reklama

Připravte si melounové jednohubky a oblíznete všechny prsty

Melounové jednohubky jsou ty nejrychlejší chuťovky, jaké si můžete připravit. Nečekaná návštěva ani malý raubíři vás už nepřekvapí a nikoho rozhodně nezklamete. Vychlazený, šťavnatý a sladký meloun totiž milují nejen děti. Nazdobené kousky budou za každých okolností skvělým mlsáním a letním osvěžením.

Osvěžující zdravá pochoutka je na světě (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Ať už připravujete letní párty, oslavu nebo si chcete udělat jen svěží sladkou svačinku na zahradu, sáhněte po vodním melounu.

Připravte si kvalitní tabulkovou čokoládu, různé oříšky, mletý kokos nebo drobné barevné zdobení na cukroví. Samozřejmě potřebujete vodní meloun, ideálně bezpeckový. Dále budete potřebovat dřevěné špejle, skleněnou misku, rendlík a tác nebo stojánek na hotové jednohubky.

Připravte si oblíbenou tabulkovou čokoládu, meloun, špejle a ozdobné sypání
Připravte si oblíbenou tabulkovou čokoládu, meloun, špejle a ozdobné sypání (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Čokoládu rozpusťte ve vodní lázni. Pokud použijete hodně hořkou čokoládu, můžete přidat trochu másla, aby získala krémovější konzistenci a dala se dobře kousat. Hodně hořká čokoláda by mohla být hlavně pro děti po ztuhnutí příliš tvrdá a kousky z jednohubky by jim při konzumaci zbytečně odpadávaly.

Vodní meloun nakrájejte na kostičky cca 2x2 cm a větší. Tvary můžou být pravidelné nebo nepravidelné. Pokud se vám chce, můžete pomocí vykrajovátka vykouzlit různé tvary, ale zvolte takové, aby se daly snadno napíchnout na špejli a udržely se tam.

Každý kousek melounu napíchněte na špejli a namočte do rozpuštěné čokolády. Můžete namočit celý kousek, přesnou polovinu nebo jenom horní plochu. Pokud si s tím pohrajete, vykouzlíte různé druhy zdobení.

Kousky melounu napíchněte a namočíte do rozpuštěné čokolády
Kousky melounu napíchněte a namočíte do rozpuštěné čokolády (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Hned obalte kousek s čokoládou do kokosu, mletých ořechů, mandlových lupínků nebo barevného sypání tak, aby se do rozpuštěné čokolády zdobení nalepilo. Nebojte se mírně zamáčknout, aby sypání po vychlazení čokolády neopadávalo.

Kousky namočené v čokoládě ihned obalte v sypání. Jednejte rychle, než čokoláda zatuhne
Kousky namočené v čokoládě ihned obalte v sypání. Jednejte rychle, než čokoláda zatuhne (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Obrácený kovový cedník skvěle poslouží jako stojan, než čokoláda ztuhne. Pokud nemáte podobný cedník, zkuste použít vyšší sklenici a opatrně tam jednohubky vyskládat. Dávejte pozor při manipulaci, abyste si zdobení nezničili.

Osvěžující zdravá pochoutka je na světě
Osvěžující zdravá pochoutka je na světě (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Podobně můžete připravit i jiné ovoce, například jahody, nakrájený banán, jablko, hrušku nebo jiný druh melounu. Děti tak veselou a sladkou formou naučíte jíst ovoce, a tím tolik potřebné vitaminy v přírodní formě.

Přejeme krásné léto!

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 3. 6. 2022, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná