebovat:

  • dřevěné špalíky
  • smirkový papír a brusku
  • barvy na dřevo a štětce
  • papírovou lepicí pásku
  • černý fix
Potřeby na výrobu minidomečků
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Potřeby na výrobu minidomečků

K výrobě minidomečků můžete využít jakékoli zbytkové dřevo, dají se použít také palety. I tady je recyklace na prvním místě. Z dřevěných kusů si nařezejte tvary, které budou domečky připomínat, tedy hranolky se špičkami, které budou tvořit střechy. Tento základ pro domečky pak ještě obruste bruskou a smirkovým papírem dohladka.

Na řadě je nátěr. Barvy vhodné na dřevo si vyberte podle své fantazie, na domečku jich můžete použít i více. K oddělení těchto ploch použijte papírovou lepicí pásku. Natřete nejprve jednu plochu, pak pásku odlepte a použijte druhou barvu. Barvu nechte důkladně zaschnout. Nátěr můžete v případě potřeby opakovat.

Dřevo obruste dohladka smirkovým papírem
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Dřevo obruste dohladka smirkovým papírem

Následuje vytvoření oken a dveří. Pokud se chystáte minidomečků vytvářet více, budou se vám hodit šablony, vyrobit si je můžete například z kartonu nebo použijte plastové šablony, které se dají koupit v papírnictví. Stačí je jen přiložit na plochu domku a jemně tužkou udělat obrysy otvorů. Pak je vybranými barvami opatrně vybarvěte. Zase nechte zaschnout.

Okna a dveře jsou vybarvené, ale aby byly ještě výraznější, je třeba jim udělat konturu. Opět použijte šablonu, kterou přiložíte přesně na místo a obtáhnete nyní už důkladně černým nesmazatelným fixem. Pokud byste chtěli domečky umísťovat ven, použijte fixy i barvy, které vydrží rozmary počasí.

Pomocí šablony obtáhněte obrysy oken a dveří
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Pomocí šablony obtáhněte obrysy oken a dveří

Nyní se pusťte do detailů. Okna potřebují ještě mřížku, stejně tak dveřím by neměla chybět klika. Přidat můžete také cokoli dalšího podle své fantazie – například lampu, ceduli s číslem popisným, hodiny, truhlík s květinami… Každý minidomeček tak bude originál. A jako komín zatlučte hřebíček.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 9. 10. 2022, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.