reklama

Vylepšete sbírku cukroví o křehké jablečné rohlíčky

Zimní jablíčka jsou už akorát a je jich všude plno. Nevíte, čím překvapit o adventní neděli svoji mlsnou rodinu? Vyzkoušejte křehké rohlíčky z listového těsta jako skvělou alternativu klasického štrůdlu. A tento snadný recept vám nezabere i s pečením víc, než hodinu. Takže, vzhůru do toho a půl plechu jablečných rohlíčků je hotovo!

Vylepšete sbírku cukroví o křehké jablečné rohlíčky (Zdroj: Gorenje)

Na křehké jablečné rohlíčky budete potřebovat

  • 3 jablka
  • 6 lžiček rozpuštěného másla
  • 0,5 hrnku třtinového cukru
  • 0,5 lžíce mleté skořice
  • 500 g hotového listového těsta
  • 0,5 hrnku vlašských ořechů nebo mandlí
  • 1 vejce
Připravte si všechny suroviny
Připravte si všechny suroviny (Zdroj: Gorenje)

Troubu předehřejte na 200 °C a plech vyložte pečicím papírem. Jablka rozkrájejte a zbavte jádřinců. Promíchejte s rozpuštěným máslem a dejte stranou. V misce pak promíchejte cukr, koření nebo skořici - zhruba 1 lžíci této směsi oddělte a dejte stranou. 

Na kraj trojúhelníku položte vždy osminku jablka
Na kraj trojúhelníku položte vždy osminku jablka (Zdroj: Gorenje)
V misce pak promíchejte cukr, koření nebo skořici a trojúhelníčky posypte
V misce pak promíchejte cukr, koření nebo skořici a trojúhelníčky posypte (Zdroj: Gorenje)

Listové těsto rozložte na pracovní plochu a překrojte tak, aby vám vznikly dva dlouhé obdélníky. Každý pak rozkrájejte na 8 trojúhelníků, posypte je směsí hnědého cukru, koření a nasekanými ořechy. Na kraj trojúhelníku položte vždy osminku jablka a těsto stočte tak, abyste končili špičkou (jako byste balili croissant). Vůbec nevadí, když bude kousek jablíčka vykukovat. Hotové kousky vyskládejte na plech, potřete je prošlehaným vejcem, posypte odloženým ochuceným cukrem a ořechy. Pečte 15 - 20 minut dozlatova.

Těsto s jablíčkem zatočte do tvaru rohlíčku
Těsto s jablíčkem zatočte do tvaru rohlíčku (Zdroj: Gorenje)

Tip na výbornou troubu s parní funkcí a pyrolýzou

Nejen nadýchané pečivo nebo šťavnatou pečeni hravě vykouzlíte ve vestavné horkovzdušné troubě s parní funkcí. Vše, co musíte udělat, je nalít trochu vody do mělkého plechu na pečení, vybrat parní program ExtraSteam a nechat troubu udělat zbytek. Trouba o objemu 70 l s knoflíky a dotykově ovládaným modulem programovacích hodin je vybavena i speciálními funkcemi, například pro rozmrazování nebo rychlý předehřev.

Má patentovaný klenutý vnitřek pro dokonale rovnoměrné pečení. Nerezové části trouby jsou opatřeny úpravou proti otiskům prstů. Pohodlné čištění vnitřku trouby zajistí pyrolytický systém.

Nejen nadýchané pečivo nebo šťavnatou pečeni hravě vykouzlíte ve vestavné horkovzdušné troubě Gorenje BPS747A32XG s parní funkcí
Nejen nadýchané pečivo nebo šťavnatou pečeni hravě vykouzlíte ve vestavné horkovzdušné troubě Gorenje BPS747A32XG s parní funkcí (Zdroj: Gorenje)
Vše, co musíte udělat, je nalít trochu vody do mělkého plechu na pečení, vybrat parní program ExtraSteam a nechat troubu udělat zbytek
Vše, co musíte udělat, je nalít trochu vody do mělkého plechu na pečení, vybrat parní program ExtraSteam a nechat troubu udělat zbytek (Zdroj: Gorenje)

Systém DynamiCooling+ účinně ochlazuje exteriér trouby, dokud teplota neklesne pod 60 °C, takže nehrozí žádné nehody. Další ochranou v rodinách s malými dětmi je i čtyřnásobné prosklení dvířek trouby s dvojitým tepelným deflektorem. Ke komfortu přispívá postupné tlumené dovírání dvířek trouby a teleskopické polovýsuvy na dvou úrovních. Vnitřek trouby je z mimořádně odolného smaltu SilverMatte.

Zdroj informací: Gorenje

Ani o Vánocích nezapomínejte na pejsky:

Publikováno: 18. 12. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce