reklama

Masáž pomůže i při léčbě stresu či příznacích menopauzy

Menopauza přináší fyziologické, psychologické a sociální změny, které mohou být pro vaše zdraví, mysl, tělo i duši mimořádně náročné. Stres může přispívat k řadě zdravotních problémů včetně kardiovaskulárních onemocnění, neurologických poruch, psychiatrických diagnóz, zhoubných nádorů a gastrointestinálních a dermatologických problémů.

Léčba stresu a příznaků menopauzy pomocí masáže (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Různé formy terapie mohou pomoci zvládnout příznaky menopauzy a stres, abyste se těmto zdravotním potížím vyhnuli. Uvažujte o jiných než tradičních způsobech léčby stresu a příznaků menopauzy. Masáž může snížit jak stres, tak zmírnit příznaky menopauzy a podpořit krevní oběh a zároveň podpořit celkovou relaxaci. Pojďme se podívat, jak to vlastně funguje.

Masážní terapie při příznacích menopauzy? Jak?

Masážní terapie se zaměřuje na měkké tkáně těla (svaly, šlachy a vazy). Maséři manipulují rukama s těmito oblastmi, aby zjistili a léčili různé fyzické a emocionální problémy klientů. Mechanické působení a reflexní působení jsou dva aspekty masážní terapie. Mechanickým působením se rozumí pohyby, které vznikají pohybem svalů a měkkých tkání těla pomocí tlaku a protahování.

Kyseliny a usazeniny se čistí v různých tělesných systémech štěpením vláknité tkáně a uvolňováním ztuhlých kloubů. Švédská masáž a masáž hlubokých tkání patří mezi několik typů terapií zaměřených na mechanické působení, které mohou zmírnit příznaky menopauzy.

Masáž může snížit jak stres, tak zmírnit příznaky menopauzy a podpořit krevní oběh a zároveň podpořit celkovou relaxaci
Masáž může snížit jak stres, tak zmírnit příznaky menopauzy a podpořit krevní oběh a zároveň podpořit celkovou relaxaci (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Druhy masáží, které pomáhají při menopauze

Existuje více než 150 různých druhů masáží, které se liší tlakem. Mnohé z těchto masáží jsou velmi užitečné pro zvládání stresu a podporu relaxace, která může zmírnit příznaky menopauzy. „Masáže umí v tomto ohledu hotové zázraky, uklidní nervový systém, snižují hladinu stresových hormonů (noradrenalinu, epinefrinu a kortizolu), zmírňují úzkosti a dopomáhají také k lepšímu spánku, který je pro dobré psychické zdraví nezbytný,“ říká David Buchta, propagátor zdravého životního stylu

Mezi techniky, které se běžně používají při léčbě žen procházejících menopauzou, patří např.:

Myofasciální masáž

Špatné držení těla, nemoci způsobené fyzickými zraněními a emocionální stres mohou vyvést tělo z rovnováhy a způsobit omezení fascií, což vede k zesílení příznaků menopauzy. Fascie je vrstva pojivové tkáně, která obklopuje svaly, kosti a klouby a poskytuje jim oporu a ochranu. Myofasciální uvolňování je technika, která protahuje fascie s cílem uvolnit omezení a obnovit tkáň.

Myofasciální uvolňování je technika, která protahuje fascie s cílem uvolnit omezení a obnovit tkáň
Myofasciální uvolňování je technika, která protahuje fascie s cílem uvolnit omezení a obnovit tkáň (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Švédská masáž

Druh léčebné masáže, která se zaměřuje na zvýšení krevního oběhu a podporu relaxace. Švédská masáž používá klouzavé a hnětací tahy s oleji a pleťovými mléky, které klienta uvolňují a zbavují stresu. Snížení stresu může zmírnit mnohé změny v menopauze.

Shiatsu

Tento typ masáže je dobrým způsobem, jak zaměřit energii na širokou škálu symptomů. Shiatsu se zaměřuje na meridiány, stimuluje krevní oběh, tok krve, lymfy a uvolňuje toxiny a hluboko usazené napětí ve svalech. Shiatsu také stimuluje hormonální systém, což může příznivě ovlivnit problémy při menopauze.

Tento typ masáže je dobrým způsobem, jak zaměřit energii na širokou škálu symptomů
Tento typ masáže je dobrým způsobem, jak zaměřit energii na širokou škálu symptomů (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Další techniky práce s tělem, které jsou oblíbené při léčbě příznaků menopauzy, jsou:

Reflexní terapie

Podobně jako shiatsu se reflexní terapie zaměřuje na reflexní body na uších, rukou a chodidlech. Při potížích během menopauzy se tento typ terapie zaměřuje na hypofýzu, štítnou žlázu a nadledvinky. Kontrolovaná klinická studie na třiceti osmi ženách s premenstruačním syndromem zkoumala účinky třicetiminutové reflexní terapie po dobu osmi týdnů. Ty, které podstoupily léčbu, byly léčeny pomocí reflexologie uší, rukou a chodidel. Těm v kontrolní skupině bylo podáváno placebo nebo falešná reflexologie. Na základě denního deníku, který sledoval závažnost premenstruačních příznaků, došlo u léčené skupiny k 46% snížení, což bylo výrazně větší snížení než 19% snížení u kontrolní skupiny.

Reiki

Reiki může mírnit stavy menopauzy vyrovnáváním energetického systému celého těla, který vyrovnává hormonální hladiny. „Léčitel reiki přikládá ruce na tělo v různých vzorcích, které vytvářejí teplo. Tato forma alternativní medicíny je určena k léčbě hlavních tělesných orgánů. Úlevu lze pocítit okamžitě nebo v krátkém časovém období (několik týdnů),“ uvádí David Buchta, propagátor zdravého životního stylu ze společnosti  PRIMULUS, www.feminus.cz. Bylo pozorováno, že reiki snižuje četnost a intenzitu návalů horka.

Léčitel reiki přikládá ruce na tělo v různých vzorcích, které vytvářejí teplo
Léčitel reiki přikládá ruce na tělo v různých vzorcích, které vytvářejí teplo (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Tip:

Doplněk stravy FEMINUS 

Je doplněk stravy pro ženy. Díky přírodnímu složení se zaměřuje na posílení imunitního systému a udržení dobrého sexuálního zdraví. Přispívá také ke správnému posílení imunitního systému, močové soustavy, reprodukčního systému a k hormonální rovnováze. Snižuje míru únavy a vyčerpání. Jedná se o přírodní produkt obsahující ověřené látky pro optimalizaci ženského hormonu estrogen.

Doplněk stravy pro ženy
Doplněk stravy pro ženy (Zdroj: Primulus)

Zakoupit jej lze na e-shopu za cenu 569 Kč za balení na jeden měsíc.

Doplněk stravy PRIMULUS

Přírodní doplněk stravy PRIMULUS je vyvinutý pro moderního muže. Zvyšuje hladinu testosteronu, a tím snižuje únavu přes den, zabraňuje nemocem, zlepšuje náladu, zvyšuje libido, podporuje rychlejší nabírání svalové hmoty a zlepšuje celkovou regeneraci organismu. Jeho složení je čistě přírodní a obsahuje ty správné vitamíny, minerály, a navíc i extrakty z černého pepře, kotvičníku zemního a pískavice řecké seno (fenugreek). PRIMULUS je vyvinutý a vyráběný v České republice.

Přírodní doplněk stravy PRIMULUS je vyvinutý pro moderního muže
Přírodní doplněk stravy PRIMULUS je vyvinutý pro moderního muže (Zdroj: Primulus)

Zakoupit jej lze na e-shopu za cenu 569 Kč za balení na jeden měsíc.

Zdroj informací: primulus.cz; feminus.cz

Publikováno: 24. 9. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce