reklama

Vychytávky pro domácí mazlíčky, které musíte mít doma i vy

Chytrá toaleta nebo automatické krmítko s kamerou jsou vychytávky, které se hodí pro kočky i pro psy a postarají se o zábavu nebo každodenní péči. Řeč je o netradičních doplňcích pro domácí mazlíčky, které budou vaše chlupáče bavit, a vám navíc usnadní život.

i (Zdroj: Tesla)
Pořiďte vašemu mazlíčkovi vychytané doplňky (Zdroj: Tesla)

Chytrá domácnost už se zdaleka netýká jen nás, lidí, ale i našich domácích mazlíčků. Zajímá vás, jak si o ně usnadnit péči a jak využít praktických vlastností, které ocení i naši pejskové a kočičky? Díky stylovému dávkovači bude mít váš mazlíček přísun granulí pravidelně po celý den, a to přesně v takových dávkách a přesně v takovou dobu, kterou si určíte.

Fontánka se zase postará o křišťálově čistou vodu bez chlóru a díky chytré toaletě pro kočky už se nikdy nebudete muset zabývat zápachem ani nepříjemným vybíráním hrudek. Renesanci slaví i laserové ukazovátko, jehož chytrá verze kočičku zabaví i ve chvíli, kdy nejste doma.

Tipy na vychytávky pro mazlíčky:

1. Stylová kočičí zábava na dlouhé hodiny s chytrým laserovým světélkem

Že si kočky rády hrají a fascinuje je laserové světélko, jsou dobře známé skutečnosti. Proto svého času ovládly domácnosti majitelů koček různá laserová ukazovátka. Ta se nyní vracejí v podobě chytré hračky, která laserové světélko dokáže rozpohybovat jak v automatickém, tak i manuálním módu. Laserové světélko je hračka, která je designéry navržená tak, aby stimulovala lovecké instinkty koček a ve skutečné lovce proměnila i ty největší lenochy.

Tři rozdílné automatické trajektorie a plynulé zrychlování, které chytrá hračka zvládá, přinášejí dostatečně velkou variabilitu. A kočka se zabaví i ve chvíli, kdy nejste doma – pohybující se laserové světélko můžete nastavovat i na dálku přes mobilní aplikaci. Chcete trochu změny a vzrušení? Potom je tu manuální režim, kdy je pohyb červené tečky plně ve vaší režii.

Pohybující se laserové světélko můžete nastavovat i na dálku
i (Zdroj: Tesla)
Pohybující se laserové světélko můžete nastavovat i na dálku

2. Sen nebo skutečnost? Chytrá toaleta, která se čistí sama

Spousta lásky, zábavy při hrách i nezapomenutelných zážitků. Být majitelem domácích mazlíčků je skvělé, mezi ty méně příjemné povinnosti ale patří starosti spojené s vyměšováním. U koček to lze nyní vyřešit opravdu elegantně. Na trhu už jsou toalety, které se umí samy vyčistit, nezapáchají, a často jsou doplněné i dalšími chytrými funkcemi, a ještě k tomu fantasticky (a futuristicky) vypadají.

Jako hypermoderní UFO, které vám přistálo v obýváku, vypadá chytrá toaleta. Jejím největším benefitem je, že se dokáže sama vyčistit. Kromě toho ale umí mazlíčka také zvážit. Vhodná je pro kočky od 0,5 do 20 kg a vejdou se do ní 3 l steliva. Toaletu lze navíc snadno rozebrat a jednotlivé části jednoduše umýt. Samozřejmostí je propojení s aplikací, kde můžete nejen sledovat, jak váš chlupáč toaletu používá či jeho váhu, ale třeba i naplánovat časy čištění.

Jako hypermoderní UFO, které vám přistálo v obýváku, vypadá chytrá toaleta
i (Zdroj: Tesla)
Jako hypermoderní UFO, které vám přistálo v obýváku, vypadá chytrá toaleta

3. Chytré krmítko zajistí čerstvé porce i na několik dní

Domácí mazlíčky jsme si často pořídili v době pandemie, kdy jsme byli většinu času doma. Proto se teď po návratu do kanceláří potýkáme nejen s nudou našich chlupatých kamarádů, ale třeba i se separační úzkostí. S tím vším mohou pomoci chytré dávkovače granulí, které umí dávkovat stravu nebo třeba chlupáče odměnit pamlsky. Pokročilejší modely jsou navíc vybavené i HD kamerou s přenosem zvuku, a tak můžete své čtyřnohé společníky pozorovat třeba ze své pracovní židle, dokonce si s nimi ale také popovídáte nebo je na dálku uklidníte. Všechny tyto funkce najdete na chytrém krmítku.

Primárním účelem je ale samozřejmě krmení nebo odměňování. Periodicitu i velikost jedné dávky si jednoduše nastavíte v aplikaci v českém jazyce. Dávkovat granule však můžete i sami skrze aplikaci. Do velké 4l nádoby se vejde zásoba jídla i na několik dní. A díky záložní baterii nezůstane váš čtyřnohý přítel o hladu ani ve chvíli, kdy vypadne proud.

Díky stylovému dávkovači bude mít váš mazlíček přísun granulí pravidelně po celý den
Díky stylovému dávkovači bude mít váš mazlíček přísun granulí pravidelně po celý den (Zdroj: Tesla)
Fontánka zajistí neustále čerstvou vodu
Fontánka zajistí neustále čerstvou vodu (Zdroj: Tesla)

4. Chytrá fontána zajistí čistou vodu až na několik dní

Filtrovací konvice máme doma téměř všichni, naši čtyřnozí kamarádi se ale většinou musí spokojit s vodou z kohoutku plnou chlóru či těžkých kovů. S tím může být konec díky chytrým fontánkám, které umí vodu vyčistit, ale také zajistit její čerstvý přísun i na několik dní dopředu. Pokročilý filtrační systém chytré fontány kombinuje sílu pryskyřice s aktivní výměnou iontů, aktivní uhlí a bavlněný filtr. Díky tomu zůstává voda vždy čerstvá a čistá, je měkčí a neobsahuje škodlivé minerály ani kovy. UV sterilizace se zase postará o to, že se ve vodě netvoří žádné bakterie.

Zásobník na 2 l pak kočkám i menším psům vystačí na několik dní. A protože všichni majitelé chlupatých kamarádů vědí, že jejich svěřenci mají nejradši vodu v pohybu, dodržování pitného režimu spolu s chytrou fontánou se pro chlupáče stane zábavou. A bonus na závěr? Zurčící voda nejen, že odplavuje stres, postará se vám ale ještě o zvlhčení vzduchu.

Tak co, zaujalo vás, to? Je vidět, že pokrok nezastavíme. Na druhou stranu z toho můžeme vytěžit více pohodlí, úsporu a zároveň více času věnovanému hrám s našimi domácími mazlíčky.

Zdroj informací: Tesla

Publikováno: 20. 6. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.