reklama

Netradiční svatební výzdoba z hrachorů, jiřinek a dekoračních dýní

Podzimní svatební dekorace se mohou nést ve znamení hrachorů, jiřinek a dýní. Zdá se vám to nezvyklé? Dost možná, ale zkuste nahlédnout a možná v tomto rustikálně slavnostním stylu najdete zalíbení.

V poslední době jsou velmi oblíbené malé svatby s výzdobou z běžných květin, které natrháte i na vlastní zahradě nebo můžete využít služby firem, specializovaných na tuzemské květiny, které si vždy samy pěstují. Nevyužívají tak květiny z dovozu, které často pocházejí až z Afriky, odkud se složitě letecky, tedy ne zrovna ekologicky, dovážejí.

Jaké květiny použít

  • růžový hrachor širokolistý
  • pryšec vroubený
  • pomponkovité nafialovělé jiřinky
  • půdokryvné růžičky v různých odstínech růžové barvy
Jaké květiny použít
Jaké květiny použít (Zdroj: Petra Hajská)

Netradiční svatební výzdoba: svatební kytice

Menší kytičku z růžiček, jiřinek, pryšce a hrachorů uvažte jednoduše do kulatého tvaru a ozdobte manžetou z tylu a tylovými kroucenými stužkami.

Svatební kytice
Svatební kytice (Zdroj: Petra Hajská)

Netradiční svatební výzdoba: Podzimní dekorace na stůl

Bílé ubrusy, bílé oblázky a zelené ozdobné dýně, doplněné něžnými květinami vykouzlí na stole rustikálně slavnostní romantiku hodnou vašeho velkého dne.

Podzimní dekorace na stůl
Podzimní dekorace na stůl (Zdroj: Petra Hajská)

Netradiční svatební výzdoba: Broušené sklo

Snad v každé rodině se najde pár kousků broušeného skla po babičce. Právě teď nastala vhodná příležitost, vynést je opět na světlo.

Broušené sklo
Broušené sklo (Zdroj: Petra Hajská)

Netradiční svatební výzdoba: Odpolední káva

Zdají se vám bílé hrnky moc obyčejné? Technikou dekupáže je můžete snadno ozdobit. Ve výtvarných potřebách najdete ubrousky snad se všemi dekory, jaké si jen umíte představit. Pak už jen stačí obrázky vystřihnout, oddělit pouze potištěnou vrstvu ubrousku a speciálním lepidlem na dekupáž nalepit na hrnek a vytvořit tak krásnou soupravu nádobí, alespoň pro nevěstu a ženicha.

Odpolední káva
Odpolední káva (Zdroj: Petra Hajská)

Netradiční svatební výzdoba: Vzpomínka na svatební den

Snítku hrachoru ze svatební kytice si můžete uchovat na památku. Postačí, když ji vložíte mezi dvě skla do rámečku, natřeného světle zelenou barvou a tavnou pistolí k rámečku přilepíte stužku na zavěšení.

Vzpomínka na svatební den
Vzpomínka na svatební den (Zdroj: Petra Hajská)

Publikováno: 24. 9. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce