reklama

Znáte blahodárné účinky houby reishi?

Je všeobecně známé, že některé houby se pěstují jako potravina. Méně známé však je, že mnohé houby mají příznivý vliv na lidské zdraví a že mnohé se v asijských zemích pěstují výhradně pro své zdraví prospěšné účinky, kde mají tisíciletou tradici. Reishi patří mezi významné houby, které mají blahodárné účinky na naše zdraví.

Znáte blahodárné účinky houby reishi? (Zdroj: TEREZIA COMPANY s.r.o. (https://www.terezia.eu))

Co je reishi a odkud pochází?

REISHI (Ganoderma lucidum) patří mezi chorošovité dřevokazné houby. Roste hlavně na horkých a vlhkých místech v Asii, ale můžeme jí vzácně nalézt i u nás na kmenech odumřelých stromů nebo na pařezech. Plodnice mají průměr 6-12 cm a jsou polokruhovité. Do rodu Ganoderma patří zhruba 80 druhů hub, ale nejvíce se využívá červená odrůda reishi, která bývá nazývána díky široké škále účinných látek královnou mezi všemi houbami. Český název této lesklé červeno-oranžové houby je „Lesklokorka lesklá“. V Asii je používána již přes 4 000 let. V Číně byla obdařena různými vznešenými synonymy jako „zázračná houba“ či „šťastná bylina“ nebo „rostlina s duchovní silou“, symbolizující zároveň bohatství, dobré zdraví, dlouhověkost a dokonce nesmrtelnost.

Depositphotos_38182903_L
Reishi patří mezi chorošovité dřevokazné houby (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Jak nám pomáhá podporovat zdraví?

Jak bylo zmíněno výše, houba reishi obsahuje celou řadu biologicky aktivních látek. Významné jsou například betaglukany, jejichž funkce v souvislosti s imunitou je mezi lidmi všeobecně známá. Kromě podpory přirozené obranyschopnosti organismu má reishi velmi pozitivní vliv na srdce a správnou funkci cévního systému.

V jaké formě je vhodné ji přijímat?

Spousta hub nalezne své využití v kuchyni.  To však neplatí pro reishi. Jelikož je velmi tvrdá a má nepříjemně hořkou chuť, do smaženice si ji tedy raději nedávejte. Nejsnazší použití je ve formě doplňku stravy. V současné době je reishi dostupná v prášku či kapslích.

REISHI_IMG_1982 upr
Doplněk stravy TEREZIA Reishi bio (Zdroj: TEREZIA COMPANY s.r.o. (https://www.terezia.eu))

TEREZIA Reishi bio je doplněk stravy ve formě kapslí od české rodinné společnosti TEREZIA COMPANY. Je vyroben 100% z přírodních zdrojů bez konzervačních látek. Abychom si byli jistí kvalitním produktem, odebíráme surovinu pouze od léty prověřených dodavatelů. Houba je pěstována za přísných podmínek pro BIO produkci. Následně se šetrně zpracovává procesem lyofilizace (sušením mrazem), aby si zachovala všechny důležité látky včetně betaglukanů, které deklarujeme - v jedné kapsli se nachází 33, 2 mg. Tento doplněk stravy je vhodný od 3 let a v nabídce naleznete 2 velikosti balení (60 a 120 kapslí).

Publikováno: 2. 12. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce