reklama

Kam na výlet: Vánoční trhy vás zvou k nákupu originálních dárků, ozdob i dekorací

Přemýšlíte, jakým dárkem letos překvapíte své blízké? Vydejte se za nabídkou vánočních trhů! Možná tam objevíte něco netradičního, co udělá pod stromečkem obrovskou radost. A mnohde si i pochutnáte na vánočních dobrotách.

Andělské Zvonění v Českém Brodě

25. listopadu 2017 (9.00–17.00)

9. ročník adventního jarmarku a festivalu kreativních dílen se uskuteční v budově gymnázia v Českém Brodě.

Připraven bude opět adventní jarmark s mnohými kreativními dílnami. Malí návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení, dospělí na přibližně 55 různých vystavujících.

Děti čeká divadlo i dílničky...
Děti čeká divadlo i dílničky... (Zdroj: Andělské Zvonění v Českém Brodě)

Ústecké Vánoce

25. listopadu – 23. prosince 2017 (9.00–19.00)

Letošní bohatý předvánoční program je připraven hned na několika místech v Ústí nad Labem. Těšit se můžete například na ledové kluziště, projížďky ZOO vláčkem, historický kolotoč, vánoční trhy, divadelní představení, kulturní a hudební akce a spoustu dalšího. Nechybějí samozřejmě ani adventní trhy.

Ústecké Vánoce se konají hned na několika místech v Ústí nad Labem. Na vánoční trhy a adventní akce můžete přijít na Lidické náměstí, Kostelní náměstí, do OC Forum či do kostela sv. Vojtěcha.

Slavnostní zahájení se uskuteční v neděli 26. listopadu na Lidickém náměstí, kdy bude rozsvícen vánoční stromeček. O den dříve se rozsvítí vánoční stromeček na Kostelním náměstí.

Vánoční atmosféra...
Vánoční atmosféra... (Zdroj: Ústecké Vánoce 2017)

Ostravské Vánoce 2017

25. listopadu – 23. prosince 2017 (10.00–20.00)

Tradiční vánoční trhy se konají na Masarykově a Jiráskově náměstí.

Už v sobotu 25. listopadu vypuknou na Masarykově a Jiráskově náměstí tradiční vánoční trhy neboli Ostravské Vánoce 2017 a do svého závěru, který připadá na Štědrý den, přinesou nejen Ostravanům spoustu zábavy i příjemných okamžiků strávených s přáteli a blízkými. Těšit se můžete na spoustu novinek i tradiční prvky, k nimž patří například oblíbené kluziště na Masarykově náměstí.

Na trzích najdete i tradiční ozdoby...
Na trzích najdete i tradiční ozdoby... (Zdroj: Ostravské Vánoce 2017)

Kateřinský jarmark v Třebechovicích pod Orebem

25. listopadu 2017 (8.00–14.00)

Pouťové atrakce, prodejní stánky s velkým výběrem zboží a bohatým občerstvením. Tradiční třebechovický Kateřinský jarmark, který vás všechny zve do časů starších než 100 let a příběh krátký chce vám vyprávět, o betlému, co zná i svět…

Cítíte tu vůni?
Cítíte tu vůni? (Zdroj: Kateřinský jarmark v Třebechovicích pod Orebem)

Vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

25. listopadu – 23. prosince 2017 (10.00–18.00)

V adventním čase se každoročně na náměstí Přemysla Otakara II. a radničním nádvoří konají vánoční trhy. Každý den zde můžete načerpat vánoční atmosféru, poslechnout si koledy, ochutnat spousty dobrot, nakoupit dárky. Trhy budou zpestřovat různá vystoupení, dudácké koledování, budou hrát trubači a zpívat a tančit folklorní soubory.

Na náměstí stojí prodejní stánky, kde si můžete koupit velice zajímavé věci. K mání jsou jak vánoční, tak i nevánoční produkty. Můžete si pořídit dekoraci, dárky, keramiku, trdelníky, cukroví, svařák atd. Adventní trhy po celou dobu doprovází zajímavý kulturní program a akce, které potěší nejen děti.

Prodejní vánoční výstava ve Slavkově u Brna

25. listopadu – 26. listopadu 2017 (9.00–16.00)

Zajděte se inspirovat a naladit na vánoční atmosféru. K vidění bude velká spousta vánoční inspirace, ale i možnost zakoupit ty nejkrásnější výrobky. Vstup zdarma, tak se vydejte o víkendu na zámek ve Slavkově u Brna. Po úspěšných prodejních výstavách, které pro vás autorky Hana Křetínská, Veronika Jelínková a Pavla Tauberová pravidelně chystají na Velikonoce, se letos můžeme poprvé těšit také na vánoční výstavu.

Kouzelné vánoční dekorace
Kouzelné vánoční dekorace (Zdroj: Prodejní vánoční výstava ve Slavkově u Brna)

9. vánoční trhy v Náchodě

25. listopadu – 26. listopadu 2017 (9.00–17.00)

Trhy se konají v jídelně Rubeny v Náchodě (ul. Českých bratří). Po celý víkend jsou pro děti připraveny dílničky: zdobení perníčků, skládání čajových sáčků, výroba svíček z včelího vosku, výroba andílků z korálků, gumičkových náramků.

Workshop: výroba adventních věnců a svícnů po celou dobu trhů.

Na stáncích si můžete zakoupit vánoční dárky od různých řemeslníků: keramiku, pedig, šperky, malovaný textil, svíčky, formičky na cukroví, dřevěné hračky, vánoční ozdoby, na které si můžete přímo na místě nechat napsat text, a spousty dalšího zboží.

Vánoční Kujebácký jarmark ve Vysokém Mýtě

25. listopadu 2017 (8.00–17.00)

Město Vysoké Mýto pořádá na náměstí Přemysla Otakara II. Vánoční Kujebácký jarmark. K vidění budou mimo jiné ukázky řemesel, nabídka zboží nejen s vánoční tematikou a ochutnávka zahraničních pekařských specialit. Vyvrcholením celého dne bude slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Publikováno: 24. 11. 2017, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce