reklama

Poradna s ČPP. Jak je to s úrazovým pojištěním?

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, praví jedno moudré české přísloví. A my bychom na to měli pamatovat, zvlášť teď, když začínají prázdniny a doba dovolených. Už jste mysleli na úrazové pojištění?

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Poradna s ČPP o úrazovém pojištění (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Úrazové pojištění

Nejen v období letních měsíců, prázdnin a dovolených bychom měli myslet na svoje zdraví, neboť máme každý jen jedno a hazardovat s ním je čirý nerozum. Letní teplé dny svádějí k tomu, abychom si vzali v práci dovolenou a užívali si zasloužený odpočinek někde u vody. Nebo třeba na zahradě. Anebo strávíme dovolenou myšlením na zimu a připravíme si dřevo na topení, natřeme zahradní chatku, případně se pustíme do rekonstrukce terasy. Nic naplat, jsme národ kutilů a ti prostě nezahálejí ani v létě, ani v zimě.

V dílně není o drobné i větší úrazy nouze
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
V dílně není o drobné i větší úrazy nouze

S naším kutěním jdou ale také často ruku v ruce úrazy. Někdy malé, že ani nestojí za řeč, ale někdy se stane úraz velký, nepříjemný a zásadní. Dokonce až takový, že nás může na čas vyřadit z pracovního procesu nebo si dokonce část dovolené odležíme v nemocnici. 

Měli bychom myslet dopředu nejen na tu zimu, ale také na sebe a své zdraví. Proto bychom měli zauvažovat, zda není vhodný čas si sjednat nějaké to úrazové pojištění, které nám tu naši "slabou chvilku" nějak vykompenzuje.

Na dotazy diváků Receptáře odpovídá paní Jitka Volná z ČPP.

Dotaz: Při řezání dřeva jsem se řízl. Mám nárok na vyplacení pojistného?

Odpověď: Ano. Pokud se jedná o úraz menšího charakteru, postačí pojištění denního odškodného a hospitalizace. V případě závažnějšího úrazu se úrazová pojistka může vztahovat i na pojištění pracovní neschopnosti, nebo dokonce na pojištění trvalých následků, které je naprosto klíčové pro zajištění při větších úrazech. Na trhu je několik různých variant úrazových pojistek. V nich je pak často možné zahrnout i pojištění invalidity 1. až 3. stupně.

Ani na zahradě se vám úrazy nebudou vyhýbat
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Ani na zahradě se vám úrazy nebudou vyhýbat

Dotaz: Je úrazové pojištění nějak omezeno věkem?

Odpověď: Úrazové pojištění je téměř pro všechny. Pojistit se mohou děti, mládež, dospělí i starší osoby, stejně tak sportovci, ale i nemocné osoby (např. lidé s diabetem nebo pohybově omezení). 

Pojištění pomůže kompenzovat výpadek příjmů v případě, že strávíme nějakou dobu v nemocnici nebo pokud se naše tělesná hybnost změní v důsledku vzniku trvalých následků. U větších úrazů může pojištění pomoci při léčení po úrazu nebo slouží také k zakoupení kompenzačních pomůcek (např. elektrický invalidní vozík) a dokonce může pokrýt náklady na přestavbu domu nebo bytu či vozidla právě v případě trvalých následků po úrazu.

Pro nejvhodnější variantu úrazového pojištění přímo pro konkrétní osobu doporučujeme poradit se se svým pojišťovacím zprostředkovatelem, který nastaví rozsah pojištění každému na míru podle jeho potřeb nebo přímo s pojišťovnou. 

Úrazové pojištění sjednejte i svým dětem, o prázdninách je zvýšené procento dětských úrazů
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Úrazové pojištění sjednejte i svým dětem, o prázdninách je zvýšené procento dětských úrazů

Pojištění NEON pro každý životní zkrat 

NEON je pojištěním pro celou rodinu. Nastavte si pojistnou ochranu pro případ úrazu či nemoci s pojistným krytím smrti a dožití. NEON umí pojistné navíc zhodnotit. Úrazové připojištění sjednáte až do 85 let (varianta LIFE a RISK), navíc s rozšířeným krytím. 

U denního odškodného úrazem stačí doložit dokumenty z prvotního vyšetření u vašeho lékaře. Také u invalidity I. stupně plníme ihned a nevyžadujeme dodatečné lékařské zprávy.

Pojistné plnění za hospitalizaci nyní poskytneme kdekoliv na světě a bez omezení počtu dnů.

Využijte připojištění ČPP Pomoc – zdravotní a sociální infolinku.

Při/pojištění pracovní neschopnosti a hospitalizace mohou sjednat i klienti v I. stupni invalidity.

Myslete raději na prevenci než na léčbu následků úrazu a pokud se vám již nějaká nehoda přihodí, vaše pojišťovna vás v tom samotné nenechá.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů, cpp.cz

Publikováno: 5. 8. 2022, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.