reklama

Vypěstujte si rostliny, které vám pozvednou sexappeal

Víte, že můžete vaši krásu podpořit rostlinami? Podíváte se na sebe občas do zrcadla a řeknete si, že by to něco chtělo? Nemusíte se hned objednávat na lifting nebo k plastickému chirurgovi. Po vzoru našich babiček a prababiček se podívejte, jaké bylinky a rostliny z vás udělají člověka se svěží pletí, zdravými vlasy a bílými zuby.

Vypěstujte si rostliny, které vám pozvednou sexappeal (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Jak rostlinami pro krásu pozvednout sexappeal?

Rostliny pro krásu nejsou žádná vymyšlenost. Zdá se vám poslední dobou, že vám váš protějšek přestal říkat, že vám to sluší, že jste neodolatelní a že výborně vypadáte? Máte občas sami pocit, že jste jako vymačkaný citron? Že je vaše pleť bez lesku, že máte sem tam pupínek, že si vaše vlasy dělají, co chtějí a že by to chtělo navštívit dentistu a promluvit si s ním o barvě vašich zubů? 

Žádný člověk nemládne, ale můžeme si pomoci stárnutí oddálit
Žádný člověk nemládne, ale můžeme si pomoci stárnutí oddálit (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Zatím nikam nechoďte, nemusíte ani telefonovat kadeřnici a domlouvat termín, dokonce si ani nemusíte objednávat drahé krémy a pleťové masky. Máme pro vás pár zajímavých tipů, které vyzkoušely k úplné spokojenosti už vaše prababičky a řekněte sami - že to byly krasavice? V dobách, kdy neexistovaly kosmetické salony, nebarvily se vlasy a nechodilo se do saun a solárek, si ponejvíce ženy vystačily s tím, co nabízela příroda okolo nich a ono to fungovalo. 

Máte občas při pohledu do zrcadla pocit, že už to nějak není ono?
Máte občas při pohledu do zrcadla pocit, že už to nějak není ono? (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Zkuste tedy i vy sáhnout po přírodních přípravcích, které nevyžadují žádnou složitou přípravu a nebudou vás stát hotové jmění. Uvidíte, co všechno můžete doma pěstovat a používat také jako dokonalý kosmetický přípravek.

Pleť

Aby váš obličej a krk vypadal stále svěží, potírejte jej každý den ráno čerstvou jahodou. Nejprve pokožku důkladně vyčistěte pleťovým mlékem a vodou. Poté obličej a krk potřete rozkrojenou jahodou nebo si na kůži nakapejte vymačkanou jahodovou šťávu. Nechte působit několik minut, a poté obličej omyjte vodou a ošetřete hydratačním krémem. Pleť bude po této kůře jemná, svěží a odpočinutá. 

1. úkol: Vysázejte si do záhonu nebo do truhlíku sazenice jahod.

Aby váš obličej a krk vypadal stále svěží, potírejte jej každý den ráno čerstvou jahodou
Aby váš obličej a krk vypadal stále svěží, potírejte jej každý den ráno čerstvou jahodou (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Hodně mastnou pleť nebo akné uklidníte pomocí cibule a jejího výrazného dezinfekčního účinku. Cibuli oloupejte, nastrouhejte a smíchejte s ovesnou moukou a 1 lžičkou medu. Tuto směr rovnoměrně naneste na celý obličej a nejvíce zasažená místa, která trpí na akné. Masku nechte působit 20 minut, poté omyjte a ošetřete běžným krémem. Masku používejte s odstupem několika týdnů. 

2. úkol: Potřebujeme vysázet cibuli sazečku.

Hodně mastnou pleť nebo akné uklidníte pomocí cibule
Hodně mastnou pleť nebo akné uklidníte pomocí cibule (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Aby vaše pleť nevypadala unaveně, nastrouhejte jablko a povařte jej 2 minuty v plnotučném mléce. Nechte vychladnout a naneste na vyčištěnou pleť. Nechte působit 10 minut, pak omyjte pleť vlažnou vodou a naneste běžný krém. Pleť bude pružná, jemná a nebude vypadat unaveně. Jablko použijte také na místa, kde se vám dělají vrásky. Po takové kůře se vám pleť vypne a bude působit mladistvě.

3. úkol: Už máte na zahradě nebo pod okny zasazenou jabloň?

Aby vaše pleť nevypadala unaveně, nastrouhejte jablko
Aby vaše pleť nevypadala unaveně, nastrouhejte jablko (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Na akné a vyrážku nastrouháme syrovou mrkev a smícháme ji s 2 polévkovými lžícemi sladké smetany. Tuto směs rozetřeme na gázu a položíme na tvář, kde necháme působit asi půl hodiny. Obličej potom omyjeme čistou vodou. 

Na osvěžení a pročištění pokožky použijte 2 lžíce jemně nastrouhané mrkve, smíchané se 2 lžícemi bílého nízkotučného jogurtu. Používejte na obličej, krk i dekolt. Nechte působit 10-15 minut, poté omyjte vlažnou vodou a ošetřete hydratačním krémem.

4. úkol: Je potřeba zasít několik řádků mrkve.

Na akné a vyrážku nastrouháme syrovou mrkev
Na akné a vyrážku nastrouháme syrovou mrkev (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Na rozšířené póry v obličeji vám pomůže 50 g sušených jahodových listů, které spaříte vroucí vodou a necháte půl hodiny louhovat. Takto získanou pleťovou vodu používejte k pravidelnému čištění pleti.  Na mastnou pleť zase zapůsobí listy jitrocele. Připravte si směs ze 100 g jitrocele, 50 g destilované vody a 10 g vysokoprocentního alkoholu. Destilovanou vodu svařte, a poté v ní vylouhujte jitrocelové listy. Přeceďte a smíchejte s alkoholem. Otírejte si směsí pravidelně obličej a krk. Jemnou, svěží a napnutou pleť vám zajistí heřmánek s Alpou. V lahvičce Alpy nebo Lesany nechte týden louhovat 2 lžíce sušeného heřmánku. Používejte jako pleťovou vodu.

5. úkol: Na procházce do přírody si natrhejte jitrocel a heřmánek.

Jemnou, svěží a napnutou pleť vám zajistí heřmánek
Jemnou, svěží a napnutou pleť vám zajistí heřmánek (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Koupele

Koupel na uklidnění nervů připravíme ze dvou dílů máty peprné, mateřídoušky, tymiánu, levandule, jednoho dílu hřebíčku a puškvorce. Promícháme, vložíme do plátěného pytlíčku, zavážeme a vložíme do vroucí vody. Necháme minimálně 10 minut vařit, pak scedíme a nálev nalijeme do lázně. Koupel by měla být minimálně 20-25 minut dlouhá. Posílíme si organismus a uklidníme nervy.

6. úkol: zasaďte si do záhonu nebo květináče mátu, tymián a levanduli, na procházce nasbírejte mateřídoušku a puškvorec.

Samotný tymián má povzbuzující účinky, kromě toho působí proti bolesti a má dobrý vliv na pokožku. 250 g tymiánu svařte v 6 l vody, scezený odvar nalijte do lázně, ve které setrváte 15 minut. 

Samotný tymián má povzbuzující účinky
Samotný tymián má povzbuzující účinky (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Potřebujete se celkově zregenerovat? 4 l vody, 20 dkg cibule, 5 stroužků česneku, 3 lžíce fenyklu, hrst dubové kůry, hrst přesličky a hrst bezinkových větviček vařte po dobu 10 minut. Odvar nalijte do vany. 20 minut relaxujte. Účinek odvaru podpoříte každotýdenním opakováním po dobu 1 měsíce.

7. úkol: K cibuli zasaďte i česnek, vysejte fenykl. Nabírejte dubovou kůru, bezové větvičky a přesličku.

Ruce a pokožka

Na drsné a rozpraskané ruce použijte směs 3 lžic glycerinu, 1 lžičky citronové šťávy a 1 lžičky soli. Směs důkladně vmasírujte do pokožky rukou, poté si navlékněte pletené rukavice a nechte působit.

Neklamnou známkou stárnutí jsou často tmavé, nahnědlé skvrny na rukou a ve výstřihu. Pokud se s tím nechcete smířit, potírejte skvrny čerstvě uříznutým pastinákem nebo kořenovou petrželí. Zvyšte také příjem vitamínů C a D ve stravě.

8. úkol: Vysejte si do záhonu petržel nebo pastinák.

Tmavé skvrny potírejte čerstvě uříznutým pastinákem
Tmavé skvrny potírejte čerstvě uříznutým pastinákem (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Poškozené nebo špatně vyživené nehty namáčejte ráno a večer v teplém odvaru ze dvou lžic sušených listů a květů jeřabin, které necháte 5 minut louhovat ve vařící vodě. 

9. úkol: Natrhejte si květy a listy jeřabin.

Na poškozené nebo špatně vyživené nehty použijte jeřabinové listí
Na poškozené nebo špatně vyživené nehty použijte jeřabinové listí (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Trápí vás křečové žíly? K přípravě koupele potřebujete 200 g smrkového nebo jedlového jehličí, které namočíte na 24 hodin do studené vody. Před koupelí směs svařte, sceďte a nalijte do vany. Máčejte nohy tak dlouho, dokud voda nevychladne. Tuto zdravotní koupel opakujte 1× do měsíce.

10. úkol: Budete potřebovat smrkové nebo jedlové chvojí.

Smrkové větvičky vám pomohou od křečových žil
Smrkové větvičky vám pomohou od křečových žil (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Vlasy

Regenerační bylinková lázeň je specifická pro každý typ a barvu vlasů. Pro jemné vlasy použijte březové listí, které spaříte vroucí vodou a necháte několik minut louhovat. Používejte jako lázeň před mytím vlasů šamponem. Pro blondýnky bude ideální lipový nebo heřmánkový květ. Pro tmavovlásky černý čaj nebo ořechové listí. Pamatujte na to, že tyto vlasové kúry zvýrazní vaši barvu vlasů.

Oči

Na oteklá víčka použijte jako léčebný prostředek čaj. Mezi nejúčinnější patří odvar ze zeleného, černého nebo heřmánkového čaje. Čaj nalijte na vatový tampon a přiložte na oči, nechte působit 10 minut. 

Na oteklá víčka použijte jako léčebný prostředek čaj
Na oteklá víčka použijte jako léčebný prostředek čaj (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Pokud jsou vaše oči zarudlé, unavené a oteklé, smíchejte ½ lžíce odvaru z černého čaje a ½ lžíce mléka. Nasajte do vatového tamponu a nechte na očích 10 minut působit. 

Zdroj: Praktické rady a návody pro domácnost, zdraví a krásu

Vaši krásu podpoří i tonikum z bezových květů:

Publikováno: 7. 10. 2021, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová