reklama

Co lze vyrobit ze zbytků po velikonočním tvoření?

Zábavné tvoření s dětmi po Velikonocích s tím, co zbylo, je vůbec to nejlepší, co může být, protože nemusíte nic dalšího kupovat. Vyrobte si pak z těchto zbytků společně s dětmi veselé jarní dekorace, které můžete darovat svým nejbližším nebo si jimi můžete vyzdobit své domovy. Připravili jsme pro vás přehledný fotonávod.

Zábavné tvoření s dětmi vám umožní se svými dětmi či vnoučaty strávit příjemné chvíle (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Na zábavné tvoření s dětmi potřebujete

 • špachtličky z nanuků - prodávají se za pár korun, seženete i barevné špachtličky v obchodech s výtvarnými potřebami nebo si je nasbíráte a nabarvíte
 • tavnou pistoli a lepidlo
 • nůžky
 • tužku
 • očička
 • nůž
 • drobná polystyrenová vajíčka
 • sisal
 • malou bambulku
 • větvičku s kytičkami
 • plstěný plát - červený, bílý
 • růžový fix
K tvoření použijete to, co vám zůstalo z velikonočního tvoření
K tvoření použijete to, co vám zůstalo z velikonočního tvoření (Zdroj: Adriana Dosedělová)
Špachtličky slepte k sobě
Špachtličky slepte k sobě (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Seřaďte vedle sebe špachtličky na délku jedné. Špachtličky uložte pěkně do jedné roviny.  Špachtle k sobě přilepte jedním klacíkem, který položíte napříč přes špachtličky asi 1 až 1,5 cm od spodního okraje. A následně pak vytvořte i stříšku. Vrchol vytvoříte tak, že špachtličku namiřte do horního středu s asi 1,5 cm přesahem. Druhou pak nahoře položte křížem přes tu první. Lepte tavnou pistolí. Pokud pracujete s malými dětmi, můžete vše lepit bílým tekutým kancelářským lepidlem. V tom případě je však nutné vše překrýt igelitem a zatížit, aby se klacíky při schnutí nepokroutily. Doba schnutí také nějakou dobu trvá, takže i s tím je nutné počítat.

Slepičku nalepte do domečku do hnízdečka
Slepičku nalepte do domečku do hnízdečka (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Vystřihněte si z plstěného plátu hřebínek, zobáček a volátko. Vše spolu s očičkami nalepte na vajíčko. Na domeček nalepte oranžový sisal. Vyrobte z něj hnízdečko, do něhož zasadíte slepičku čili polystyrenové vajíčko. To přilepíte na podklad tavnou pistolí. Slepičku pak dozdobíte malými polystyrenovými vajíčky a drobnými kytičkami.

Aby vznikl domeček, je nutné odstřihnout přečnívající horní špachtličky
Aby vznikl domeček, je nutné odstřihnout přečnívající horní špachtličky (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Podobným způsobem vyrobte i zajíčka. Zajíčka jsme udělali, jak skáče do domečku, čili jsou mu vidět pouze záda, uši, tlapky a ocásek. Pokud jej budete dělat stejně, do spodní části si nalepte drobnou bambulku. Z plsti vystřihněte ouška a tlapky. Ouška na vajíčko nalepte ze spodní strany a tlapky potom přilepte pod ocáskem. Tlapky dotvořte fixou. Hotového zajíčka nalepte na domeček. Domeček ozdobte kytičkami a krátkými větvičkami. Vše velmi snadno nalepíte tavnou pistolí.

Nakonec u obou domečků odstřihněte přečnívající špachtličky. Stříška tak bude vytvarována. Dřívka jde odstřihnout, ale potřebujete k tomu skutečně ostré nůžky, a je proto lepší, když s tím dítěti pomůže rodič.

Pokud budete ještě chtít, můžete z druhé strany nalepit provázek. Dekorace tak budete moci zavěsit.

Zdroj informací: autorka článku; Pinterest

Vyrobte pohádkový domeček z oblázků:

Z plsti si vystřihněte zobáček, hřebínek a volátko. Vše nalepte na vajíčko. Nezapomeňte také na očička
Z plsti si vystřihněte zobáček, hřebínek a volátko. Vše nalepte na vajíčko. Nezapomeňte také na očička (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Publikováno: 21. 4. 2022, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová