reklama

Jarní dekorace na stůl vás nemusí stát majlant. Zkuste to podle našeho návodu!

Jarní dekorace pro váš domov představují uzavření jedné kapitoly. Je to konec s chladnou zimou, přivítání teplého a příjemného jarního počasí. I když je venku zrovna ještě pošmourno, pojďte se s námi těšit z jara a vytvořte si stylovou jarní dekoraci, která rozzáří vaše domovy. Jaro už je totiž tady!

i (Zdroj: Adriana Dosedělová)
Jarní dekorace pro váš domov si můžete vytvořit i sami (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Na jarní dekoraci na stůl potřebujete:

  • šálek s podšálkem (Nejlepší je, když k tvoření použijete nějaký starší, trochu otlučený šálek, který se již příliš nehodí k užívání, ale ještě vám může posloužit jinak.)
  • tavnou pistoli s lepidlem
  • miniaturní polystyrenová vejce
  • světlý sisal
  • malé ptáčky do vazby
  • umělé kytičky - potřebujete dvě větve, jednu s lístky a druhou s drobnými kvítky
  • nůžky
  • razítkovací podušku
  • motouz kroucený
  • vytištěný a vystřižený vintage motiv
Na jarní dekoraci potřebujete především nějaký starý šálek s podšálkem, umělé květiny a tavnou pistoli s lepidlem
Na jarní dekoraci potřebujete především nějaký starý šálek s podšálkem, umělé květiny a tavnou pistoli s lepidlem (Zdroj: Adriana Dosedělová)
Na internetu si najdete nějaký vintage motiv, vytiskněte si ho, vystřihněte a trochu nechte zestárnout. K vintage vzhledu vám pomůže hnědá razítkovací poduška
Na internetu si najdete nějaký vintage motiv, vytiskněte si ho, vystřihněte a trochu nechte zestárnout. K vintage vzhledu vám pomůže hnědá razítkovací poduška (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Postup výroby jarní dekorace na stůl je jednoduchý. Nejprve si usaďte šálek na podšálku. Položte ho na bok a nainstalujte si podle vašich představ ouško. Nám se třeba líbí, když vyčnívá do prostoru. Natrhejte si sisal, vytvořte z něj malé hnízdečko, které nalepte pod šálek na talířek. Následně pak k základně (talířku) přilepte i šálek, a to přesně tak, jak jste si ho nainstalovali v prvním bodě.

Na internetu si vyberte nějaký originální vintage motiv a vytiskněte ho. Mějte ale na paměti, že musí být tak velký, aby se vešel na dno šálku. Vytištěný motiv vystřihněte, pořádně ho zmuchlejte, bude pak vypadat staře. Zmuchlaný obrázek zase vyrovnejte a potupujte ho razítkovací poduškou. Získá starobylý nádech.

Hotový vintage obrázek vlepte na dno šálku, který jste si dříve nainstalovali na bok
i (Zdroj: Adriana Dosedělová)
Hotový vintage obrázek vlepte na dno šálku, který jste si dříve nainstalovali na bok

Takto připravený motiv vlepte pomocí tavné pistole na dno šálku. Ze sisalu vytvořte malé hnízdečko, které vlepte do spodní (vnitřní) části šálku. Do hnízdečka vlepte miniaturní polystyrenová vajíčka. Po vlepení vajíčkek do hnízda umístěte také ptáčka.

Aby se tam udržel, přilepte ho pistolí. Druhého ptáčka pak posaďte na podšálek před vstupem do hnízda. I jeho přilepte. Rozeberte větvičky a kytičky z velké umělé květiny a naaranžujte je okolo šálku podle svých představ. Hotové aranžmá nakonec zafixujte tavnou pistolí. K dokončení dekorování můžete použít i další malá vajíčka. 

Okolo šálku i na podšálek naaranžujte kvítka a lístečky. Z velké květiny je odstřihněte nůžkami a k základu přilepte tavnou pistolí
i (Zdroj: Adriana Dosedělová)
Okolo šálku i na podšálek naaranžujte kvítka a lístečky. Z velké květiny je odstřihněte nůžkami a k základu přilepte tavnou pistolí

Nakonec jsme ouško šálku ozdobili ještě krouceným motouzem. Pro lepší držení kýženého tvaru jsme ho k oušku přilepili. Takto vyrobený jarní šálek vám pak může dekorovat vaši kuchyni nebo třeba knihovnu. Je rovněž i originálním dárkem.

Zdroj informací: autorka článku; Pinterest

I

Publikováno: 22. 4. 2022, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová