reklama

Což takhle dát si - rajčatový konfit s česnekem

Nedostatek sluníčka je znát a třeba rajčata ztrácejí chuť snad úplně. Zkuste přírodu přelstít a připravte z nich tento konfit. To se rajčata naloží do oleje a spolu s česnekem a bylinkami pomalu v oleji pečou, takže se jejich chuť zkoncentruje a jsou úplně božská!

i (Zdroj: Whirlpool)
Rajčatový konfit s česnekem je skutečným gejzírem vitamínů a chutí (Zdroj: Whirlpool)

Použijte je potom třeba na topinku, bruschettu, do těstovin, salátů nebo všude, kam byste si dali třeba sušená rajčata. Pokud vám z nich náhodou zbyde olej, určitě se ho nezbavujte, má krásnou rajčatovou chuť i vůni.

Esence plodů ráje: rajčatový konfit s česnekem

Připravte si tyto suroviny:

  • 500 g větších cherry rajčat na stonku
  • palici česneku
  • čerstvý rozmarýn
  • sůl
  • 1,5 dl řepkového oleje
Hotový konfit nechte vychladnout
i (Zdroj: Whirlpool)
Hotový konfit nechte vychladnout

A jak na to?

Rajčata omyjte, osušte a rovnoměrně rozložte na dno zapékací mísy. Přidejte paličku česneku rozkrojenou napůl. Vše zalijte olejem tak, aby byla rajčata alespoň z části ponořená, přidejte rozmarýn a sůl. Zapékací misku vložte do trouby. Nastavte horní a spodní ohřev na 150 °C a nechte asi 1,5 hodiny pozvolna péct.

Hotový konfit nechte vychladnout. Česnek vyloupejte ze slupek a pokud ho zrovna hned nespotřebujete, vložte s celým obsah zapékací misky do uzavíratelné sklenice, kde konfit v lednici vydrží minimálně 10 dní.

Zapékací misku vložte do trouby
i (Zdroj: Whirlpool)
Zapékací misku vložte do trouby

Kaya má doma kombinovanou parní troubu s vestavěnou Wi-Fi, a tak zvládla připravit konfit pomocí telefonu a aplikace z obýváku. Velká trouba s objemem je vybavená senzorovou technologií, která sama hlídá pečení podle zvoleného programu a nastavených parametrů při minimální spotřebě energie.

Trouba s mnoha ručními i speciálními funkcemi a automatickými programy umožňuje péct až na čtyřech úrovních najednou
Trouba s mnoha ručními i speciálními funkcemi a automatickými programy umožňuje péct až na čtyřech úrovních najednou (Zdroj: Whirlpool)
Konfit zvládnete připravit pomocí telefonu a aplikace 6th SENSE LiveApp z obýváku
Konfit zvládnete připravit pomocí telefonu a aplikace 6th SENSE LiveApp z obýváku (Zdroj: Whirlpool)

Je vybavena i technologií pro přípravu jídla pomocí horkého vzduchu s nízkou, střední nebo vysokou intenzitou páry a navíc umožňuje i vaření ve 100% páře. Trouba s mnoha ručními i speciálními funkcemi a automatickými programy umožňuje péct až na čtyřech úrovních najednou bez smíchání chutí i vůní. O čistotu se postará samočisticí parní systém za pomoci kombinace páry, smaltovaného povrchu a speciálního čisticího cyklu, před otisky prstů ochrání speciální povrchová úprava. Příjemné je i tlumené dovírání dvířek trouby. 

Z rajčátek můžete připravit i skvělou marmeládu:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 20. 2. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce