reklama

Špatný vzduch může za únavu i zdravotní potíže. Co s tím?

Máte doma těžký vzduch? Rychle s ním pryč! Je to totiž celkem jednoduché. Jakmile budete mít v bytě čistý vzduch, budete i vy sami zdraví a spokojení. Naopak špatný nebo vydýchaný vzduch je zdroje alergenů, toxinů a dalších škodlivin, které mají samozřejmě i velký vliv na náš organismus.

Těžký vzduch u vás doma? Rychle s ním pryč (Zdroj: Tomáš Sysel)

Vyčistěte si vzduch!

Těžký vzduch u vás doma? Rychle s ním pryč! Je to totiž celkem jednoduché. Průzkumy ukazují, že domácí ovzduší je bohužel znečištěnější než to venkovní. Na vině jsou škodliviny, které nevidíme, ale dýcháme.

Dlouhodobé vdechování škodlivin přitom může být jedním z původců alergií, astmatu, nebo atopického ekzému.

Průzkumy ukazují, že domácí ovzduší je bohužel znečištěnější než to venkovní
Průzkumy ukazují, že domácí ovzduší je bohužel znečištěnější než to venkovní (Zdroj: Tomáš Sysel)

„Nadměrná vlhkost, plísně nebo chemické látky, jako je formaldehyd, které najdeme třeba v novém kuchyňském nábytku či podlahách, jsou doslova tichými zabijáky,“ varuje Tomáš Sysel, který dále radí, jak množství škodlivin omezit: „Za účelem zajištění čistšího vzduchu v interiéru doporučuji vybavit si domácnost nábytkem z masivního dřeva. Nejen že je zdravější než levný dřevotřískový polotovar, ale také vydrží déle a stárnutím získává na kráse.

Za účelem zajištění čistšího vzduchu v interiéru doporučuji vybavit si domácnost nábytkem z masivního dřeva
Za účelem zajištění čistšího vzduchu v interiéru doporučuji vybavit si domácnost nábytkem z masivního dřeva (Zdroj: Tomáš Sysel)

Zapomínat bychom ale neměli také na dostatečně časté větrání. Umocnit zdravé ovzduší můžeme také vhodnými rostlinami, jako např. břečťanem, bambusovou palmou nebo trpasličím datlovníkem, které dovedou některé škodliviny, jako formaldehyd, benzen či amoniak, filtrovat.“ Nejen že se vám bude lépe žít a dýchat, ale výběrem vhodného nábytku a květin si svůj domov i vhodně zútulníte!

Zdroj informací: Tomáš Sysel, Institut zdravého bydlení, mojezdravi.cz

Vyrobte si účinný osvěžovač vzduchu:

Publikováno: 17. 3. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce