reklama

Krásných hladkých nohou je možné docílit přírodními způsoby

Krásné hladké nohy prostě patří k létu. Jak však docílit takových krásných hladkých a lesklých nohou bez použití chemie? Je to vůbec možné? Porozhlédli jsme se za vás po osvědčených receptech a shromáždili jsme ty nejlepší přírodní způsoby, jak toho dosáhnout.

I takových krásných hladkých nohou je možno dosáhnout přírodní cestou. Vyzkoušejte naše recepty (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Zbavte se chloupků na nohou přirozenou cestou po vzoru našich babiček

Hladkých nohou můžete dosáhnout nejen za použití vosku, ale i cukrovou metodou. Na rozdíl od vosku se po aplikaci nebudete muset potýkat potom s hrbolatou pokožkou a vyrážkou. K této cukrové metodě v prvé řadě potřebujete pánev a jeden šálek cukru. Potom, co do ní vysypete cukr, tak do ní přidejte také vodu a vymačkejte jeden citron. Tuto směs za stálého míchání na mírném plamenu zahřívejte 7 až 10 minut dokud barva neztmavne a konzistence nezhoustne, pak počkejte, až mírně vychladne a s pomocí stěrky nebo špachtle od nanuku vosk rozetřete na nohy. Pak vše stáhněte dolů. Nohy budou hladké bez chloupků.

Cukrová depilace
Starým a osvědčeným receptem dosahovaly hladké nohy již naše babičky (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Pokud se raději holíte, vyzkoušejte recept s jedlou sodou

Jedlá soda vám před holením nohy připraví. Funguje totiž jako skvělý exfoliátor. Stačí, když si do dlaní naberete trochu sody a lehce ji vetřete krouživými pohyby s malým množstvím vody do pokožky nohou. Vaše nohy budou potom hladké a lesklé. Jedlou sodu můžete do pokožky nohou vtírat i několikrát týdně.

Cukrový peeling pro hladké a sametové nohy

Pravidelný peeling nohou z nich odstraní odumřelou a suchou kůži a pomůže zarostlým chloupkům, aby se uvolnily. Samozřejmě, že v drogeriích najdete spoustu nejrůznějších peelingů, ale jde to zvládnout i přírodním způsobem. Stačí, když smícháte šálek hnědého cukru s lžící olivového oleje, případně s kokosovým olejem. Po vydrhnutí touto pastou budou vaše nohy krásně hladké a lesklé.

Cukrový scrub
Když cukr smícháte s oleji, získáte pastu, která vaše nohy rozzáří (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

A ještě jeden recept na přírodní exfoliaci

Další recept, který vám pomůže uvolnit zarostlé chloupky, odstranit odumřelé buňky z horní vrstvy pokožky i přítomné bakterie, je opět z cukru. Potřebujete k němu 60 g hnědého cukru, 60 ml mandlového nebo olivového oleje a 3 až 4 kapky hřebíčkového oleje. Smícháním všech těchto ingrediencí získáte voňavou pastu, kterou naneste na nohy. Krouživými pohyby ji pečlivě vmasírujte do pokožky a pak opláchněte studenou vodou. Nohy budou krásně hladké a ozdravené. Své nohy můžete takto masírovat jednou až dvakrát týdně do té doby, než začnete pozorovat rozdíl.

Při péči o hladké nohy můžete vyzkoušet i kokosový olej

Kokosový olej má ohromné pozitivní vlastnosti. Je to přírodní zvlhčovač, který pomáhá vyhlazovat a zjemňovat pokožku. Žádný jiný olej ho nepředčí.

Kokosový olej
Kokosový olej je přírodní zvlhčovač, který vyhlazuje a zjemňuje pokožku (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Mimo toho pomáhá zesvětlit poškozenou pokožku a postará se tak o dokonalý povrch nohou. Pokud tedy chcete mít své nohy krásně hebké, olej zahřejte a 10 minut vmasírujte do pokožky.

Podívejte se, jak vám může pomoci přírodní kosmetika:

Publikováno: 11. 8. 2021, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová