reklama

Dopřejte si sílu přírodní péče zvnějšku i zevnitř

Ačkoliv je příroda mocná čarodějka, často si to neuvědomujeme a řešení našich obtíží hledáme všude jinde. Podívejme se blíže na několik více či méně známých plodin, díky nimž poznáme opravdovou sílu přírody. Jaký vliv má na tělo dubová kůra, jak působí jablko na detoxikaci organismu a proč se doporučuje pít denně šálek zeleného čaje?

i (Zdroj: Oriflame)
Síla přírodní péče pro váš zevnějšek i vnitřní krásu (Zdroj: Oriflame)

Síla statného dubu ukrytá v kůře

Dub, majestátní strom, který je běžnou součástí naší přírody. Čiší z něj obrovská síla, kterou můžeme využít i my, má totiž pozitivní vliv na naše zdraví. Taková dubová kůra působí proti zánětům trávicího traktu či jako protijed při otravě těžkými kovy. Její dezinfekční účinky zastavují krvácení, je tedy výborná i jako kloktadlo při problémech s dásněmi.

Nezanedbatelné je rovněž její využití pro ozdravení pokožky, ať už se jedná o záněty, popáleniny či omrzliny. Pro ochranu před volnými radikály využívá výtažků z dubu také kosmetický průmysl.

Noční pleťová maska Revive Me pracuje v noci, aby rozzářila vaši pleť
Noční pleťová maska Revive Me pracuje v noci, aby rozzářila vaši pleť (Zdroj: Oriflame)
V řadě Waunt je síla dubu obsažena hned v několika produktech
V řadě Waunt je síla dubu obsažena hned v několika produktech (Zdroj: Oriflame)

Jablko jako elixír života

Čeho využíváme už více, i když možná ani nevíme, jak moc nám prospívají, jsou jablka. Do jídelníčku bychom je měli zařazovat především pro vysoký obsah vitaminů a pozitivní vliv na mnoho orgánů, například srdce a cévy. Pektin obsažený v jablku oplývá schopností vázat na sebe přebytečné tekutiny a škodlivé látky, proto je toto ovoce více než vhodné pro detoxikaci organismu.

Trochu jiným druhem jablka je granátové, ani jeho pozitivní účinky na lidský organismus a pleť nejsou zanedbatelné. Už jen množství antioxidantů v něm obsažených je vyšší než u zeleného čaje. Dlouhý by byl taktéž seznam vitaminů nacházejících se v granátovém jablku, dále přičtěte protizánětlivé účinky a pomoc v boji s bakteriemi a infekcemi.

Rozjasňující tyčinka na oči Waunt Oh That's Bright
Rozjasňující tyčinka na oči Waunt Oh That's Bright (Zdroj: Oriflame)
Krémová tyčinka pod oči rozjasňuje pokožku a redukuje tmavé kruhy
Krémová tyčinka pod oči rozjasňuje pokožku a redukuje tmavé kruhy (Zdroj: Oriflame)

Veganské máslo pod skořápkou ořechu

Strom, přezdívaný amazonská palma, se pyšní plody ořechů vážícími až 1,5 kg. To hlavní se ovšem ukrývá uvnitř, jedná se o malé fazolky obsahující krémové máslo. Tzv. cupuacu máslo je skvělou veganskou alternativou lanolinu a pro svou jemnost, schopnost absorbovat vodu a vysoký obsah vitaminů a fytosterolů si ho oblíbil kosmetický průmysl.

Jeho účinky můžete nově vyzkoušet. Pokožku pročistí do hloubky, hydratuje ji a okamžitě rozpustí a odstraní líčení i nečistoty. Mění se z másla na čisticí olej a po přidání vody na čisticí mléko. Své uplatnění najde máslo cupuacu rovněž v péči o vlasy, ale také v kuchyni - chutná prý po čokoládě a ananasu.

Osvěžující gelový krém Waunt Water Burst
Osvěžující gelový krém Waunt Water Burst (Zdroj: Oriflame)
Lehoučký gelový krém, který pleť po nanesení uklidní a nabije hydratací
Lehoučký gelový krém, který pleť po nanesení uklidní a nabije hydratací (Zdroj: Oriflame)
Máslové čisticí péči Level Up z řady Waunt by Oriflame
Máslové čisticí péči Level Up z řady Waunt by Oriflame (Zdroj: Oriflame)
Tzv. cupuacu máslo je skvělou veganskou alternativou lanolinu
Tzv. cupuacu máslo je skvělou veganskou alternativou lanolinu (Zdroj: Oriflame)

Vstříc zdraví se zeleným šálkem

Dopřejte si každý den malý čajový rituál se šálkem zeleného čaje, který má na naše tělo blahodárné účinky. Jednou z nejúčinnějších sloučenin v zeleném čaji je katechin známý jako EGCG. Jedná se o velmi silnou směs antioxidantů, která účinně bojuje proti volným radikálům a chrání tak před projevy stárnutí. K asi nejznámějším účinkům zeleného čaje patří ty antioxidační a prokázáno je také jeho působení na zrychlení metabolismu.

Oční krém Waunt 8 Hour Sleep
Oční krém Waunt 8 Hour Sleep (Zdroj: Oriflame)
52096229815_22306c577d_k
52096229815_22306c577d_k (Zdroj: Oriflame)

Kouzelných protizánětlivých účinků využívá i hřejivá pleťová maska. Pleť je po jejím použití skvěle vyčištěná a zklidněná.

Zdroj informací: Oriflame

Publikováno: 8. 6. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce