reklama

Vyrobte si svíčky, které s chutí sníte

Dobrých receptů není nikdy dost. Svíčky nemusíte mít jen na věnci, vytvořte si je ze sýru a okurky. Zapálit sice nepůjdou, zato vaše chuťové buňky nenechají chladnými. Ingredience máte určitě doma a pár šikovných rukou včetně těch dětských určitě také. Tohle sváteční zobání bude bavit i chutnat.

S originálním receptem na sýrové svíčky vedle rozhodně nešlápnete (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Recept na sýrové svíčky obsahuje:

  • dobrý tvrdý sýr
  • salátovou okurku
  • nakládané, sterilované cibulky
  • špejli
Suroviny, které k přípravě potřebujete
Suroviny, které k přípravě potřebujete (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Postup je velmi jednoduchý. Klidně zapojte do příprav i děti. Sýr nakrájejte na hranolky a okurku na kolečka.

Špejli nalámejte na menší kousky. Do každého hranolku zapíchněte z každé strany kousek špejle. Na spodní napíchněte okurku jako podstavec, na horní stranu potom cibulku. Ta bude tvořit hořící knot svíčky.

Sýr nakrájejte na hranolky, okurku na kolečka
Sýr nakrájejte na hranolky, okurku na kolečka (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Hledáte originální nápad, jak uložit na stole ubrousky? Máme taky vychytávku. Jakmile napečete cukroví, umyjte vykrajovátka a smotaný ubrousek do nich jednoduše vložte. Ještě předtím, než formičky použijete na ubrousky, můžete jejich pomocí vykrájet sýr a použít ho jako základ pro jednohubky.

Pokud máte rádi sýr také v kombinaci se sladkým, můžete místo cibulky použít hroznové víno a místo okurky cracker. Výsledek bude velmi podobný. Stejně tak můžete vykrájet tvary z pečiva i dalších surovin a hezky je na sebe seskládat. Hodně parády a vánoční náladu udělá i napichovátko se zimními motivy. Můžete je koupit nebo si je klidně sami vyrobit.

Stromečky z krému

Chcete-li si vyhrát se zdobícím sáčkem, můžete na podklad z pečiva nebo zeleniny nastříkat třeba pevnou sýrovou pomazánku. Pak už stačí jen ozdobit třeba nasekanou pažitkou a granátovým jablkem a vánoční stromek je na světě.

Nebo vyzkoušejte krémové stromečky
Nebo vyzkoušejte krémové stromečky (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Z okurky můžete vytvořit nejen svíčku, ale také stromeček. Stačí jen vhodným nástrojem udělat z okurky tenké dlouhé plátky a na párátko je poskládat do tvaru stromečku.

Zdroj informací: pořad Receptář prima nápadů

Vyzkoušejte šnečí chuťovky:

Publikováno: 18. 12. 2021, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová