Kam na výlet: Nastal čas vinobraní…

Také se každý rok těšíte na podzim a vinobraní? Dobré pití, jídlo i zábava na vás, jako každý rok, čeká na Moravě i v Čechách.

Kunětické vinobraní

16. září 2017 (10.00–18.00)

Celodenní degustace vybraných vín a bohatý doprovodný program pro celou rodinu, který bude probíhat na nádvoří hradu Kunětická hora, v Rondelu i v podhradí Kunětické hory. K ochutnání budou staročeské speciality a další občerstvení, i burčák. Můžete navštívit také jarmark s ukázkami lidových řemesel.

Kam na výlet: Nastal čas vinobraní… 3
Kam na výlet: Nastal čas vinobraní… 3 (Zdroj: Kunětické vinobraní)

Trojské vinobraní v Praze

16.–17. září 2017 (11.00–20.00)

Vinobraní na vinici sv. Kláry v Botanické zahradě v Troji. Ochutnejte zdejší vína, která sbírají jedno ocenění za druhým, nebo vína dalších předních českých i moravských vinařů a samozřejmě na vás bude čekat také burčák. Kromě možnosti ochutnat skvělé moky z vinice sv. Kláry, budou na návštěvníky čekat i lahodná vína od dalších devíti českých a moravských vinařů, dobré jídlo a pestrý doprovodný program. Ten se tentokrát ponese v duchu jazzu, country a folku.

Kam na výlet: Nastal čas vinobraní… 5
Kam na výlet: Nastal čas vinobraní… 5 (Zdroj: Trojské vinobraní)

XX. Modřanské vinobraní v Modré u Velehradu

16. září 2017 (14.00–22.00) 

Ve 14 hodin bude zahájeno jubilejní XX. Modřanské vinobraní, na které vás zve Obec Modrá a místní vinaři. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost!

Požehnání vínu a hroznům se bude konat ve 14 hodin u kapličky v centru obce, kde bude vinobraní slavnostně zahájeno. Dále proběhne "Zarážání hory" a krojovaný průvod s ochutnávkou vín a burčáků z místní produkce. Od 18 hodin se na Hřišti uskuteční "Tanec pod révou", bude pokračovat koštování vín, soutěže v natahování koštýřem či šlapání hroznů. Také dojde na vyhlášení šampiona vinobraní. Vstup na akci je zdarma, ovšem nákupem lístků do tomboly a památečních koštovek můžete akci finančně podpořit.

Kam na výlet: Nastal čas vinobraní… 4
Kam na výlet: Nastal čas vinobraní… 4 (Zdroj: Modřanské vinobraní)

Vinobraní na Pražském hradě

16.–17. září 2017

V Královské zahradě se uskuteční již 12. ročník Vinobraní na Pražském hradě. Kromě tradičního programu se návštěvníci letos mohou těšit na ochutnávku vín a potravin ze slunného Slovinska, země, ze které pocházel slavný architekt Pražského hradu Josip Plečnik.

Můžete se také těšit na čerstvou hroznovou šťávu právě vylisovanou na replice historického ručního lisu, pravý moravský burčák, degustaci vín v Míčovně Pražského hradu, prodejní ochutnávku kvalitních českých potravin značek Klasa a Regionální potravina.

V rámci Vinobraní na Pražském hradě si na své přijdou i rodiny s dětmi: připravena bude jednak naučná interaktivní soutěž s expozicí Příběh Pražského hradu a jednak vystoupení šermířské skupiny.

Kam na výlet: Nastal čas vinobraní… 6
Kam na výlet: Nastal čas vinobraní… 6 (Zdroj: Vinobraní na Pražském hradě)

Hlohovecké vinobraní

16. září 2017 (od 15.00)

Nenechte si ujít tradiční vinařskou kulturní a burčákovou slavnost vinobraní. Čeká vás spousta burčáku, dobrého vína, grilovaných specialit a hlavně skvělé nálady. Vystoupí také legenda české popmusic Dalibor Janda s kapelou.  

Kam na výlet: Nastal čas vinobraní… 2
Kam na výlet: Nastal čas vinobraní… 2 (Zdroj: Hlohovecké vinobraní)

Související k tématu