reklama

8 super tipů pro chlapy, jak uklízet efektivně a možná i radostně

Muž (i mnohá žena), který tvrdí, že ho baví uklízet, s největší pravděpodobností lže. Úklid celého bytu je snad ta největší otrava, jakou si umí představit a rád si tuhle nezáživnou činnost zjednoduší, jak jenom to jde. Máme pro vás hravé tipy, jak uklízet co možná nejefektivněji, bez větší námahy i s úsměvem na rtech.

i (Zdroj: istock.com)
I mužská domácnost se může lesknout s našimi tipy na úklid (Zdroj: istock.com)

1. Sprchový kout

Po každém sprchování nastříkejte na zdi sprchového koutu čisticí přípravek, který necháte působit bez otírání. Nepoužívejte tuhé mýdlo, ale raději sprchové gely. Nebudete se muset prát s mýdlovými nánosy ve sprchovém koutě nebo na vaně.

2. Kachličky v koupelně

Nebo si pořiďte houbičku s držadlem a zásobníkem na přípravek. Zásobník naplňte tekutým přípravkem do myčky půl na půl s obyčejným octem. A houbičkou můžete pak kachličky párkrát přejet vždy, když necháváte na pár minut působit kondicionér na svých vlasech.

3. Toaleta

Většina mužů to považuje za zženštilost, ale vyzkoušejte čurat vsedě. Možná vám to bude divné jen do té doby, než zjistíte, o kolik méně času pak musíte trávit úklidem okolí toalety…

V prostojích během vaření průběžně umývejte nádobí
i (Zdroj: istock.com)
V prostojích během vaření průběžně umývejte nádobí

4. Multitasking se vyplatí

Naučte se multitasking ve chvílích nečinnosti. Například v prostojích během vaření průběžně umývejte nádobí. Umyjte umyvadlo pokaždé, když už si myjete ruce. Pokliďte v koupelně mezi tím, než se vám napustí vana. Zkuste uklidit jednu věc pokaždé, když přecházíte do jiné místnosti. Vždycky se v ložnici najde sklenička, která patří do kuchyně, v obýváku pohozené džíny, které patří do skříně v předsíni…

5. Luxování hrou

Pořiďte si vysavač, který vás bude bavit. Je to pořádný rozdíl, vysávat starou kašlající rachotinou, nebo hi-tech vynálezem s parádním designem. Třeba tyčové luxy jsou bez kabelu, takže si můžete z vysávání udělat pořádnou jízdu. Choďte doma v žinylkových ponožkách! Určitě je máte, každý je dostává čas od času k Vánocům. Samozřejmě je nesmíte zapomínat prát… potom jsou skvělým sběračem jemného prachu z vaší podlahy.

Pánové, pořiďte si vysavač, který vás bude bavit
i (Zdroj: istock.com)
Pánové, pořiďte si vysavač, který vás bude bavit

6. Čisto v lednici

Použijte adhesivní fólii na skleněné police v lednici. Co může být lepší, než binec z lednice prostě sloupnut…? Naložte si do lednice uhlí. Ano, čtete správně. Uhlí je silný absorbent a spolehlivě pohltí všechny pachy, které působí divným dojmem, když řeknete návštěvě, ať si z lednice nabídne pivko.

7. Mikrovlnka jako nová

Pro vyčištění mikrovlnky (skoro) ji stačí zapnout. Předtím do ní ale postavte misku s 2 šálky vody a půl šálku octa. Zapněte ji na plný výkon po dobu tří minut. Pak nechte pár minut odstát, opatrně vytáhněte misku a jednoduše mikrovlnku vytřete papírovou utěrkou. Všechny zaschlé nánosy silou octa povolí.

8. Vychytávky do kuchyně

Investujte do hrnce s cedníkem v pokličce. Jednou pro vždy se zbavíte otravného čištění svého starého drátěného sítka. Ulítáváte na smoothies, proteiňácích a spol.? Pak řešíte časté mytí mixéru. Zkuste ho z poloviny naplnit vlažnou mýdlovou vodou, přikrýt víkem a na pár sekund pustit na plné obrátky. Stačí pak jen vylít do dřezu. Pozor, jar na rozdíl od mýdla opravdu hooodně pění.

Zdroj informací: autorka článku

Publikováno: 31. 1. 2023, Autor: Lenka Valjentová, Profil autora: Lenka Valjentová