reklama

Odvar z tohoto plevele je účinným pomocníkem při žaludečních problémech

Trpíte na žaludeční potíže spojené s překyselením organismu, pálením žáhy, nadýmáním nebo bolestmi břicha? Občasné problémy tohoto rázu můžete řešit jednoduše. Pelyněk je mnohými nenáviděný plevel rostoucí ve škarpách u cest, v remízkách a jiných neudržovaných místech. Ale se žaludečními problémy umí bleskurychle zatočit.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Pelyněk je mocná bylinka, která pomůže při problémech s trávením (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Pelyněk známe jako nepříjemný plevel. Přesto je to rostlina, která nám může pomoci při žaludečních problémech. Je bylina, která se používá jako žaludeční neutralizátor. Díky své hořkosti dokáže zbavit problémů souvisejících s překyselením trávicího systému a z toho plynoucích doprovodných nepříjemných jevů.

Aby efekt fungoval a vám se udělalo lépe, stačí jedna čajová lžička lístků a květů, které přelijete horkou vodou. Necháte alespoň 10 minut louhovat. Nejlépe fungují mladé části pelyňku, takže pro přípravu čajů používejte konec lodyh, které mají mladé olistění.

Pelyňkový med je velmi zdravé sladidlo
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Pelyňkový med je velmi zdravé sladidlo

Problém u pelyňkového odvaru často bývá v tom, že je chuťově nepříjemný vlivem silné hořkosti. Usušte si několik lodyh, z nich po usušení stáhněte listy a květy. Vezměte si hrubší sítko, přes které projdou ty nejjemnější části, které obsahují ony léčivé látky. Tento produkt zamíchejte do medu a použijte k oslazení odvaru.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky, sever.rozhlas.cz

Podívejte se, jak se zbavit parazitů v těle:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 19. 2. 2022, Autor: Radoslav Ptáček, Profil autora: Radoslav Ptáček