reklama

8 super tipů pro chlapy, jak uklízet efektivně a možná i radostně

Muž (i mnohá žena), který tvrdí, že ho baví uklízet, s největší pravděpodobností lže. Úklid celého bytu je snad ta největší otrava, jakou si umí představit a rád si tuhle nezáživnou činnost zjednoduší, jak jenom to jde. A tím víc tohle platí před Vánocemi, kdy je okolo plno jiných lákadel. Máme pro vás hravé tipy, jak uklízet co možná nejefektivněji, bez větší námahy i s úsměvem na rtech.

1. tip na úklid: sprchový kout

Po každém sprchování nastříkejte na zdi sprchového koutu čisticí přípravek, který necháte působit bez otírání. Nepoužívejte tuhé mýdlo, ale raději sprchové gely. Nebudete se muset prát s mýdlovými nánosy ve sprchovém koutě nebo na vaně.

2. tip na úklid: kachličky v koupelně

Nebo si pořiďte houbičku s držadlem a zásobníkem na přípravek. Zásobník naplňte tekutým přípravkem do myčky půl na půl s obyčejným octem. A houbičkou můžete pak kachličky párkrát přejet vždy, když necháváte na pár minut působit kondicionér na svých vlasech.

3. tip na úklid: toaleta

Většina mužů to považuje za zženštilost, ale vyzkoušejte čurat vsedě. Možná vám to bude divné jen do té doby, než zjistíte, o kolik méně času pak musíte trávit úklidem okolí toalety…

V prostojích během vaření průběžně umývejte nádobí
V prostojích během vaření průběžně umývejte nádobí (Zdroj: istock.com)

4. tip na úklid: multitasking se vyplatí

Naučte se multitasking ve chvílích nečinnosti. Například v prostojích během vaření průběžně umývejte nádobí. Umyjte umyvadlo pokaždé, když už si myjete ruce. Pokliďte v koupelně mezi tím, než se vám napustí vana. Zkuste uklidit jednu věc pokaždé, když přecházíte do jiné místnosti. Vždycky se v ložnici najde sklenička, která patří do kuchyně, v obýváku pohozené džíny, které patří do skříně v předsíni…

5. tip na úklid: luxování hrou

Pořiďte si vysavač, který vás bude bavit. Je to pořádný rozdíl, vysávat starou kašlající rachotinou, nebo hi-tech vynálezem s parádním designem. Třeba tyčové luxy Dyson jsou bez kabelu, takže si můžete z vysávání udělat pořádnou jízdu. Choďte doma v žinylkových ponožkách! Určitě je máte, každý je dostává čas od času k Vánocům. Samozřejmě je nesmíte zapomínat prát… potom jsou skvělým sběračem jemného prachu z vaší podlahy.

Pánové, pořiďte si vysavač, který vás bude bavit
Pánové, pořiďte si vysavač, který vás bude bavit (Zdroj: istock.com)

6. tip na úklid: čisto v lednici

Použijte adhesivní fólii na skleněné police v lednici. Co může být lepší, než binec z lednice prostě sloupnut…? Naložte si do lednice uhlí. Ano, čtete správně. Uhlí je silný absorbent a spolehlivě pohltí všechny pachy, které působí divným dojmem, když řeknete návštěvě, ať si z lednice nabídne pivko.

7. tip na úklid: mikrovlnka jako nová

Pro vyčištění mikrovlnky (skoro) ji stačí zapnout. Předtím do ní ale postavte misku s 2 šálky vody a půl šálku octa. Zapněte ji na plný výkon po dobu tří minut. Pak nechte pár minut odstát, opatrně vytáhněte misku a jednoduše mikrovlnku vytřete papírovou utěrkou. Všechny zaschlé nánosy silou octa povolí.

8. tip na úklid: vychytávky do kuchyně

Investujte do hrnce s cedníkem v pokličce. Jednou pro vždy se zbavíte otravného čištění svého starého drátěného sítka. Ulítáváte na smoothies, proteiňácích a spol.? Pak řešíte časté mytí mixéru. Zkuste ho z poloviny naplnit vlažnou mýdlovou vodou, přikrýt víkem a na pár sekund pustit na plné obrátky. Stačí pak jen vylít do dřezu. Pozor, jar na rozdíl od mýdla opravdu hooodně pění.

Publikováno: 20. 12. 2017, Autor: Lenka Valjentová , Profil autora: Lenka Valjentová