reklama

Vysněnou postavu můžete dosáhnout i bez drastických diet

Léto je sice za rohem, ale k lepší postavě si můžete dopomoct i jinak než dřinou v posilovně a drastickými dietami. Postačí vám k tomu probrat svůj šatník. Některé kousky oblečení totiž dokáží opticky zeštíhlit a ubrat několik kilo – u některých kousků je to ale přesně naopak, ty byste ze skříně měla spíše vyřadit. Podívejte se, které to jsou, a také na triky, díky kterým se budete cítit štíhlejší.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Léto se blíží, a vy ještě nemáte svou vysněnou postavu? Můžete jí dosáhnout i bez drastických diet. Stačí si dopomoct pár triky od stylistů (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Nepodceňujte správně zvolenou velikost

Většinu žen s nějakým tím kilem navíc jako první napadne zakrýt se do neforemného oblečení větší velikosti, které přebytečná kila zakryje. To je ale zásadní chyba. Můžete mít pocit, že to vaší postavě pomůže, ale je tomu přesně naopak. K tomu, abyste vypadala opticky štíhlejší, je důležité zaměřit se na padnoucí velikost, která dokáže zázraky. Nepodceňujte ani výběr spodního prádla – není nic horšího, než zaříznuté kalhotky nebo podprsenka.

Políbená sluncem – a opticky štíhlejší

Máte pocit, že v létě vám to tak nějak víc sluší? Tak to máte pravdu! Opálená pokožka je zkrátka sexy a dokáže opticky schovat i pár kilo navíc. V létě je to snadné – v období dovolených nebo práce na zahradě se opálíte hned. Co ale dělat, když venku ještě není takové teplo? Vyřeší to pár návštěv solária, a pokud preferujete zdravější variantu, nátěr samoopalovacím krémem.

Opálená pokožka je zkrátka sexy a dokáže opticky schovat i pár kilo navíc
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Opálená pokožka je zkrátka sexy a dokáže opticky schovat i pár kilo navíc

Černá sice zeštíhluje, to ale neznamená, že se nemůžete odvázat

Pravidlo „černá zeštíhluje“ snad ani nemusíme zmiňovat – černé kousky jsou naprostou nutností každého šatníku. To ale neznamená, že musíte zanevřít na vzory. Přesto, že se často říká, že vzorům by se měly plnoštíhlejší ženy spíše vyhýbat, není to tak úplně pravda.

„Pokud totiž zvolíte ten správný vzor, můžete se v oblékání odvázat. Nezaměřujte se na velké vzory v oblasti, na kterou nechcete upozorňovat, vsaďte spíše na vzory menší a decentnější,“ říká návrhářka Jana Nováková české oděvní firmy, v jejíž letní kolekci nechybí šaty s pruhy, rozšířené sukně nebo šaty a také sukně či kalhoty s menšími vzory, které sluší každé ženě.

Oblíbený trik stylistů celebrit

To, že vysoké boty opticky zeštíhlí, by vám poradil každý stylista. Díky vysokým botám a botám na podpatku budete působit vyšší a štíhlejší. Pokud vás trápí silnější lýtka, obujte se do lodiček na vysokém podpatku. Jestli preferujete raději pohodlí, ani s botami na platformě nešlápnete vedle. V létě svou práci odvedou jakékoliv vyšší sandálky.

Díky vysokým botám a botám na podpatku budete působit vyšší a štíhlejší
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Díky vysokým botám a botám na podpatku budete působit vyšší a štíhlejší

Složení pod lupou

Správný materiál je důležitější než by se mohlo zdát. Měly by být spíše příjemné, vzdušné a lehké, protože těžší materiály budou opět jen upozorňovat na to, že vás trápí nějaké to kilo navíc. Zaměřte se na kousky vyrobené převážně z bavlny. Ta je pohodlná a odolná. Není však bavlna jako bavlna - jedna z nejkvalitnějších je turecká.

Bez pruhů ani ránu!

Super trikem pro zeštíhlení jsou také šaty, které mají na bocích černý pruh. Ty by neměly chybět v šatníku žádné ženy. Boky jsou totiž problematickou partií většiny z nás, a pokud obléknete tyhle šaty, uvidíte, že se po pohledu do zrcadla budete cítit lépe. Každá žena by se měla snažit zdůraznit pas, proto by ve vašem šatníku neměl chybět pásek nebo šaty s vodorovným pruhem v oblasti bříška. Pokud je vaší problematickou partií zadeček, na jeho optické zmenšení pomůže rozšířená sukně.

Zdroj informací: JTX

Máte rádi popcorn? Zkuste zdravý cizrnový:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 15. 5. 2022, Autor: Karel Radecký, Profil autora: Karel Radecký